Novinka - Blaser R8

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
slovforest
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: pon 12.2.2007, 11:59
Kontaktovat uživatele:

Novinka - Blaser R8

Příspěvek od slovforest »

***************
http://www.polovacka.com
lumilux
Častý návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: ned 06.5.2007, 22:17
Bydliště: podhůří Orlických hor

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od lumilux »

Našel by se nějaký němčinář co by vytáhl poznatky o R8 z této stránky http://lutz-moeller-jagd.de/Waffen/Blaser/R8/R8.htm. Dal jsem to do překladače, ale moc moudrej nejsem .... hlavně mě zajímá jestli a jak tam hodnotí kvalitu závěru .....

Díky
22lr,243W,6,5x55SE,7x64,9,3x62,44MAG-20"
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od figi »

lumilux - snad do toho nechceš jít ???

Firma Blaser roky obelhává své zákazníky tvrzením o bezpečnosti systému R 93. Ono těch rozbitých ksichtů už asi je ...
Pak dají na trh novinku a přiznají, že R 93 není tak úplně bezpečný. Dá se jim věřit ?


:D
figi
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Zbrojovák »

Plný souhlas s Figim, co do spolehlivosti závěru - minimum změn, takže bude asi tak stejně spolehlivý jako z R93, nedejbože trochu prachu, nebo sněhu...Znám dva lidi co byli s R93 na safari v JAR, oběma se po pár dnech nedařilo spolehlivě spustit - bezpečnostní prvek, nedovřeš závěr (nerozevřeš úplně kleštinu) - nespustíš. Tedy většinou, soudě podle nehod :wink:
Oba nakonec dokončili lov s místními erárními Musgrave, což je systém Mauser98.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od kojot »

Čekal jsem, kdo s tím začne. U nás těch Blaserů není zase tolik, aby se daly hodnotit trochu obšírněji. To, co je vidět na veškerých zahraničních videích, jsou převážně propagační materiály Blaseru a Aimpointu, čili bych to bral s rezervou. Jak říká jeden klasik, je to jenom načančaná modelka, pro běžný lov ne příliš vhodná. Jejich super spouš't taky není žádný zázrak, což jsem si vyzkoušek na kamarádovo R8. Napínání bicího ústrojí jde poněkud ztěžka, což mě stálo nehet na palci (má blbost). Dolícování dřeva k baskuli je ve stylu IŽ18. Dále jak píše Zbrojovák - bodlička a nestřílíš. Na ty nevýhody je to poměrně dost drahá flinta.

Nicméně ať si každý pořídí, co se mu líbí. Systém M98 však, co se bezpečnosti a spolehlivosti týče, je dosud nepřekonán.
Závěrem přidám perličku. Byl jsem nedávno v Arms CZ v Brně, kde jsem pokukoval po 202 Saueru. Vzal jsem do ruky Klasika, otevřu závěr a hle, byla na něm po obvodu rez. Říkám prodavači, jestli je to za 51 500,- standartní, on bezeslova zrudnul, já vrátil ten nepodarek do regálu, zaplatil jsem bednu Fortun a poklidně zmizel. Nějak bych to přešel s úsměvem, kdyby mi skoro 20 minut netlačil do hlavy, že je to nejlepší kulovnice na světě :lol: :lol: .
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od figi »

Zbrojovák píše:Plný souhlas Figim, co do spolehlivosti závěru - minimum změn, takže bude asi tak stejně spolehlivý jako z R93, nedejbože trochu prachu, nebo sněhu...Znám dva lidi co byli s R93 na safari v JAR, oběma se po pár dnech nedařilo spolehlivě spustit - bezpečnostní prvek, nedovřeš závěr (nerozevřeš úplně kleštinu) - nespustíš. Tedy většinou, soudě podle nehod :wink:
Oba nakonec dokončili lov s místními erárními Musgrave, což je systém Mauser98.
Průser ale je, že ten bezpečnostní prvek není spolehlivý, a někdy nedovolí spustit při nedovřeném závěru, jindy ano. Zrovna předevčírem mi kamarád vyprávěl, jak v Africe s vypůjčeným Blaserem R 93 spustil, ozvalo se cvaknutí a nic, - kouká, závěr nedovřený a přece to spustilo, na roznětce slabě otištěný úderník ...

figi
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od lovec »

Zbrojovák píše:Plný souhlas Figim, co do spolehlivosti závěru - minimum změn, takže bude asi tak stejně spolehlivý jako z R93, nedejbože trochu prachu, nebo sněhu....
Rozdiel je naopak zasadny (inak by som si to urcite nekupil, som anti-R93). Pri R8 nie je mozne - ani keby doslo k destrukcii nabojnice - aby plyny pri odfuknuti smerom dozadu odomkli uzamykaciu klestinu. Su tam aj dalsie detaily, ale toto je najzasadnejsia a z pohladu uzivatela najdolezitejsia zmena.
kojot píše: ...... Jak říká jeden klasik, je to jenom načančaná modelka, pro běžný lov ne příliš vhodná. Jejich super spouš't taky není žádný zázrak, což jsem si vyzkoušek na kamarádovo R8. Napínání bicího ústrojí jde poněkud ztěžka, což mě stálo nehet na palci (má blbost). Dolícování dřeva k baskuli je ve stylu IŽ18. Dále jak píše Zbrojovák - bodlička a nestřílíš. Na ty nevýhody je to poměrně dost drahá flinta.
A co je vhodne pre bezny lov...??? .....toto su tie zlate perly od pollitra v hospode.....Ja som z mojho R8 strielal v pieskoch na Zahori v Senici cely den. Napriek tomu, ze bolo do nej naprasene viac ako mi je mile, fungovala "tadellos" (cca. 75 ran v ten den). Odpor spuste som nemeral, ale charakteristiku ma lepsiu ako lubovolny JP, Timney a spol. (niektore mam doma, viem porovnat nazivo). Kratucky chod a jasne definovany odpal, na lovecku flintu naopak az velmi dobre.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Jiskra »

Pánové mám brouka v hlavě a potřebuji,aby mi to někdo zhodnotil. :D
Přemýšlím o koupi zbraně v ráži 8x68S.Důvod je ten,že chci jednu dobrou loveckou pušku,kterou odstřílím vše co potřebuji a budu pořád lovit jednou puškou,na kterou si zvyknu.Zpětného rázu se teda vůbec nebojím,to jen na okraj.
Tzn.srnčí,vysokou a prasátka a hlavně domlouváme cestu do Ruska a snad někdy i Afriku (né velkou pětku).Teď má úvaha.Přebíjim puškové náboje a kromě matric 8x68 mám k tomu vše.Tak jsem si říkal,že bych na domácí lov laboroval náboje na výkon a rychlost klasické 8x57JS a na ty zahraniční použil 100% laborace.Bohužel moc výrobců nedělá pušky v této ráži.Hodně přemýšlím o novém Blaseru R8 Professional.Né že bych potřeboval reprezentovat movitost(to teda moc nejsem),ale je kompaktní,má plastovou pažbu,hlaveň na ústí 19mm(není to moc,ale aspoň něco),dá se rozhodit (vytáhnout hlaveň) do batohu a montáž je na hlavni,snad dobrá ochrana proti korozi.Teď ty mínusy.Nevím jak moc je spolehlivá a cena je někde kolem 65+montáž.

Tak to pánové pomozte zhodnotit a třeba ušetřím dost peněz. :lol:
Dík Jiskra.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od tibi1 »

Ak chces fak tu 8x68S tak jednoznacne Mauser M03 a mas to i v plastu a hlaven (povrchovka) 19mm at muzzle 65cm a ak chces tak ti daju i 62 až 60cm co i tak dodnes nechapem k comu to je dobre pri magnumovych razach, montaz seriova a spolahliva ako u Blasra a hlavne klasicka hlava zaveru s ozubmi, ktoru mozes menit na mini - stand. - magnum raze bez nejakeho sersamu...myslim ze cena nebude nejak zasadne rozdielna a dokonca mozno lepsia v prospech M03 ked uvazujem ze R8 je momentalne akoze "novinka"
Mam Sauer S202 (308W) ale ak by som mal ist do novej tovarnej flinty tak jenoznacne M03 i ked Sauer dokaze ponuknut obdobny komfort.
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Jiskra »

M03 připadá v úvahu také,ale neměl jsem ji v ruce.V neděli snad budu moct střílet z té R8 v 8x68S.Tak uvidím jaký to udělá dojem.Popravdě je mi trošku sympatičtější ten Blaser,ale u M03 je větší jistota,že bude fungovat.Ale dík za názor.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od pufr »

Otázka osobní obliby je kategorie, se kterou zcela vážně pracují teorie zabývající se vzájemným vztahem ceny a hodnoty - oceňováním. Když se mi něco líbí, jsem ochoten za to dát více peněz a věřit, že i další vlatnosti "líbivé věcičky" budou dobré.
Blasery R93 i R8 jsou v tomto směru kusem velmi dobře vykonané designerské práce. U "ne právě chudých" lidí vstupujících do myslivosti vítězí tyhle pušky možná z 80%. Setkával jsem se s tím hlavně v 90tých letech tak často, že se pro mě Blaser R93 stal symbolem na úrovni tehdejších bílých ponožek a fialového saka pánů podnikatelů. Je zajímavé, že málokoho prvoplánově zaujme puškařsky postavený Mauser od Johansena a pod. nebo lovecká puška na úrovni terčovnice od Grünig & Elmiger, ale Blasery i v obdobných cenách jdou na odbyt dobře.
2 Jiskra - Píšeš, že bys chtěl náboje 8x68S pro svou zbraň nabíjet podomácku - pak bych zkusil kontaktovat někoho, kdo to dělá. U magnumek se silnějšími stěnami nábojnic (mezi které 8x68S patří) může být obtížnější kalibrace nábojnic, tak aby spolehlivě fungovaly v závěru R8 (na rozdíl od otočného válcového závěru Ti u R8 při uzamčení nepomohou náběhy uzamykacích ozubů a šlápnout na "kliku" jako u Mannlicher M95 asi taky nemůžeš). Totéž při vytažení vystřelené nábojnice z komory. U R93 byly tyhle problémy známé - dokonce snad výrobce ani nedoporučoval používání ručně, podomácku vyrobených nábojů - jestli je to u R8 jinak nevím.
Pufr
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Jiskra »

Tak to máš asi 100% pravdu.Je pravda,že tohle mně vůbec nenapadlo.U kliky to není problém a tak jsem si to neuvědomil.To by mohl být opravdu průser.Pořád říkám,že víc hlav ví víc jak jedna.Dík za důležité upozornění!
Moje první zbraň to určitě není a rozhodně nejsem rozhodnutý pro ní hned běžet do krámu.Než něco koupím,vždy dlouze přešlapuji. :D
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Rogam »

Pokud chceš 8x68S bez kompromisu, tak Steyr, osvědčený výrobce.
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Jiskra »

Jo, ale tam je tato ráže jen v luxu a ořechovou pažbu a tenkou hlaveň nechci.To je daleko lepší varianta Mauser M03.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Rogam »

Odpovědět