Broková kozlice Brno Super

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Broková kozlice Brno Super

Příspěvek od Hans88Vagus »

Při pročítání fóra jsem zjistil, že tu chybí diskuze o této zbrani. Tak prosím, můžete se vyjádřit se svými poznatky a zkušenostmi. Osobně zvažuji její koupi jako reprezentativní zbraně ve dvanáctce s vyhazováky a jednospouští.
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: Broková kozlice Brno Super

Příspěvek od Hans88Vagus »

Takovej dotaz: u ZH je problém, že se "vymačkají" hlavňové čepy. Kombinace přehazování výměnných hlavní tento problém ještě umocňují. Super má Kersten s háky. Hrozí něco podobného i u Kerstenu?
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Broková kozlice Brno Super

Příspěvek od precechtel »

už dvakrát jsem psal příspěvek na toto téma, spadlo to, už mne to nebaví... F.
politice a politikům zmar
vhool

Re: Broková kozlice Brno Super

Příspěvek od vhool »

precechtel píše:už dvakrát jsem psal příspěvek na toto téma, spadlo to, už mne to nebaví... F.
fando vymaz si cookies a melo by to fachat,forum ted jede bez problemu takze problem bude u tveho pripojeni :wink:
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Broková kozlice Brno Super

Příspěvek od precechtel »

Ok Honzíku, díky, ty příspěvky byly obsáhlé, tak jsem si myslel, že je to tím. F.
politice a politikům zmar
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Re: Broková kozlice Brno Super

Příspěvek od Fery »

Nejdřiv si je Františku napiš ve wordu nebo ulož do paměti CRTL+C než to dáš odeslat. :wink: Já to tak pro jistotu dělám :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Broková kozlice Brno Super

Příspěvek od precechtel »

To Fery díky.

Tedy k té kozlici BS, bych napsal, že to je jedna z nejkvalitnějších brokovnic, co se u nás vyráběla. Já jsem si ji jako student koupil v r. 1975, brigádničil jsem na ni celé prázdniny a stála tehdy 4.600,- Kčs. Nevím, zdali uvádět popis a technické detaily, to si snad může každý zjistit přes internet, je faktem, že tato zbraň měla vysoký podíl ruční práce, housle mezi brokovnicemi, první naše brokovnice s tvrdochromem v hlavni, pořizovali si ji buď sportovní střelci, fajnšmekři nebo ti co na to měli. Já jsem jako student chtěl kvalitní zbraň, tak jsem si ji pořídil, nikdy mne nezklamala, trošičku těžší na manipulaci, ale příjemná střelba, pravidelné krytí, výkonná zbraň. Možnost volit hlavně lovecké, skeetové, baterkové, kulobrokové. Údajně se vyráběla i v ráži 16/70, tuto jsem nikdy neviděl, potkával jsem u myslivců jenom r. 12/70, v kulových ráží převážně 7x65R, 9,3x74R, ale snad i v r. 7x57R, včetně kulové kozlice / viz Fery /, často si chlapi pořizovali soupravy, dokupovali různé sportovní a kulobrokové hlavně, potkal jsem i výměnné hlavně r. 20/70, ve zbrojovce bylo možno dojednat téměř cokoliv. Zbraň se úspěšně vyvážela do Německa a Rakouska... S pozdravem F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Milan Brno
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: stř 04.6.2008, 12:11
Bydliště: Planet Earth

Re: Broková kozlice Brno Super

Příspěvek od Milan Brno »

Ještě dodám že na Brno Supra se dělal i svazek (kulová kozlice) v ráží .375 HH.
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: Broková kozlice Brno Super

Příspěvek od Hans88Vagus »

Aha takže tvrdochrom v hlavní má. Použitá ocelových broků, ale asi bude omezeno stupněm zahrdlení, co?
Bojar
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: sob 05.3.2011, 20:11

Re: Broková kozlice Brno Super

Příspěvek od Bojar »

Zdravím ,rád bych oživil toto téma.Nedávno jelikož syn začal střílet asfalt holuby jsem pořídil starší kozlici Brno super-Trap, na takovéto blbnutí na střelnici :D ,spíš by mne zajímalo jestli ji někdo používá i na lov,zbraň je to na můj vkus poměrně těžká nějakých 3,7 kg ,ale při délce hlavní 76cm by mohla najít využití na kachny ,kormorány,holuby apod.,tak jak kolegové lovíte s tím někdo? :D
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: Broková kozlice Brno Super

Příspěvek od Hans88Vagus »

Tak s trapovýma hlavněma ani s pažbou (má Monte Carlo) jsem na honě nikdy nikoho neviděl. Já mám loveckou verzi a chlapy hodně chodí na.hony se skeetovkama, když se jde jen na kohouty.
Bojar
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: sob 05.3.2011, 20:11

Re: Broková kozlice Brno Super

Příspěvek od Bojar »

No já vím o jedné skeetovce o kterou bych měl ještě zájem ,ale co vím tak jak trapové tak skeetové verze s jednospouští dělané jako sportovní speciály mají pažbu monte carlo.
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Re: Broková kozlice Brno Super

Příspěvek od george.barley »

Sportovni kozlice Brno Super/jednospoustove specialy/ se delaly: Skeet nemecka pazba.Trap Monte Carlo.Samozrejme sportovní předpazbí a bez poutek na remen.To byl standard ale individualizace pazeb byla i tehdy mozna.
Odpovědět