Kolimátor

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
Jan Polednik
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: sob 05.9.2009, 13:05

Re: Kolimátor

Příspěvek od Jan Polednik »

Ano. Fa Aimpoint tvoří (spolu s firmou EOTech) špičku ve výrobě kolimátorů. Pokud vím, tak Aimpoint dělá pouze tubusové. Kvalitní, odolné, prověřené, drahé.
Ponedrach
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: stř 13.7.2011, 13:48

Re: Kolimátor

Příspěvek od Ponedrach »

Nemáte někdo zkušenost na kolimátor Delta Optical?
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Kolimátor delta

Příspěvek od CBFranta »

Po 5-ti ranách vypadlo sklíčko na Baru v r.308W (zalepil jsem ho lepidlem na autoskla). Dále mi vadí, že nelze kolimátor vypnout a schází kontrolka stavu vybití zdroje. Na štontu mám obavy, že až bude třeba, tak dojde zdroj.Opět se povrzuje pravidlo:
''Nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné věci.'' Přišetři a kup kvalitu. Osobně půjdu do Meopty Kolimátor ZD-RD za 7900,-Kč. Tedy kvalita v mém případě vyjde na necelých 11000,-kč :cry:
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Kolimátor

Příspěvek od mikis »

Měl jsem ho asi týden v ruce, nerad bych se pletl, ale elektronika není vůbec nijak chráněna proti vlhkosti takže pro lov prakticky nepoužitelný stačí deštík a je to uvnitř, krom toho system seřizování nástřelu a jeho aretace ve mě nevzbudil vůbec důvěru a při dotahování se bod skoro vždy někam pohnul.... ne tenhle kolimátor bych nechtěl.
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Kolimátor delta

Příspěvek od CBFranta »

To co napsal mikis je třešnička na dortu té vědecko technické revoluce v optice zvané kolimátor DELTA.
baastro
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pát 07.12.2012, 14:22

Re: Kolimátor

Příspěvek od baastro »

Potřeboval bych poradit ohledně kolimátoru. Od jednoho kolegy jsem koupil starší kolimátor HB RDS 3, on prý ho dostal někdy před 4 roky, ale nikdy ho nepoužil, ani nenamontoval na zbran, jen ležel ve skříni. Bohužel není k němu žádný manuál ani návod k obsluze a on taky vůbec neví, co a jak. Tak bych se chtěl zeptat, jestli někdo nějaké takové lejstro nemáte, nebo jestli by někdo byl ochoten, se tady rozepsat o tom jak se vůbec obsluhuje. Díky
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolimátor

Příspěvek od Georg.H »

no nastřeluje se jak optika prostě kde je bod tam kule...
manuál nevím bo to je čína...
dmw
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 25.9.2008, 17:50
Bydliště: Prostějov

Re: Kolimátor

Příspěvek od dmw »

Zdravím všechny příznivce kolimátoru, koupil jsem si starší kolimátor Docter, jsem s ním velice spokojen, ale teď při nastřelování mi přestal fungovat vodorovný posun, chtěl bych se zeptat zdali někdo ví, kde se obrátit s opravou a kolik by popřípadě oprava stála. Díky za jakoukoliv informaci, kolimátorům zdar.
rozka
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: úte 17.11.2009, 15:26

Re: Kolimátor

Příspěvek od rozka »

Zdravím.Zvažuji nad koupi kolimátoru HB RDS 3.Vydrží tento kolimátor na brokovnici r12? (sice komory 76 ale používám jen 70 náboje)ročně cca 200-300 ran.Máte někdo nějaké zkušenosti?
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolimátor

Příspěvek od Georg.H »

@rozka: já mám tento koupil sem ho za caa 900,- na ačku
a mám ho na ZH 16/16,vystříleno caa 1300 ran a drží...
ten tvůj bude asi taky noname china tak asi to bude na jaký trefiš kus

http://g41m.rajce.idnes.cz/kolimik/
rozka
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: úte 17.11.2009, 15:26

Re: Kolimátor

Příspěvek od rozka »

Taky jsem se na něj koukal ,jsem překvapen že to vydrželo. :shock:
onder
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 02.4.2013, 15:09

Re: Kolimátor

Příspěvek od onder »

Nemáte prosím někdo z vás zde zúčastněných praktickou zkušenost s kolimátory Meopta nebo Docter?Jestli ano napište prosím vaši zkušenost s touto optikou díky moc.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Kolimátor

Příspěvek od michalos »

Dva roky jsem vlastnil Docter II 3,5... suprová věc pro pohotové střílení bez potřebného pořádného přilícení jak z brokovnice tak i z kulovnice ale max. tak do 50 metrů, jelikož jsem postupem času absolvoval cca 10 naháněk za rok a nějaké obeznání tak se stávalo že jsem mohl střílet i dále ale bod zakrýval velkou část zvěře a na 80 metrů jsem si nebyl jist, proto jsem ho vyměnil za naháňkový puškohled 1-4x24.
onder
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 02.4.2013, 15:09

Re: Kolimátor

Příspěvek od onder »

Takže si myslíte že by byl lepší ten puškohled ? Já se nebráním ničemu zatím hodnotím informace atd.Jen jsem si říkal že jsem na společných akcích střílel spíš na krátko a u nás tuto optiku nikdo nemá,aby poradil....
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Kolimátor

Příspěvek od michalos »

Je potřeba si rozmyslet do kolika metrů hodláš střílet pokud do 50 tak kup kolimátor pokud i šouláš nebo stojíš na kraji lesa je lepší naháňkový puškohled, ona na zvětšení 1x je to stejný jako Aimpoint....nejlepší je počkat do nějaké výstavy a tam si řádně vše osahat, abys nemusel dělat pozdější rozhodnutí jako já a prodat něco co ti nevyhovuje na delší tratě....takže asi tak...
Odpovědět