Novinka - Blaser R8

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
vhool

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od vhool »

Choochoo007 píše:....... Proste 100% funkcnost je malo, takze u me zatim vyhrava stejne 100let overena klasika :D
aby ne kolego :wink: .. vi snad nekdo o lepe ozkousenem a lety overenem systemu nez je mauserova klika ? vzdyt ktery system se udrzel dodnes pres dve svetove valky plus x jinych zkousek "bojem" at v oblasti sportu,lovu nebo valecneho nasazeni :wink:
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od tibi1 »

Tak potom uz len toto:

accuracy internatiohttp://www.youtube.com/watch?v=yByVGTPZvoE&fea ... 05357E7068

klasicka kluka....nasrubovany lauf....moznost vymeny
Boci
Nový návštěvník
Příspěvky: 38
Registrován: stř 24.12.2008, 17:53

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Boci »

Rozhodně nejsem fanouškem firmy Blaser,ale v rámci objektivity musím říct,že to s tou funkční nespolehlivostí R93 nebude tak zlý.Jeden kamarád ji má čtyři roky v ráži 300Win.Vystřeleno 800 - 1000 ran. Jenom prasat přes 100 ročně,loni 142.Nasazení v terénu takřka denně.NIKDY ta zbraň nebyla vyčištěna,nevlastní ani vytěrák.První dva roky jsem s nadějí čekal,kdy začne šlapat na kliku,aby to otevřel,a zatím nic.Z 80% použitá munice SellBell Barnes a EXergy,zbytek směska RWS,Geco,Norma,Federal.Přesto bych si ji určitě nekoupil,protože když z toho střílím vybavějí se mě ty obrázky rozbitejch hlav.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od kasari »

tibi1 píše:Tak potom uz len toto:

accuracy internatiohttp://www.youtube.com/watch?v=yByVGTPZvoE&fea ... 05357E7068

klasicka kluka....nasrubovany lauf....moznost vymeny
Ten tvůj odkaz mi nešel otevřít- myslels tohle? Páč to funguje... 8)

http://www.proarms.cz/obrazy/benchrest/AI_demo.wmv
Ulkomaalainen...
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Jiskra »

A já myslel,že je to o loveckých a nakonec to budou odstřelovačky.Chlapi neblbněte. :D
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Zbrojovák »

Pánové prosím zpět k R8, tady jsme už dost OT
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od tibi1 »

kasari píše:
tibi1 píše:Tak potom uz len toto:

accuracy internatiohttp://www.youtube.com/watch?v=yByVGTPZvoE&fea ... 05357E7068

klasicka kluka....nasrubovany lauf....moznost vymeny
Ten tvůj odkaz mi nešel otevřít- myslels tohle? Páč to funguje... 8)

http://www.proarms.cz/obrazy/benchrest/AI_demo.wmv

ne je to ine video ale nakoniec to iste, presne vystihuje celkovu pusku AI ....jak rozobrat....vymenit lauf...a potom uz ide "vsecko samo" :mrgreen:

Sorry za OT ale slusnost je odpovedat. 8)
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2039
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od lovec »

Cerstve foto k teme, ked uz sa tu premiela Blaser hore-dolu.
Nove prevedenie Blaser R8 - Classic Sporter, tvarovo ma mierit na vkus severoamerickych zakaznikov:

Obrázek
Obrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
onder
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 02.4.2013, 15:09

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od onder »

Zdravím pánové mám otázečku jde na Blaseru r8 vykuchat ten vnitřek ven s pažby profesionál kvůli výrobě dřevěné pažby?
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Lesomil »

onder :) ,
já Ti v tomto neporadím, neboť to nevím, ale nemohl bys pro ostatní vysvětlit co myslíš tím "vnitřkem" který chceš z pažby "vykuchat"??? :) Obvykle se dá pažba od zbytku zbraně oddělit, ale co chceš kuchat?
Tu bych odhadl Lesomile, že Tvůj břitký vtip selhal, možná se budeš divit, ale většina moderních kulovnic neukládá závěr přímo do dřeva či plastu ale do kovového či jiného lůžka pevně spojeného s pažbou. Pufr
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od gawein »

System u R93 i R8 je upevněn v plastové pažbě dvěma šrouby jeden je v předpažbí a druhý zezadu v pažbě. Po povolení se dá systém vyndat ven.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Lesomil »

Pufr :) ,
vždyť jsem napsal, že to nevím, tedy ten systém neznám :wink:
Ale jak nám (mně) vysvětlil gawein, je to otázka dvou šroubů.... to za kuchání nepovažuji... (tedy pokud jsou ty šrouby vidět a jdou ven.... )
Ale byla to upřímně míněná otázka, člověka, který tu problematiku nezná, s cílem získat informace pro ty, kteří poradit dokáží... :D Prostě mi to nebylo jasné... Vtip to v žádném případě nebyl i když mám srandu rád... :wink:
onder
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 02.4.2013, 15:09

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od onder »

To je to zezadu není šroub jen je tam zavit na přišroubení magnaportu.Myslím že je v rukojeti chtělo by to technický popis nemáte ho někdo prosím vás díky.Chtěl bych si nechat udělat pažbu ze dřeva proto to sháním.
Uživatelský avatar
Petr1k
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: ned 31.3.2013, 21:31

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Petr1k »

Browning X-Bolt Hunter LH .308w R1r 3-12x56RD
Browning BAR New Elite Left 30-06spr Leupold VX-3 1,75-6x32
Beretta SV 10 Perennia I 12/75 12/75
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Lesomil »

Nevím, protože neznám řeči.... ale snad se tady něco najde. I proto sem se ptal oč vlastně jde.... Snad je odkaz správně...

http://www.blaser-usa.com/index.php?id=201&L=1
Odpovědět