Jeleni rije 2009

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od curil »

Aldo kde to bylo?kde jsou tetřívci? dík
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od Alda »

to curil: jak psal vojta: libava...

jinak pro poteseni oka - davam na posouzeni trofej jelena, uleveneho jednim mojim znamym v teze honitbe

Obrázek
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od curil »

Aldo upřímně říkám že mně zajímá víc tetřívek než jelen.nikdy jsem ho neviděl.teď jak jsem byl na slovensku tak jsem viděl jeřábka.jinak Libavá ,to jsou obyč myslivecke sdružení?asi ne že.vojenské lesy a možná něco v nájmu.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od Alda »

to curil: jedna se o VLS lipnik nad becvou, jinak tetrivka jsem videl i u VLS horni plana. uspech chovu vysoke, resp. posledni "klenotnice" prirody na libave jsou dany krome jejich rozlohy a uzavrenosti verejnemu pristupu predevsim tim, ze se nejedna o zadne MS ci najemni honitbu, ale honitbu, kde se cilene a dusledne vysoka zver chova podle presne stanovenych chovatelskych zasad. krome terivku se tam vyskytje sluka, jerabek ci rartini populace chrastala...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od Zdenek41 »

No no no, ono kdyby nebylo dob minulých a hlavně lidiček kteří se okoloVLS točí vypadalo by to uplně jnak.V těchto prostorech se měla zvěř a má lépe jak v rezervacích.Je to jejich velice dlouholetá prestiž.To co se děje nyní v MS či nájemních honitbách neni dlouholetá záležitost.Každý si demokracii vysvětluje jinak.Jenže tomu zvěř bohužel nerozumí.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od kasari »

Zdenek41 - ale Alda to řekl dobře. V MS a pronajatých honitbách se hospodaří ve stylu - když to nestřelím já, tak sousedi - a podle toho to vypadá. Anebo se navezou tuny krmení, nadělaj hromady a mydlí se co jde. Ve dne, v noci. A protože to se u VLS nedělo a neděje, maj tam to, co maj. Poznal jsem to na vlastní kůži. A není to jen Libavá. Letošní nejsilnější jelen z Doupova má 228 b. CIC.
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od curil »

tak vojenské lesy jsou bašta všude.ani jsem nevěděl že tam je tetřívek. Aldo nebyl u Vás letos na říji jeden známý vábič jelenů? :) měl někde na Libavu jet ale nevím kam.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od Zdenek41 »

To Kasari nevím jak jsem to napsal,ale já si myslím to samé co napsal Alda i ty.To co se děje u nás v MS si především děláme sami.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od curil »

Zdenku to moc nesouhlasím! já myslím že v normálních MS (jako lidoví myslivci) pořád nějaké pravidla platí,já myslím že největší pohromy jsou novodobí ne myslivci ale LOVCI a nájemné honitby.nevím odkud jsi ale z okolí vím jak to chodí.nějaký "chudák" si za půl mega ročně najme honitbu a vezme třeba 10 chlapů za 50tis ,ti aby se jim to nějak vrátilo tak mydlí co vyleze,nedělají ani brigády ,nekrmí, to dělají zaměstnanci toho "chudáka".tohle mi vadí.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od Alda »

to curil: nejsem z libave :wink: skoda :D jsem jen tamni host. i kdyz tami lidi znam velmi dobre, nemam prehled o vsech lovcich - jsou jich tam desitky...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od curil »

mněl mít na Libave kurz vábení nebo co a za to tam mohl jet na říji.musím se zeptat jak se tam měl.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od Zdenek41 »

To Curil to si opět nerozumíme.Nehážu všechny do jednoho pytle at je mladý nebo starý, myslivcem se musíš narodit.To co píšeš dál o nájmech,plně s tebou souhlasím.Ale zase je to jenom o lidech.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od curil »

Zdenku já do pytle vůbec nemíním házet mladé se starýma,o to samo nejde.já tvrdím (přesněji,můj názor je) že v obyčejných MS jakýs takýs řád je na rozdíl od nájemných honiteb a je rozdíl kdo od mala žije myslivostí,přírodou než když si někdo z nudy až neví co s prachama koupí les ,tam si dá správce který mu krmí u posedů a on jen chodí a střílí.tohle jsou lovci ne myslivci.jinak já se s tebou v ničem nepřu,asi to myslíme stejně. :wink:
VJM
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 31.8.2007, 8:19

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od VJM »

Aldo místních je jenom pár- personál a pomocný personál jako třebá já :D :D , ostatní hosté.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od Alda »

to VJM - dyt jsem to tak napsal :wink: a ty se jeste stanes "vice" misni, nez jsi doposud...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Odpovědět