overal nebo vak?

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

overal nebo vak?

Příspěvek od curil »

chlapi poraďte co je pro vás lepší.overal je jednou tak dražší než vak ale asi je lepší.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od rimar77 »

jednoznačně overal mám oboje a nosím ven jen overal ale je třeba mít kvalitní boty aby ti nakonec nebyla zima od nohou. A oblékat ho až na posedu jinak tě to vedro umrtví a zpotíš se jak ... :-) posedovej vak beru jen když jdu sednout do stráně a potřebuju něco pod zadek :-)
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od Hirc »

Ahoj, máme doma vak, postarší Rudel, i overal od Afarsu. Záleží kolik chceš investovat, jak jsi ohebný a v jakých podmínkách ho chceš používat

- overall je dražší - Afars je za 6.000
- k overalu potřebuješ i kvalitní zimní boty, tj. dalších cca 4.000 navíc

- vak přijde na řekněme 5.000 a můžeš si k němu vzít podzimní pohorky

Vak se dá nosit jako bunda (část pro nohy dáš na záda). Mě se s tím chodí daleko lépe, než s overalem. Navíc třeba afars má velmi nizký "skejťácký" sed.

Soukat se do vaku na posedu vyžaduje cvik, je to hlučnější, navíc pro starší ročníky a místy "mohutnější" postavy to může být o hubu. V kazatelně, kde se musíš přesouvat po lavici sem a tam je vak rovněž problém.

Z vadu se snadněji dostaneš, když potřebuješ vyvrhovat popř. táhnout ulovený kus.

Pro mladé štíhlé krásné je lepší vak :mrgreen: , ti ostatní ať chodí v overalu
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od curil »

ted mám pujčený overal a je to fakt bomba ale je to dost peněz.krásný vak přijde na 3tis. akorát nevím jak se do toho třeba nasoukat na žebříku.jde to?
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od rimar77 »

jde to neboj se nic jen musíš bejt opatrnější a je to náročnější na fizičku :-) ale dá se to. U mne ač jsem mladej a krásnej jak píše Hirc (štíhle už tolki ne :lol: ) vyhrál jednoznačně overal ale je to můj názor ikdyž se k němu přiklonilo už více kolegů z mého opkolí a pořídili si ho přeci jen zdraví máme jen jedno
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od curil »

nemáte někdo ten vak od fa Vates?
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od romann »

Mám vak od vatesu a jsu snim spokojen spodek je na zip tak ho odepnu ohrnu ho k pasu tam se zapne a dá se snim chodit.Doma si ho obleču jedu autem v pohode vylezu na posed tam zhrnu.Při -12 st je v tom komfort dá se pěkně usnout už párkrát jsem se přistihl při mín jsem v něm zatim nebyl. http://www.vates-ok.cz/stranka/posedove-vaky
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od curil »

Romane dá se to obléct i na žebříku? a jak moc je tlustý ten materiál,namíříš přes to? není to moc tlusté a nemáš pak jako dlouhou pažbu? rozumíš mi?
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od precechtel »

vak od firmy Vates užívám již několik let a od té doby jsem jak ve staré kuchyni - tj. v teple, ať už jsem na žebříku či na posedu, do vaku lezu jenom v ponožkách, když je více zima, tak dvoje. V pohodě dojdu na posed, sedím tak hoďku volně a jak se ochladím, vlezu do vaku. Mám vak s rukávy, celý na zip, nedokážu si představit dlouhé čekání v nějakém vaku bez krytých ramen. Jo občas do nohou hodím trpaslíka jezevčíka, hřeje jak kamínka.... F.
politice a politikům zmar
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od romann »

Na žebřiku jsem si to ještě neoblékal ale asi problem by to nebyl.Ale dá se v tom pěkně lézt po žebříku takže dá se obléct bez problému pod žebříkem a šup na horu. A stim střílenim dřív jem nosil bundu ted termo prádlo a svetr takže je to na stejno. http://heryk.galerie.cz/#58672100
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od Leon »

Romane jak je to s délkou mám 183cm nebude ten 185cm krátký nemám vzít ten 200cm
CZ 550 american 308win.
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od romann »

Já mám taky 184cm a 85kg a stači mě.Bral jsem dva ještě pro kolegu ten si bral ten vetší tak sem si ho zkoušel a byl mě dost velkej.Nelezu do něho z botama mám boty z vložkou tak si vložky nechám a je to paráda.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od curil »

Romane a kam si dáš boty když jdeš do toho bos? ty boty musí být strašně studené . já pořád nevím co si koupit,tohle ale vypadá že by se to snad dalo na žebříku obléct.
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od romann »

Curil boty mám ma posedu a když si je obouvám tak chvilku studí ale dá se to vydržet k autu to mám tak kilometr takže po chvilce už je v nich teplo. A pokud máš pořádny boty tak si jenom ten vak na žebříku stáhneš dolu a boty si mužeš nechat.
Pettan
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: ned 27.12.2009, 21:35

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od Pettan »

No já mám taky vak od Vates a je to uplná pohoda. Navíc, když mám vak, tak se nemusím tolik navlíkat a ujdu daleko větší vzdálenosti, aniž bych se moc potil. Takže to má rovnou dvě výhody. Jinak ohledně lezení na žebřík, tak to není úplně jednoduchý, ale dá se to nacvičit. Jestli myslíš klasickej žebřík bez pevné podlahy, tak přímo na něm jsem to ještě nezkoušel, ale vždycky si ho navlíkám raději pod posedem a vyhrnu si ho k pasu a lezu. Ohledně bot, když máš kvalitní, tak stačí aby sis pořídil návleky na boty a můžeš tam vlízt i s botama. Tak to dělá otec a žádnej problém. Já si boty raději sundávám a taky bez problémů. Ale tohle platí spíš pro kazatelny. Na žebříku musíš mít boty, aby si se o ně mohl opírat. Zákonitě tam vydržíš kratší dobu, jelikož máš spodek vaku otevřenej, ale taky bude záležet na kvalitě bot.
Odpovědět