Vábnička Nordik Predator

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Odpovědět
Jarda VS
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 06.10.2008, 14:26
Bydliště: Janová,Vsetín

Vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Jarda VS »

Zdravim všechny,měl bych takový dotaz.Kdo z vas má nějaké zkušenosti,s těmíto novými vábničkami od Švédske firmy Nordik Predator?Uvažuji o jejich koupi,recenze jsou velmi přívětivé,ale neni to jen reklamni lakadlo?Proto hledam někoho kdo už je vyzkoušel v praxi a jaké ma úspěchy či naopak.Předem dík za odpověď Jarda z Valašska
Naposledy upravil(a) Karel61 dne stř 23.8.2017, 16:06, celkem upraveno 1 x.
Důvod: oprava nadpisu
Kateřina Cheníčková
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 23.10.2009, 12:03

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Kateřina Cheníčková »

Zdravím Vás Jardo.
Dnes jsem objevila Váš dotaz na loveckém fóru, nevím, jestli Vám již někdo odpověděl. Jak si mou odpověď vysvětlíte je čistě na Vás - právě díky tomu, že jsem se podílela na uvedení vábniček Nordik Predator na Český trh, tlumočila jsem celých pět dní pro švédského výrobce P-A Ahléna při komunikaci s panem Svobodou, který byl přítomej jejich testování v ČR.
Vábničky jsou to bezesporu velmi dobré, nemám k nim jedinou výhradu.
Snad jen doporučení, aby jste si dobře zvolil, která vábnička Vám bude nejvíce vyhovovat, jsou různé druhy a není třeba kupovat všechny. Takovýchto vábniček je na trhu v USA spousta, avšak doposud nebyl v Evropě žádný výrobce, který by pod jednou značkou nabízel všechny. P-A Ahlén je biolog divoké zvěře, ví, jaké zvuky mají vábničky napodobovat. A dělá je tak, aby byly jednoduché na použití, dalekodosahové a téměř nezničitelné. To se mu myslím opravdu podařilo. Není to novinka, vyrábí je už asi 5 let, postupně vyvíjí nové. V létě tohoto roku byly jeho vábničky Nordik Predator uvedeny i na Český trh.
Před 2 lety se P-A Ahlén domluvil se švédským filmařem Mikaelem Thamem, a začali společně natáčet DVD o lovech zvěře vábením, kde jsou tyto vábničky používány. Zkontaktovala jsem Mikaela a připravili jsme jeho DVD v překladech pro České myslivce. Tyto DVD jsou čerstvě skladem, bude o nich článek v listopadovém vydání časopisu Myslivost. Tyto DVD nejsou čistě instruktážní DVD o používání vábniček Nordik Predator, ale jsou to dva překrásné filmy plné vzrušujících lovů, doplněné podrobným vysvětlením, kdy, jak a čím kterou zvěř vábit. Zvěř na těchto filmech je vábena vábničkami Nordik Predator, je tam též podrobnější popis, jak tyto vábničky je používat.
Nyní jsou k zakoupení tyto filmy od Mikaela Thama: LOCKJAKT - Vábení lišek ve Švédsku a Vábení srnců. Postupně budou uvedeny i další Mikaelovy filmy na Český trh. Máte-li jakýkoli dotaz ohledně filmů nebo doporučení té správné vábničky NP PRO Vás, kontaktujte mne na e-mailu katerina@lockjakt.cz . Pokud máte zájem dozvědět se o těchto vábničkách a DVD více, navštivte mé webové stránky www.lockjakt.cz
S pozdravem a s přáním dobré volby
Kateřina Cheníčková
LOCKJAKT - Lovy zvěře vábením
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od pufr »

No jen doufám, že se najde moderátor, který tu dámu upozorní, že o jejích "báječných filmech plných vzrušujících lovů" má psát na komerčních stránkách a nezaplevelovat toto dosud neplacené diskusní fórum :(

Osobně se mi paní Kateřino při čtení Vašeho čistě dealerského slangu plného "fantastických" adjektiv spíš varovně pozvedne žaludek (samozřejmě jen obrazně - není to útok na Vás) a pokud jsem koupi dosud celkem zvažoval, tak teď mi rozum říká - počkej ještě rok nebo dva a uvidíš jak se bude bublina nafouklá kolem Nordik Predetor chovat (občas se mi podaří "zavřeštět" na ruku bez vábničky a stále se zlepšuji :) ). Kdybychom dnes nebyli "opatrní" museli bychom koupit úplně vše - všechno je dnes totiž báječné :? . Přeji zdar vašemu podnikání a Vašim komerčním reklamním prostředkům plným báječných slovních obratů.
Pufr
Kateřina Cheníčková
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 23.10.2009, 12:03

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Kateřina Cheníčková »

Ještě jednou dobrý den všem i Vám pane Pufr,

vstoupila jsem do diskuse na loveckém fóru jen proto, aby měli návštěvníci možnost dozvědět více o těchto nových filmech o lovech zvěře vábením, protože DVD Mikaela Thama doposud nebyly na Českém trhu k dispozici, nyní jsou k zakoupení v Českém jazyce. Jsou poměrně odlišné od těch ostatních, jsou to nejen vzušující filmy z lovu, ale zároveň i poučné filmy plné dobrých rad jak na ně.

Mým úmyslem nebylo zvýšit svůj prodej, o filmy je beztak velký zájem, ale šlo mi o to seznámit co nejvíc zájemců s jejich obsahem, aby věděli, do čeho jdou, co kupují. Budu velice ráda, až se okolo hodnocení těchto dvd rozjede diskuse na fóru a myslivci zi začnou předávat první dojmy. Dnes se již vše o jejich obsahu můžete dočíst v článku v listopadovém čísle časopisu Myslivost.

Budu ráda k dispozici všem, kteří se o toto téma zajímají a chtějí se na cokoli o DVD Mikaela Thama o lovech zvěře vábením zeptat.

S přáním Lovu Zdar!
Kateřina Cheníčková
LOCKJAKT - Lovy zvěře vábením
www.lockjakt.cz
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od milan-sparta »

Ahoj, tak jsem nyní obdržel vábničku Nordik predator ,,pre tuned,,. Budu zkoušet a uvidíme....napíšu úspěchy popřípadě neúspěchy :D
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
Puškvorec
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 06.8.2009, 19:46
Bydliště: Jižní Čechy

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Puškvorec »

Zdravim ja jsem se čistě ze zvedavosti zajímal o tyto vabnicky protoze mne lov tímto zpusobem baví, uz druhym rokem používám vabničky z liščí soupravy od slovenske firmy devana a myslim si ze za tu cenu jsou víc nez dobry,cena je nižší než u nordiku ale myslim si že kvalita je stejna (čiste muj nazor)
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od savazka »

Před cca měsícem jsem pořídil od Nordiku tu pre tuned verzi. Dojmy? Napřed funkčnost, začnu negativy: myškování jsem na to nevyloudil ani za nic. Párkrát se mi povedlo naříkání srnčete, ale to spíš náhodou, než úmyslně, ale věřím že nacvičit to půjde, jen se nevzdávat. Zato zaječí vřeštění je super, jednoduché na vyluzení tónu i pro začátečníka, což já jsem:)
Teď něco z ostrého nasazení v revíru. Kvůli nepřízni počasí jsem ji měl venku zatím jen třikrát. Na první vábení nic. Druhou čekanou minulý týden jsem se do toho víc opřel a víc si hrál s hlasitostí a barvou vřeštění. Vábil jsem cca deset sekund. Do půl minuty mě začal obletovat výr, zřejmě hledal snadnou večeři. Potřetí jsem Nordika vzal ven včera v noci. Měsíc sliboval dobrou viditelnost, tak v jedenáct večer hurá do revíru. Zasednul jsem a počkal čtvrt hodiny. První vábení nic. Další zavábení za čtvrt hodiny, přihopkal zajíc, a začal "obhlížet terén", který to kolega že odchází na věčnost. Pak se na dlouho zatáhlo, sbalil jsem se a šel k autu. V souladu se zákonem schválnosti, se 50m od auta mraky roztrhaly a viditelnost jak ve dne. V dálce dva kusy srnčího a na cca 60metrů nízký dlouhý stín rychle mizící v křoví. Kocour. Rychle vábničku a jen slabě krátce jsem zavřeštěl. Jen takové.... vvveeaaaooouu VVVVEEEAAAAAOOOUU veeou... V tu ranu byl kocour zpátky na louce, zarazil na cca čtyřicet metrů, chvíli jistil a pak se vydal ke mně. Tou dobou už jsem dávno ležel připravený ke střelbě na delší vzdálenost. Nebylo třeba, kocour se bleskově připlížil ani ne na deset metrů. Rána a spokojenost nad úlovkem i funkčností vábničky. Jen podotýkám, že to byl všeobecně známý starý pytlák v oblasti výskytu divokých bažantů. Takže u mě s Nordikem spokojenost. Určitě napíšu, jestli se zase zadaří. Lesu zdar!
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od savazka »

Včera hned po rozednění jsme potkali na ranní šoulačce lišku. Byla z druhé strany na mezi za potokem. Zavřeštěl jsem, liška popoběhla k nám, zarazila na cca 60metrů a dlooouze dlouze jistila směrem k nám. Blíž nešla, celkem logicky se jí nechtělo přes zatopenou louku a široký potok. Mít kulovnici, byla by to nádherná rána...Lesu zdar!
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
o.r.k.o.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 222
Registrován: ned 15.7.2007, 11:59

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od o.r.k.o. »

Nějaké nové postřehy s vábničkami nordik predator?Jak fungují na škodnou? :) uvažuji o té napofobující ptačí křik
Tikka T3x varmint 243win, GRS bifrost, Zeiss V6 2-12x50 BT
Blaser R93 profesional 8x57JS, Doscter 3-12x56
CZ452FS 22wmr sightron 4-9x40
Iž26 16/70-16/70
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od milan-sparta »

Zdravím,
Je to sice dýl co jsem si vábničku kupoval Nordik Predator, ale teprve včera byl čas a ideální podmínky.Popravdě řečeno jsem spíše čekal na černou zvěř. Vítr foukal málo a bylo všude krásně ticho.
Usedl jsem na roh lesa na kazatelnu. Vítr mi foukal zprava do leva směrem do lesa. Odtud jsem tedy žádný příchod zvěře neočekával. Přede mnou asi na 100 m je udělaný meliorační kanál. Asi ve 23.15 slyším liščí skulení tak do 1 km rovně přes kanál. Poprvé tedy beru vábničku Nordik Predator do úst ( doma jsem trénoval asi týden poté co mi vábnička přišla ) Vábím asi 15 s ........čekám asi 7 min a vábím znova v tentýž intervalu. Poté co skončím se asi do 2 min objevuje liška ( přímo utíká ) ve směru odkud jsem slyšel skulení ke mě.Dále již nevábím. Prohlédnu rychle dalekohledem poté beru pušku do ruky. Liška běží podél kanálu ve směru větru. ( zřejmě si šla pro vítr ) Chystá se kanál přejít zastavuje a jistí. Nečekám ustálím téčko..... ozve se rána...,,plesk,,....krátký nářek ( nikdy jsem neslyšel nic podobného )....čekám 5 min dále nevábím. Vydám se na nástřel....cca 130 kroků.... zde nácházím barvu se střiží. Jdu po barvě. Liška pořád barví stálými stříkancemi. Rozhlížím se okolo. Cítím silný zápach ....pořád nic.....nalezena 80m od nástřelu.
Opravdu krásný zážitek.
Foto je v trofejích
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
jagdterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 07.1.2010, 7:33

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od jagdterier »

nebylo by nahodou k dispozici DVD s vábením těmito vábničkami, třeba výměnou za jiné např. norování a lov lišek nebo jiná s loveckou tématikou :) :)
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od dalas »

to milan-sparta. Lovu zdar! Co jsi použil? Skolení lišky/lišáka nebo vřeštidlo. Touto dobou by mělo být skolení účinnější.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od milan-sparta »

dalas píše:to milan-sparta. Lovu zdar! Co jsi použil? Skolení lišky/lišáka nebo vřeštidlo. Touto dobou by mělo být skolení účinnější.
Použil jsem vřeštidlo...včera jsem byl zkusit opět vábit, ale ,,pouze,, na mě nalítávali zřejmě puštíci....nemohl jsem to rozpoznat a přiznám se, že jsem se vždycky dost lekl, když se předemnou z ničeho nic objevili :D
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od savazka »

Teda reklamní masáž je mocná zbraň. Na to, kolik se těch vábniček v mém okolí prodalo je až podezřele ticho po pěšině. Čekal bych, že aspoň semtam někdo napíše o přivábené lištičce a ono nic. Já taky nemůžu nic přihodit a to jsem to zkoušel kolikrát, výsledek nula. Jen by mě zajímalo, kde mi soudruzi děláme chybu...:-)
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
dřevák
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: úte 03.11.2009, 15:54

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od dřevák »

Zdravím vás.
Z vlastní zvědavostí jsem si pořídil Nordik mini predátor a jsem velmi spokojen.Mám ho cca 3 měsíce a podařilo se mi za jeden lednový týden slovit hned 3 lišáky.Při dobrém větru a při vcítění do vřeštění liška velmi dobře reagovala.Tento týden jsem byl na čekané v lese,zkusil jsem po 10minutách sezení na posedu zavřeštit,nestačil jsem ani vyndat vábničku z pusy a v tu chvíli mi přiběhla liška po lesní cestě.Cca 15m od posedu si sedla a jistila.Jenže svojí neopatrností jsem klepl laufy kulobroku o posed a lišku jsem zradil.Jinak mě v praxi jse mi tato vábnička osvědčila.LOVU
Odpovědět