Legenda "ZH"

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Tony30 »

Také sem přispjěji protože vlastnín ZH324-7+57R/16-70,mám jí po otci který si zakoupil před lety kulovnici brno 8+57JS,začínal jsem stouto zbraní a mám ji dodnes,vše co se tu píše je pravda a můžu potvrdit že je to prostě nezmar :D ,mám s touto zbraní 12ti leté skušenosti a odlovil jsem sní mnoho škodné,srnčí a černé.Je opravdu těžká trošku rezne,ale maká :D .Ted jí moc sice nepoužívám pořídil sem si ČZ 550FS-308W,ale beru ji vyvenčit na nahánky.A s úspěchem mi pomáhá zažívat nádherné zážitky a úspěchy při tomto lovu.Takže spokojenost,každá zbran má nějáké pozitiva a negativa,to je jasné a je pouze na člověku jak se stím vyrovná.Můžu říct že nebyl problém s pořádnou optikou slovit srčí či černou do 200m.Brok sice nic moc,ale do cca40m.se dala ulovit lištička.S jednotnou střelou to nebylo valné se střelou SaB S-BALL-PLASTIK(tedy u mého ZH)rosptyl cca50cm.na 40m.,ale se SPECIAL SLUG to bylo jiné kafe :wink: .Neprodám ho pořád vypadá dobře (jako nové) a jak se tu píše je to opčas i srdeční zálažitost :wink:
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od roedear »

Mám doma tuto zbraň po dědovi, takže se jí jen tak nezbavím. Bylo to také má první zbraň, první kulová rána.. poměrně spolehlivá i přesná, pokud jsem chybil, bylo to rukama..

Že je zavírání hlasité? - stačí zavřít pomaleji a páčku přidržet, odjišťovat zbraň s napnutým napínáčkem je blbost a i to jde potichu, jen je to třeba udělat opět hezky pomalu (stejně jako u ZKK), jsem moc rád, že při dosledu v houštině je zbraň proti ZKK kratší a mám v případě nutnosti dvě rány. Nemyslím si, že je ZH těžší než ZKK, spousta myslivců tahá těžší zbraně a silnější ráže běžně, je to o zvyku a o ničem jiném.

Buďme rádi, že taková zbraň vůbec byla, udělala dobrou službu a slouží dál.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Zdenek41 »

Pro mě je ZH nostalgie na mládí a začátky.Lepšího dělníka i když rezne jsem ještě neobjevil.Tady v tomto odkazu je toho moc dá se říci i stejné tema... :lol:
viewtopic.php?f=3&t=122
snipo
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: úte 10.8.2010, 6:36

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od snipo »

Zdravím, i já vlastním tuto zbraň ZH ale jelikož se jedná o starší model chybí mi na něm napínaček a to je problém.Do 50m s tím dokážu docela přesně střílet ale dál jsem zatím vše strhnul.Proto vás žádám o radu.Nevíte jestlik zbrojovka Holice začala vyrábět napínačky na tyto zbraně? Doposat mě puškaři říkali, že napínačky nejsou.Díky za odpovědi
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od martinh »

Zkus tam napsat mail, jsou tam vstřícní lidé. a nebo zkus Lepiče z Blatné,(www.promys.cz) ten ho má určitě. Sice na na něj jsou špatné reference ale když ti ho pošle na dobírku tak tím nic nezkazíš. Udělal jsem to stejně.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Jindřich Beran »

snipo, pokud se ti nepodaří sehnat napínáček, tak zkus jít na střelnici a zkoušej se učit pomalu spouštět. Myslím, že to bude pro tebe výhoda. Pokud si vemeš ZH na naháňku, tak s napínáčkem to není ono. A když budeš naučenej používat pouze jeden odpor spouště, tak tě nic nepřekvapí. Já mám napínáček a většinou střílím právě s ním. Ale právě na naháňce jsem se už lekl, že nevyšla rána a já střílel bez napínáčku. Ihned jsem si to uvědomil, ale tak mi třeba utekla liška, protože jsem měl určitý zpoždění. Asi budu muset zajít opět na střelnici a trochu potrénovat, aby mě změna střelby s a bez napínáčku nepřekvapila.
snipo
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: úte 10.8.2010, 6:36

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od snipo »

Zdravím Jindro, jde o to, že jak jsem začínal s myslivosti v 18 tak nebylo moc peněz a koupil si právě ZH. Nic proti této zbrani, zatím mě ještě nikdy nezklamala a jak jsem psal do 50 metru mi nic neodešlo. Později jsem si koupil vysněnou opakovací kulovnici 243W ZKK 601. Né že by to byl můj vysněný model, ale byla to opakovací kulovnice :D já nejsem nějaký fajnšmejkr a neřeším moc např.chod závěru či, že pojistka jde trošku ztuha a je kapku hlučnější.Hlavně, že mi při nabíjení nestříhá střely a pak, že kam namířím tam to je. U této zbraně jsem měl jinačí problém a to, že jsem kolikrát ještě nebyl připraven sice jsem už mířil na zvěř, ale vyšla rána. Při zimní čekané nebo při úplňku je zase u nás blbost sedět s kulovnicí, když ti může přijít liška nebo prase a střílet na 15m po lišce je škoda. Proto bych měl rád dále ZH ale zhruba za stejnou spouští, abych nad tím moc při lovu nemusel uvažovat, že jedna jde tak a ta zas tak. Nejsem typ střelce kterému dělá problém manipulace se zbraní, ať vemu do ruky jakoukoliv zbraň nemusím uvažovat, kde je pojistka či jestli je to jedno spoušť (u brokovnice), nebo zda opravdu druhá spoušť je ta broková (u kulobroku).Ale dělá mi problém spoušť nad právě zmiňovaných 50m a když k tomu přidám další zápory jako je lovecká horečka či špatná opora, tak pak to moc nelítá tam kam potřebuju. Jinač díky za radu, určitě je to cesta jak se naučit střílet přeji hodně krásných loveckých zážitků Lovu Zdar
Jindra
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Jiří K. »

Zdravím Snipo. Toto je oficiální oznámení ze stránek zbrojovky Holice :
Náhradní díly na zbraně z produkce Zbrojovky Brno, zejména na modely ZH se v současné době připravují do prodeje. Budou k dispozici v průběhu září, prosíme tedy o strpení.
Napínáček na ZH zatím není k dispozici kompletní. Kompletni napínáček v "pytlíčkové" verzi bude dostupný do konce roku za predbežně stanovenou cenu 2500 Kč. Montáž napínáčku neprovádíme.

Osobně mám ZH bez napínáčku a jde jen o sílu zvyku. Jdi na střelnici a těch 2.500 tam vystřílej pak už bude jedno jestli máš napínaček nebo ne. A ještě ušetíš za puškaře :D . Chce to jen trénovat. Napínaček není všemocný a na nadháňku je lepší puška bez něj. Hlavně s ohledem na bezpečnost.
Bory
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04.6.2010, 13:15
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Bory »

ZHačko jsem si pořídil před rokem a naprostá spokojenost. Vlastním ZH 305 5,6x52R + Meopta 7x50. Ještě jse mi nestalo že bych se zranil při sundavání hlavn.svazku(asi je to rukama :) ). Pojistka jde potichu palcem a ukazovákem.
Souhlasím co napsal
roedear : Že je zavírání hlasité? - stačí zavřít pomaleji a páčku přidržet, odjišťovat zbraň s napnutým napínáčkem je blbost a i to jde potichu, jen je to třeba udělat opět hezky pomalu (stejně jako u ZKK), jsem moc rád, že při dosledu v houštině je zbraň proti ZKK kratší a mám v případě nutnosti dvě rány. Nemyslím si, že je ZH těžší než ZKK, spousta myslivců tahá těžší zbraně a silnější ráže běžně, je to o zvyku a o ničem jiném.
Tuto ráži 5,6x52R jsem si pořídil na srnčí a škodnou. Zatim 2ks srnčí (vše v ohni a min.devastace zvěřiny) a 2ks lišky (jednu kulí a druhou brokama).
Přemyšlim o používání na nahanky a chci se zeptat : 1,koupit ZH výměnné hlavně kulová kozlice,8×57JRS/8×57JRS ?
2,koupit Kulobrokové hlavně 8×57JRS/12×70 – cena: 12.000,–,?
http://zbranehanak.cz/foto-index.php?galid=5&skip=5
A jetli mate někdo zkušenosti :arrow: Vyrobou Zbraní Hanák Brno :?:
Blaser r8 ps .308win 47 cm + ZD 6-24x56 MIL-DOT 2 a 6,5CM 52 cm + S-B Exos 3-21x50 + A-TEC Optima 45; Lanber Hunter, r.12/12x76; IŽ-43EM-M-1C, r.20x76
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Zdenek41 »

Určitě bych šel do komise za ty prachy můžeš mít druhé ZH i s optikou,ale v každém případě bych začínal u ráže od 7/65R.Ne že bych si na 7/57R stěžoval prasata padali,ale pouze s lepším střelivem.Projed bazary a seženeš.Já ho prodal a dost mě to mrzí.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Jiří K. »

To Bory, při sundávání Tě to nechytne. Ono to kouše až to dáváš do hromady. Někdy máš dojem,že už to umíš a pak prásk ho.
K tomu nákupu, já bych to neunáhloval. Komisních Zh 7x.. neubude, u Hanáka hlavně asi brutalně nezdraží( osobní zkušenost s nimi nemám) a je otázkou co se objeví ve Zbrojovce Holice většina toho co vyrábějí je z polotovaru bývalé ZB. A počítám, že ZH se časem opět objeví. ZP už nabízejí! Při aktivitě této zbrojovky se pravděpodobně objeví i hlavně na ZH.
Bory
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04.6.2010, 13:15
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Bory »

Díky za rady, ještě to promyslím a uvidím. Musím něco pořídit na nahanky a tohle je jedna z možností. At čtu příspěvky a doporučení tak to není lehke co si pořídit jako speci.zbran(jinak kulovnici a brokovnici mam, vypsané niže)do leče tak na nahanky... :roll:
Pro Jiří K. :
To Bory, při sundávání Tě to nechytne. Ono to kouše až to dáváš do hromady. Někdy máš dojem,že už to umíš a pak prásk ho.
Tak zatím jsem měl štěstí zatim mě nekousla :) Ja ji opatrně nasadim na kraj a pak dam palec pryč a zatlačím a skočí to tam samo a je hotovo 8) Asi mě to ještě čeka :D
Blaser r8 ps .308win 47 cm + ZD 6-24x56 MIL-DOT 2 a 6,5CM 52 cm + S-B Exos 3-21x50 + A-TEC Optima 45; Lanber Hunter, r.12/12x76; IŽ-43EM-M-1C, r.20x76
dřevák
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: úte 03.11.2009, 15:54

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od dřevák »

Na internetu jsem našel jednorannou kulovnici ZH 354.Nevíte o ní někdo bližší informace.Má ji v komisi Terč-Procházka.Vypadá jako klasický kulobrok bez brokové hlavně.Zajímá mě zdali to vyráběli ve Zbrojovce nebo jsou to úpravy nějakého puškaře.

Díky.
Hubert
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: ned 07.10.2007, 18:26
Bydliště: jižní Morava

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Hubert »

Dělalo se to, ovšem vypadá to otřesně. :lol:
"Je lepší padnout s rachotem,než vyhrát bez povyku,ke slunci žene nás už jenom síla zvyku."-Visací Zámek
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Zdenek41 »

Byla to tovární výroba.Mělo to velmi slušnou přesnost,menší váhu a malou cenu.
Odpovědět