300 Winchester Magnum

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
2e0rge
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: úte 01.12.2009, 0:44

Re: 300 winchester MAgnum

Příspěvek od 2e0rge »

:D Aha v proadku, to jste poradny kus chlapa -strelce :D Jinak pekne video, velmi. Ja vlastnim 452-2 ZKM FS - 22WMR, taky bych ot mohl skusit :D
Jinak Whole asi nejste od Brna?
vhool

Re: 300 winchester MAgnum

Příspěvek od vhool »

ne to nejsem ... jsem z opacneho koutu republiky :wink: ... jeste jedna technicka ...tady se tyka :wink:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3401
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: 300 winchester MAgnum

Příspěvek od dalas »

vhoole sem nevěděl že zaměstnáváš Eda kvůli zvýšení produktivity. Jinak na tchýni bych nešetřil.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
vhool

Re: 300 winchester MAgnum

Příspěvek od vhool »

:lol: :lol: :lol: nezamestnavam ... pouze s nim pracuji na vyvoji humanniho streliva 8)
2e0rge
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: úte 01.12.2009, 0:44

Re: 300 winchester MAgnum

Příspěvek od 2e0rge »

ahaa tak ot je smola jsme mohli dat ssesion na strelnici treba...
1. Ahaa ale ja mam ve zvyku vykat navic jsem 1986 rocnik a nevim jaky VY :D tak radsi prijde mi to slusne...
JPorad jeste nevim jakou razi vybrat ale citim ze ta 7ka je srdcova vec :P poresim se znamym puskarme co me doporuci jestli 7 nebo 30-06 a uvidime......
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Re: 300 winchester MAgnum

Příspěvek od Fery »

Doporučí 7x64 klasiku. Já chtěl něco jiného tak mám 3006 a nestěžuju si 8)
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
vhool

Re: 300 winchester MAgnum

Příspěvek od vhool »

no vybr zbrane by mel byt podrizen nekolika zakladnim faktorum,prvni podle zamysleneho pouziti,v pripade lovu dle prevazne lovene zvere a pak take podle charakteru prostredi kde se bude prevazne lovit a kdyz uz mas jasno v tomto tak pak ti musi zbran "sedet" v prvnim pripade to splnuje vetsina u nas beznych razi a druha cast se tyka vyberu zbrane.neni nic spatneho ba naopak kdyz si vyberes cokoliv hlavne kdyz budes spokojeny a udelas dobre svemu chtici .... rady ostatnich jsou uzitecne ale strilet z toho budes ty ....
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: 300 winchester MAgnum

Příspěvek od BwanaHunter »

Musím 300 WinMag zase jednou pochválit. Střelil jsem kňoura, přes 100 kg, přes 6 let, zbraně přes 20 cm. Nepředpokládal jsem střelbu na velký kus a měl jsem s sebou a ve flintě Hornady SST 160 grs. Kňour mě celkem překvapil a bylo to narychlo, obeznat, rozhodnout, vystřelit, takže skoro hozená rána, zásah na nižší komoru. Kňour byl obalený kalem jak brněním, že pak skoro nešlo proříznout, střela udělala co měla, kňour po cca 20 min. pár desítek metrů od nástřelu zhaslý. 300 WinMag nezklamala, Hubertovi velký dík.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: 300 winchester MAgnum

Příspěvek od figi »

bwanahunter - LOVU ZDAR.

Nevím ale, co vlastně chválíš na 300 WM ?
Tohle malé dělo určené na lov na velké vzdálenosti na velkou zvěř zabije vše, co žije na téhle planetě, na naše malá zvířátka i při volbě střely SST to musí vždy fungovat.
Když se vybere špatná střela, odbíhá to i po této ráži, ale to je vše. Zbytečně silný kalibr, u nás užívaný zrovna tak ( vzdálenosti i zvěř ), jak 7x57, a ne pro to, pro co je určen.

Samozřejmě je nutné se trefit, ale to pak u nás na vše do 100 m funguje velmi spolehlivě i 223. A kdo tvrdí že ne, nemá s tím žádné zkušenosti.
Naposledy upravil(a) figi dne pát 01.1.2010, 18:53, celkem upraveno 1 x.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vhool

Re: 300 winchester MAgnum

Příspěvek od vhool »

.... a kdo nema zadne zkusenosti s 300WM tak nepochopi nadheru lovu s touto razi....

to Bwana... : Lovu zdar :wink:
2e0rge
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: úte 01.12.2009, 0:44

Re: 300 winchester MAgnum

Příspěvek od 2e0rge »

Dobry den,
preji vsem pekny novy rok 2010. hodne streleckych, lovecky a sexualnich zazitku preji vsem kteri me v tomtom tematu odepsaly (ci mvice odepsaly tim vice jim to preji) :D
ted tady pisete jak je krasny lov 300Wm a me ji vymlouvate :(
A tikka T3 varmint v teto raži ??
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: 300 winchester MAgnum

Příspěvek od figi »

vhool, věřím, že je to super, držet v rukou takový výkon a vědět, že když vyleze klidně i tyranosaurus, mohu se mu směle postavit :D :D :D

Ale vážně - opravdu nevím, co na této ráži v této situaci vlastně chválí. Normální průběh lovu, jako s kteroukoli jinou ráží, když je rána na komoře. Takže dobrý, no.

Já nejsem zaměřen proti velkým rážím tak, jako někteří proti malým. Když se to někomu líbí a vyhovuje mu to, jeho volba.
Ale zvěř jde mrzačit velmi snadno s jakoukoli ráží. A s těmito ( magnum )rážemi po letech propagace Hanákem u nás dost rozšířenými to střelci umí velice dobře, protože strachu z rány se prostě normální člověk nezbaví. Další se rány nebojí, ale velmi riskantně střílí, protože si přečetli, že tyto ráže fungují i při hůře umístěném zásahu. Bohužel znám mnoho těchto případů a zodpovědné střelce magnum znám snad čtyři ( právě tady z fóra ). A jak vidím, že má někdo magnum, je v tu chvíli podezřelý. A většinou právem, stačí zavést hovor a dotyčný se po chvíli sám pochlubí.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3401
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: 300 winchester MAgnum

Příspěvek od dalas »

to 2eOrge: nevymlouváme Ti .300 proto, že je špatná, ale proto, že píšeš, že jsi začínající myslivec. Pokud máš ale dost zkušeností se slabšími rážemi tak nic proti. Ono si to ani neuvědomíš, protože podvědomě z toho můžeš mít respekt a to je pak příčinou chyb. Rozhodně si daleko rychleji zvykneš na slabší ráži.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
vhool

Re: 300 winchester MAgnum

Příspěvek od vhool »

to figi: projednou dam stranou sarkasmus a spickovani :wink: a dam ti zapravdu,bohuzel je mnoho tech co sli do magnumu s tim ze maji vsemocnou zbran ....a take to podle toho vypada ...stejne tak jako 22-250,243W nebo 220swift jsou raze vhodnek lovu ale nevhodne pro zacatecniky nebo nezodpovedne strelce tak i magnumove raze vyzaduji zkusenejsi a zodpovednejsi uzivatele nejen na lov jako takovy ale hlavne i kvuli bezpecnosti (odraz strely atd.)... no a to by uz stacilo,pac se rika jak na novy tak po cely tak bych pak s tebou mohl souhlasit casteji a to by ochudilo toto forum 8) :wink:

to 2e... : ono neni stejne 300WM ve zbrani o vaze 3,5kg s laufem 62cm a 300WM o vaze 7 kg a laufem pres 66cm navic jak jsem psal uz na zacatku a vicekrat ... 300WM NENI RAZE pro zacinajiciho myslivce :wink:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: 300 winchester MAgnum

Příspěvek od figi »

T3 mám, ale v ráži 243 W, dobrá, přesná, moc plastu a v silných rážích ji neznám, ale kdybych měl volit, vybral bych raději v této cenové kategorii CZ 550.

S 300WM jsem střílel jednou ( s vhoolovou ), a stačí mi to, rána jak z děla, do ramene prda, jak když kopne kůň. Předpoklady pro přesnou střelbu podle mého nic moc.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Odpovědět