300 WM

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

To záti?í myslím nemá chybu :lol: :lol: :lol:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Velmi pěkné :!: :wink: :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Pěkný, ten Remington má schránku 92,5? Nebo jsi najel na systém první náboj dlouhý a pod ním 3 krátké - kdyby nebyl čas nabíjet ručně :D ?

Při téhle COL těch 70gr vypadá "velmi, velmi rozumně" - V0 kolem 840 m/s.

Doufám, že se pochlubí? s nástřely, případně dalším vývojem náboje :)
Hodně zdaru

P.s. ty náboje vpravo (SST ...) jsou výrazně krat?í - ale i tak zřejmě lítaly super :)
Martin
vhool

Příspěvek od vhool »

to wetdog:schranka je 94mm.ty sst jsem musel delat jen na 86,66mm delky protoze byly kratky (180gr.) a mel jsem na prd matrice a nebylo snadny chytit presne osu.ted s reddingem je to uplne o necem jinem.muzu delat presne na oal tak jsem zvedavej co to bude delat na longrange.ty sst ale i tak litaly super ale byl tam prach acc 4350 69gr.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tak to jsem cekal, ze se to zmacklo mene... podle toho co si popisoval. Ale pred tim nebylo asi takove sucho co.. cili jil byl tvrdej. Srovnani pak ztraci smysl.

Jinak to lita zajimave. S vetsim klidem by to vypadalo lip.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

horší bude až ?rotáci nepudou po ?elezu,ale olovu za to platí víc. :P
vhool

Příspěvek od vhool »

:lol: u nas uz jsou dal,uz berou hlinik a med.zelezo a olovo berou jen v dobach nouze :lol: :lol: :lol:
vhool

Příspěvek od vhool »

Strakape napsal:
Přátelé, kamarádi .....
Stal jsem se majitelem (ne vlastní vinou Very Happy ) kulovnice v ráži 300 WM a teď řeším otázku, čím to ládovat do našich horských podmínek (vysoká, černá, srnčí zvěř) !? Názorů na to je spousty . Nejčastěji Hornady SST, Norma Oryx, nebo Federal Speer . Moc ran za sezonu nedám, tak na ceně zase tak neZáleží, hlavně kvalita . Byl bych rád, aby to nedělalo extra velkou paseku ve zvěřině, ale zároveň, abych nemusel každý kus dohledávat ... ! Případně jestli máte nějaké dobré zkušenosti s nějakým jiným střelivem .
Díky moc za rady !!!!!
Petr
Přesunuto....
strakape
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 09.10.2007, 8:48

střelivo

Příspěvek od strakape »

Přátelé, kamarádi !
Kdo se semnou podělí o své zkušenosti ohledně střeliva do 300 WM a doporučí nějakou konkrétní značku typ střely ? Zatím tu mám RWS EVO, ale nic bli??ího k tomu .
Díky předem Petr .
vhool

Příspěvek od vhool »

to strakape: takze EVO jsem zkousel loni v teto razi a mohu te ubezpecit ze budes hledat jen velmi ztezi lepsi tovarne vyrabene strelivo.co se tyka konstrukce strely tak je to strela nova,o generaci jinde nez treba ID nebo UNI a co do presnosti tak s beznou loveckou zbrani nemusis do 200m vubec resit.co se tyka poskozeni zveriny tak take naprosta spokojenost.doporucuji mrknout pro blizsi seznameni s EVEM na www RWS.jinak do 300 WM je lepsi volit vseobecne strely o vaze 180 -220 gr. a stredne tvrde konstrukce k lovu veskere nasi zvere.neni sice nejlevnejsi ale jak jsi psal.kdyz nestrilis stovky ran tak na cene nesejde.jinak EVO je vhodne k lovu od srnciho az po losa v teto razi :wink:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Sendero .300WM - prvy ulovok

Příspěvek od lovec »

Nie je to 100% k teme,ale tyka sa to tristovky...
V pondelok som pokrstil prvym ulovkom moje Sendero .300WM. Vzdialenost cca. 60 krokov,lanstiak takmer na ostro. Na hlavu som nechcel,ani nemohol pretoze stale ma vetril,kyval s nou a ostatne kusy ho tahali zo sebou. Tak som zamieril sposobom ako na vysoku lopatku a strelil. Lanstiak stal o cosi nizsie ako ja,takze som strielal takpovediac zhora do komory. Kus padol na mieste,ostal v ohni a odkazoval este asi 30-40 sekund. Pouzil som Nosler Partition 11,7g.
Pri stahovani som strelu nasiel v deke na protilahlej strane. Predne jadro zmizlo a zadne s plastom ostalo zapichnute v deke. Vstrel na koreni krku, odtial som vyrezal rozbitu svalovinu (asi ako dve chlapske päste),na druhej strane prestrelene 3 rebra,vyhodit nebolo co. Vnutornosti neposkodene. Na prvykrat s Partition spokojnost,aj ked ma trosku prekvapilo,ze gula neprestrelila. Kus mal do 60kg.
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

....

Příspěvek od Geronimo »

Je to opravdu divne ze na 60 kroku,tedy asi priblizne 50 metru s 300 WM nebyl prustrel??? :shock: :shock: :shock: I to prase nebylo tak velke ,aby to neprostrelilo. Zeby na takovou vzdalenost neodevzdala strela potrebnou energii??
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Uživatelský avatar
roman300
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19.8.2008, 16:14
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od roman300 »

Geronimo napsal:
Zeby na takovou vzdalenost neodevzdala strela potrebnou energii??
Mám dojem že ji předala beze zbytku... :lol: :lol: :lol: . Já s 300WM se stejnou střelou v5-920m/s, neprostřelil v zimě 60kg lončáka po zásahu ramenního kloubu. Plíce byly nadité fragmenty střely, kus šel bohužel do tomboly a tak jsem neměl možnost ho stáhnout. Jinak jsem s touto střelou zatím prostřelil vše (cca 70 kusů), srnčí, černá (do 70kg) a sika. Laň jelena siky jsem prostřelil téměř podélně ( vstřel před pravou kýtou-výstřel v levé pleci)...byla to dostřelná rána na naháňce po kolegovi, který si spletl spou?tě a "vzal" ji broky č.6.
Rem.700 Sendero 300 WM + R2 2,5-15x56; Voere 22-250 + Nikon Monarch 2,5-10x56 IL, CZ550 Medium 300WM + S&B 2,5-10x56; ZKM456+ Leup. VX-III 4,5-14x50; Browning B80 12/70; ZP 49 12/12; Norinco 1911 .45ACP; Taurus 85 .38 Spec.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

tak,tak predala do posledneho Joulu.....aj ja som cakal od Partition dieru krizom,ale vsetko je prvykrat. :D Holt nie je to TSX ani KJG.... :D
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: 300 WM

Příspěvek od BwanaHunter »

Já bych doporučil Swift A-Frame, v 300 WM je laboruje např. Norma.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět