Legenda "ZH"

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
dřevák
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: úte 03.11.2009, 15:54

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od dřevák »

Ale žadné technické parametry jsem na internetu nenašel.Pouze dva modely na prodej. :cry:
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Michal P »

Chtěl bych se zeptat, jestli se dá nějak vyřešit u ZHčka to, že při natažení napínáčku nemohu moc pohodlně došáhnout ukazováčkem na spoušť. Musím vždy při střílení vychylovat zápěstí abych mohl odmáčknout kulovou hlaveň. Toto mě štve jinak kulobrok střílí jak víno jen mnou zmiňovaný problém to kazí. Jde nějak upravit pažba aby bylo střílení normální, jako u každé jiné zbraně?
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Jindřich Beran »

Michale, nevím, jak máte dlouhé nebo silné prsty, ale myslím si, že při napnutí napínáčku se vždy úchop ruky změní. Já to řeším tak, že když už mám čas, dobrou oporu a jsem rozhodnut střílet při napnutém napínáčku, tak prostě jednoduše sundám úplně pravou ruku (jsem pravák) a v klidu napínáček napnu palcem. Sice úplně změním úchop, ale zase pohodlně stihnu znovu zamířit. Když je málo času, tak ani napínáček nepoužívám. jb
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Zdenek41 »

Možná jsem to dělal blbě,ale napínáček jsem měl na posedu při zajištění.Při střelbě jsem dvěma prsty levé ruky odjistil.Na nahánkách,střílel bez napínáku.Měl jsem,ale sfrézované předpažbí.
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od roedear »

.. nejen u ZH,ale u každé zbraně řeším to, že je pažba i s botkou na mě krátká - pokud si zapřu pažbu o "biceps", mám pohodlně ohnutý prst až na nebo dokonce za lučíkem.. trošku jsem přerostl... napnutý napínáček mi tak spíše střelbu zpříjemňuje.
Hunter
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: pon 25.8.2008, 15:18

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Hunter »

Michal P píše:Chtěl bych se zeptat, jestli se dá nějak vyřešit u ZHčka to, že při natažení napínáčku nemohu moc pohodlně došáhnout ukazováčkem na spoušť. Musím vždy při střílení vychylovat zápěstí abych mohl odmáčknout kulovou hlaveň. Toto mě štve jinak kulobrok střílí jak víno jen mnou zmiňovaný problém to kazí. Jde nějak upravit pažba aby bylo střílení normální, jako u každé jiné zbraně?
Tak ja mam stejny problem, poto uvazuji o tom, ze ten napinacek vyhodim a vratim tam starou spoust. Proste, jak je na moje prsty ta napnuta spoust daleko, obcas to vede ke strhnuti rany, protoze pri spousteni se neda lehce tahnout.. Da se u ZH normalni spust bez napinacku jeste postelovat?
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od martinh »

No poštelovat jde, ale pak muze nastat problém že odmačkneš brok a vyletí i kule. A to sou potom pumelice :D
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Hunter
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: pon 25.8.2008, 15:18

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Hunter »

Jo jasne, takze radeji nechat, jak je..
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od kojot »

Jediný, co jsem na tom mechanizmu měl poladělý, byly zaleštěný součástky, aby to chodilo hladce - bez trhání. Jak píše kolega, nic víc neladit, protože si to pak střílí podle libosti, což mám už taky odzkoušený.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Zdenek41 »

Pokud nenatáhneš napínáček můžeš střílet pez něj.Jinak tam je štelovací šroubek.Možná,že jsem tomu dotazu moc nerozuměl.Ale na co měnit kohoutky,když se dá střílet bez napínáčku.
Hanuš
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pát 17.8.2007, 16:29

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Hanuš »

a ten štelovací šroubek je kde?
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Zdenek41 »

Víš jak se to dělalo.První kohoutek je kulová rana.Druhý kohoutek s ním se dá odmáčknout brok a na druhé zmáčknutí kule.Používalo se to přesně tak jak píši kohoutek je blíž a je o hodně jemější.Nevím,ale co vám komu vadí na napínáčku.Ten byl uplně bez problémů.Pokud ne tak ti nesedí pažba.
Hunter
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: pon 25.8.2008, 15:18

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Hunter »

Co mi vadi na napinacu? Proste po natahnuti dopredu to je na moje kratke prsty moc daleko, jiz to tu zaznelo. S pazbou to neme co delat, mam proste smulu, protoze mam kratke prsty. Lidi, kterym nevyhovuje fr. napinacek, je myslim vic. A nebo jsem rozmazleny nem. napinacem ze stare kulovnice 8x56Ms., kterou jsem mel.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od rimar77 »

u kombiovanejch zbraní jsem se zatím s jiným než francouzským napínáčkem nesetkal ať už kulobrok či troják a nikdy mi nevadil osobně když jsem měl kulobrok a teď s trojákem na posedu tak mám naštechrováno a zajištěnou zbraň a tu mám položenou na klíně abych mohl snadno zapnout čerbenej bod na optice a odjistit, napínáček mám tvrdší aby mi ho neodpálila broková rána což je pak mazec, jednou jsem to zažil když jsem ještě s kulobrokem12/70, 7x65R dal brokovej minimagnum prvním jsem lišku potloukl tak jsem rychle přebyl ale druhou jsem už odpálil i kuli no liška totálně na hadry a děsná rána :-) takže shrnuto nastav si napínáček tužší aby ti nesepnul pomalu když už na flintu šáhneš jak to mají někteří experti :lol: a pak klidně můžeš mít naštechrováno a zajištěno a zbraň tě nijak nebude ohrožovat
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Tony30 »

Mě osobně teda nikdy obě rány nevišli,ale také na mě byla u ZH poměrně dlouhá pažba,po skrácení a změně úhlu to byla paráda(hození do ramene a bez i s optikou hned srovnáno).S napínáčkem sem nikdy nestřílel nalazeno akorád,takže spokojenost.Tedˇsi beru kulobrok jen na natláčky bez optiky a pohodička(vždy do tlaku),moc natláčky a nahánky nemusím,ale 2x aš 3x za rok se unás pořádá natláčka takže jdu.A jak se říká vymetu pavouky :) .
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
Odpovědět