Vábnička Nordik Predator

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Odpovědět
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od lörinc »

Bacha, na důchodce to není určené :lol: . Takže vábit je můžeš, ale nestřílej je, prosím tě :wink: .
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od fesoj »

To je asi ta nová vábnička "babka v říji" :lol:
Kritériem pravdy je praxe.
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Bord »

Neplatí Kalousek zástřelné? :lol: Jak tu vábničku uslyším abych zdrhal schovat se do krytiny :(
8x57JRS,bordík
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od zispo »

jak píšeš než si u nás na tuto vábničku ve sdružení zvykli tak jsem navábil tři kolegy co se šoulali podívat na tu lišku co tam toho zajíce tak drásá :D .
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od motolada »

Já mám na vřeštidlo našeho předsedu
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Choochoo007 »

Tak jsem o vikendu skouknul nejaka dalsi video z vabeni a lovu lisek a nikde nikdo nepouzival predladenou. Osobne mam take nepredladenou cca 1rok. Tak nejak sem se snazil posunout krouzek do mist kde je zarez u predladene a porad to znelo jako detska poutova frkacka. Asi pred pul rokem jsem jednou krouzek posunul uplne nakonec a zvuk byl o dost lepsi, mel i piskajici vysky, ale byl problem ho opakovat. Pak jsem to vzdal a od te doby jsem se snazil ladit krouzkem porad poutovou frkacku, ale nikdy nic. Mozna pred tydnem uspech, ale zkousel jsem za chuze kolem kukurice 4 vabnicky a po pul hodine liska vykukuje z kukurice. Na co to bylo tezko rici,ale asi se sla podivat na tu smesici pochybnych zvuku. Po vikendu, poucen videi, jsem se rozhodl krouzek posunout nakonec bez nejakeho zkouseni jsem vyrazil na lov. Hned v nedeli jsem vecer vyrazil na strniste a ulovil 2 liscata, sice to jsou pritroubla, ale pocitaj se. Ejhle ono to opravdu jde a docela v poho. Chce to poradne fucet a mit vabnicku od poloviny az do konce zasunutou v ustech. Zacnout treba uprostred, dat vysky a pak pri foukani zasouvat hloubeji do ust a dodat hloubky. Samozrejmosti je otevirani a privirani dlane. Take je zajimava zmena zvuku pri foukani stylem ze vzduch vyfukujete jakoby plicemi, jakoby tahani hlenu z krku pri snaze si odkaslat, zvuk se zajimave blizici zajecimu frku :wink: Takze doporucuji krouzek nakonec a poradne fucet a otvirat zavrenou dlan. Uz se tesim na zimu :lol:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Choochoo007 »

Tak jsem minuly viken opet zkusil, ikdyz jsem puvodne nechtel pac mel byt slusnej mesic. Nakonec byly mraky, ktery listickam zachranily ty jejich mrske zivoty, nebo jim ho zachranila moje nepripravenost a slepota :wink:

Sedim si u louky na kazatelne, pul hodky nic. Vytahnu predatora a frk a frk, sednu zpet na prkno, pac pri vresteni se vyklanim z kazatelny, a po trech minutach vyskoci liska ze 30metru vzdalenoho krovi sikmo pred kazatelnu, cca 30 metru. Takove ty priskoky ze neco hleda a zastavi. Zrovna jako na potvoru fouka obraceny vitr, ktery jsem tu malokdy zazil. Liska vetri mym smerem, nehybu se, aby me proti nebi nespozorovala, takze ani nemuzu okouknout dalekohledem. po cca 15s liska odskocila do stejneho mista do krovi. Slusne i neslusne si nadavam, pac vsude clovek cte jak ma byt po vabeni pripraven na rychly prichod zvere. Takze si tak 30 sedim a uz jsem ji kolem krovi neobjevil. Po 30 minutach tedy vytahnu vabnicku znovu, pac jsem ji nechtel kdyz byla tak blyzsko zradit svym asi jeste neuplne spickovym vrestenim, a vrestim. Po cca 10 minutach nic nevidim , porad koukat pres dalekohled me nebavi, takze si rikam ze tu lisku na te louce musim videt, ikdyz je trochu flekata a jsou mraky. No nevidim nic, jen srnci a tak vytahnu baterku, posvitim na druhou stranu louky, ze louku prosvitim zprava doleva a na 60metru hned v miste kam nasvitim liska. Straduje si to po louce, pravdepodobne z mista kudy jsem pres louku prisel a uz se nazastavuje. Do krovi cca 30m. No uz si nadavam jen neslusne, pac byt takhle slepy je uz hodne spatny. Zazitek dobry, takze nakonec celkme spokojenost a uz se tesim se na snih.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
lovuzdar
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 29.10.2012, 13:36

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od lovuzdar »

Nekupujte vábničky Nordic Predator, je to zbytečné vyhazování peněz !!!! :!:
Doporučuji vám zcela obyčejnou vábničku na kachny, třeba tuhle: http://polovnickyodznak.sk/eshop/vabnic ... hny-klasik nebo jakoukoliv jinou.
:arrow: Můžete s ní vábit kachny, ale i cokoliv jiného. Když ji v půlce rozděláte (rozlepíte) tak zjistíte, že je to samé jako drahá vábnička Nordic Predator, jenom je jinak laděná, aby připomínala zvuk kachny. Když gumku posunete směrem k sobě, nebo od sebe docílíte toho samého zvuku jak Nordic Predator. Jde na ni jednoduše vřeštit a pro lišky je to jako magnet :evil: . Nekupujte si na každou zvěř vábničku za nekřesťanské peníze, stačí vám jedna, trochu hudebního sluchu a hlavně zkušeností z honitby, jak zvěř reaguje.
Výrobní cena Nordic Predator je 20Kč., ale po nás chtějí 600-800... když ji rozděláte, nebo blíže prozkoumáte, tak je to to samé jako vábnička na kačeny.... Vyzkoušejte a uvidíte! Čest práci. LOVUZDAR ;o) 8)
Kubajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 210
Registrován: úte 06.5.2008, 11:51
Bydliště: Olomouc

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Kubajs »

To je pravda. Sám jsem si "vyrobil" zaječní vřešttidlo z klaunského pískacího nosu, který stojí cca 60 kč. Nejen že je lacinná a dokonce funkční, ale dá se dokonce naladit tím kroužkem ve vnitř toho pískátka.
Marlin XS 7 243 win, cz 550 lux 8x57JS, ZP 45 16/65.
zadyz
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 19.1.2012, 10:08

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od zadyz »

Jákou vábničku byste doporučili? Uvažuji že bych nějakou zakoupil kolegovi k narozeninám.
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od hofi »

Lovuzdar" máš pravdu mám uš asi 5 let kachní vábničku turvab ve tvaru patrony a kdyš ji rozdělám a fouknu tak je to jak vřeštidlo. :D akorád jsem to zjistil aš kdyš byl Nordik doma :x
zadyz
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 19.1.2012, 10:08

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od zadyz »

Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od Choochoo007 »

Ono to chce hlavne neco vyzkouseneho a funkcniho, ja uz mam cca 3. vabnicku a aspon trochu funguje Nordik, jinak to byla docela bida. Takze pro me bylo spise vyhazovani penez koupe levnych drevenych hracek za cca 150-200kc. To ze jsou ostatni vybnicky podobne je jasne. I u Nordika predatora se uvadelo ze je predladen i na jinou zver, treba na srnci. Stelovani vysek, hloubek je nejlepsi u Nordika provadet zasunutim do ust, ne nastavovanim gum. krouzkem. To u ostatnich drevenych, ktere maji "obal" proste nejde. Podobne reseni jako Nordik maji i jini vyrobci, staci obcas kouknout na videa Youtube nebo Google, takze ani Nordik neprichazi s zadnym zazrakem.
https://www.google.cz/search?q=Predator ... 80&bih=685

Western Rivers Model 850 Coyote Pup Talker Predator Call
http://www.amazon.com/Western-Rivers-Co ... B0029XLHUS
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
TomF
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 22.1.2013, 14:45

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od TomF »

Já nevím, na tu vábničku Nordik pre-tuned, jsem přivábil všechno možné, ale lišku ne. Dnes jsem tam mrznul od 17:00 do 21:00. -20 pod nulou, potom už jsem musel utéct. Jediné co jsem navábil byli dva zajíci...Sice už tu vábničku mám 2 roky, ale za tu dobu jsem ji měl tak 7x a pořád nic. Už jsem s tím přivábil mraky zajíců, sovy, dravce, vrány, dokonce i srnčí se z lesa vylezlo podívat co se to děje. Ale lišku ani jednu. Tak nevím, jestli souhra náhod, asi zrovna žádná nebyla na doslech, ale vyplívá z toho, že to žádný zázrak není a po prvním zavřeštění lišky neskáčou před hlaveň...
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: vábnička Nordik Predator

Příspěvek od tonny »

Ono to asi nebude jen vábničkou. Za dva roky vábit 7x? Před třemi týdny jsem to jen zkoušel a přišli mi dvě za hodinu. Dnes to ještě nemá cenu, pořád probíhá kaňkování ale za týden dva budou pěkně vyhládlé a půjdou. Bohužel sleze sníh, bude pršet, nebude to už ono.
Odpovědět