Noční vidění pozorovací

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Slavex
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 15.8.2011, 10:00

Re: Noční vidění

Příspěvek od Slavex »

S tech pozorovaku ale byste doporučil co?
lada barvar
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: pon 17.11.2008, 19:14
Bydliště: olomoucko

Re: Noční vidění

Příspěvek od lada barvar »

Souhlas s Jindrou. Pozorováky jsem měl mnohokrát zapůjčené a to od těch lacinějších, až po ty za několik set tis. Nadšeně jsem si je s sebou brával na čekanou. Předpokládal jsem, že např. při lovu na vnadišti lépe odhadnu lovný kus, omrknu zda v dráze střely není nějaký problémový objekt atd. Velkou a zásadní nevýhodou pro mně je, že při koukání nokťákem a rychlým přechodem oka k puškohledu téměř nic nevidím a tím pádem dochází k určité prodlevě. Funguje to asi tak, jako když z ostrého světla přijdete do naprosté tmy. Chvíli trvá, než si oko přivykne. :( Na běžné noční pozorování zvěře, jejich zvyků, spádů to funguje dobře. Několikrát jsem tím trápil kolegu, když jsem mu po čekané sdělil, že měl za zády prasata a on o nich nevěděl :) Jinak úměra cena-výkon je jako u všech ostatních věcí, zpravidla čím dražší, tím lepší :lol: Je to můj subjektivní názor, ostatní mohou mít zkušenosti zcela opačné. Nokťák na flintě nemám, nemáme výjimku.
paola
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: sob 29.9.2007, 14:30

Re: Noční vidění

Příspěvek od paola »

Nemáte někdo zkušenost s timhle:

http://www.nv-optics.cz/nocni_videni_na_puskohled

Bych se trochu bál, že mi to na 7x64 rozbije hubu :D .
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Noční vidění

Příspěvek od CBFranta »

Mám zkušenost s jiným přístrojem stejné konstrukce. V praxi obstál, ale nenadchnul. Má řadu plusů jako např. malý, snadná montáž na puškohled, dáš ho do kapsy, použití jako pozorovák, využívá zvětšení puškohledu. Nevýhoda, že po montáži jsem se těžko rovnal do flinty pro prodloužení pažby nutno použít násuvnou botku. Závěr: Za málo peněz se to nechá vydržet, ale vyměnil jsem jej za digitál. To jsou jiný housle.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Noční vidění

Příspěvek od Leon »

máte někdo na flintě NV legálně zajímá mé jak se tváří policajti na žádost o povolení NV
CZ 550 american 308win.
paola
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: sob 29.9.2007, 14:30

Re: Noční vidění

Příspěvek od paola »

CBFranta - ještě se zeptam, jak daleko můžeš mít oko od toho vidění na puškohledu ?? Neměl si po střelbě monokla ?? :)
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Noční vidění

Příspěvek od CBFranta »

Já osobně jsem s NV nestřílel. Používám ho pro kontrolu mojí dančí farmy, zejména v období říje a kladení dančat. Ke tvému dotazu lze přijmout závěr, že použití gumové očnice na NV bude shodné s použitím gumové očnice na puškohledu Meopta R1r 3-12x56, kterou používám a kterou jsem zakoupil za cca 250-300,-Kč.
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Noční vidění

Příspěvek od Žanek »

Leon píše:máte někdo na flintě NV legálně zajímá mé jak se tváří policajti na žádost o povolení NV
je to zbraň kategorie A na kterou musí dát policie ČR výjimku, pochybuji, že by ji někdo měl kvůli myslivosti
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
paola
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: sob 29.9.2007, 14:30

Re: Noční vidění

Příspěvek od paola »

CBFranta - ještě jedena otázka, s tou očnicí se mi to nezdá, mám pozorovák Yukon Excelon 3x50 a tam musim dát oko až k čočce jako u dalekohledu. Myslíš, že když u toho Challengeru budu mít očnici, že něco uvidim ?? Píšou - oční reliéf 12 mm, to je dost malej odstup. Ptam se proto, že od lidí co s tim "fungujou" jsem slyšel, že musí dát hlavu dost blízko a potom to " bolí " :( .
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Noční vidění

Příspěvek od Mr. Fox »

A neni lepší lovit bez NV?? Tak když neni měsíc aby svítil tak nejdu na prasata večer ale přivstau si ráno.
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Noční vidění

Příspěvek od CBFranta »

Pro Paola: Teď jsem se podíval na NV, které máš.Tam asi ta varhánkovitá gumová očnice není. Asi je to natvrdo pozorovací NV a použití jako předsádky tak max. na vzduchovku. Toto Ti asi rozbije na tutovku obočí v případě, že to naimplementuješ na 7x64.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Noční vidění

Příspěvek od fesoj »

V tomhle tématu se moc nevyznám - ale jak fungují ty "předsádky", co se montují na objektiv a údajně dle reklamy mají využívat zvětšení přístroje, na který jsou namontovány, ať jde o pozorovák, puškohled, případně kameru či foťák ?
Kritériem pravdy je praxe.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Noční vidění

Příspěvek od pufr »

2 fesoj Ano, takové předsádky jsou konstruovány jako afokální soustava - obrazně "jak jdou paprsky dovnitř, tak jdou ven". Proto je-li tohle zařízení dobře "zkolimované" nemění se zařazením "předsádky" poloha záměrné (a pokud, tak jde rovnoběžně s původní záměrnou - jen několik mm vzdálená ).
U zařízení "typu Simrad" je to samozřejmě několik cm a už se s tím musí počítat:
Obrázek
Obrázek
Pufr
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Noční vidění

Příspěvek od včelák »

Zobrazená předsátka je nějaké vojenské monstrum. Zato ATN PS 22 je malá lehká předsádka ze předu na oběktiv v ose puškohledu.Koukal jsem přes to,a je to dost dobrý do 100m se základním mněničem.Užasná je na tom hlavně ta mobylita.Muže se to s redukcema používat ruzně na všech zbraních co máte v trezoru,nebo i na kamarádovích :) Stojí to však 55 000kč a víše dle citlivosti mněniče.
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Noční vidění

Příspěvek od včelák »

Dodám jen že ta dobrá vyditelnost 100m v lese je jen s přísvitem i přez to , že se má jednat o Generaci 2+.Je to dle mého názoru moc skel za sebou.Přesto je to hodně zajímavé řešení.
Odpovědět