kulobrok Brno Super

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Jarin
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: ned 03.4.2011, 9:56

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od Jarin »

O pevnosti závěru brno super svědčí i fakt že se vyráběla kulová kozlice v ráži 375 HH Mag./375 HH Mag.
bez jakýchkoliv úprav. Měl jsem v ruce i kulobrok se zakázkovým hlavňovým svazkem v ráži 8x68S.
To by kozlice z uher.brodu bez úprav nezvládla.
6,5x52R/8x57J/8x57JRS/8x64S/9,3x62
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od Karlos23 »

Začínám s myslivostí a tak se samozřejmě poohlížím po zbrani. Po rozsáhlém shromaďování informací z netu, je mým favoritem,jako první flinta, kulobrok Brno super. Líbil by se mi v 308Win /12 , ale na takovou kombinaci k prodeji jsem nenarazil ani několik let zpět. Nyní mám možnost koupit 7,65R/12 za 29 500,- ,nebo 7,57R/12 +12/12 za 35 000,-. Obě varianty (i s nějakým obyč. puškohledem) mi přijdou jako slušná cena, protože po bazarech na netu jsou obvykle tak o 10-15tis dražší.
Asi jsem spíše rozhodnutý pro ten 7,65R, protože v naší honitbě občas přechází i černá a na tu mi přijde 7,57R slabá. Brokové hlavně navíc by se mi asi líbily. Zrovna tak by se mi líbily i dvě kulové.
Je velkej problém nechat si dopasovat jiné hlavně od jiné pušky??
Jakej puškohled by jste mi k 7,65/12 doporučili??
Na co si dát u Brna Super pozor, až se pojedu na zbraň podívat??
Díky za rady.Lovu zdar.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od Nik.308 »

Karlosi tvůj výběr naprosto schvaluji, o výběru ráže a klady a zápory obou ráží si přečti v linku kulová munice, jinak z mého pohledu je Brno Super nejlepší zlamovací zbraň, jaká se kdy u nás vyráběla. S výrobou či dokoupením hlavní dle tvého přání ti odpoví zde:
http://zbranehanak.cz/foto-index.php?galid=5&skip=20
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od Karlos23 »

Díky za kontakt.
Jeden známej co se vyzná ve zbraních mi slíbil jet se na to podívat se mnou.Tak snad to klapne.
Ale az za 14 dní,prodávající je na dovolené. :mrgreen:
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od BwanaHunter »

Karlos> kup si samozrejme to, cemu budes verit, ale 7x57R na cernou slaba neni, to bych se nebal. Ja bych kouknul na obe zbrane a vybral bych tu, ktera bude v lepsim stavu, bude mi lepe sedet pazba, padne mi zkratka vic. Ani s jednou chybu neudelas. Hlavne se dodelat daji, ale neco to stoji.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od Zdenek41 »

Pokud chceš lovit hlavně černou kup si 7/65 je tam přebytek energie.S 7/57 R jsem ulovil asi okolo 100 prasat do velikost 50kg vyvržené.Zase tu jde především o munici a ne ráži,ale 7/65R tě podrží.Odpustí i horší zásah.Hlavně u porostů kultur,kde se dnes hlavně loví.
predator1
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: pon 21.5.2012, 10:35

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od predator1 »

To se mi vždycky líbí nejvíc. Nevím už, kdo s takovými názory přišel, ale tvrzení o přebytku energie a o tom, jak která ráže podrží i při špatném zásahu tady rozšířil asi Hanák.

V praxi - já nemusím tak přesně střílet, mám osmu, ta mě podrží i při blbym zásahu. Vzal jsem to přes větve, myslel jsem, že mě ta moje magnumka nezklame, i když to blbě trefím. Takové a podobné věty jsou pak slyšet na nástřelu. A velmi často někteří ani nehledají, vždyť přece po té jejich ráži s přebytkem výkonu to nemůže odejít, tak je to asi chybené.

U všech ráží až do devítek je volba střely důležitá. A vždycky je to nejdůležitější - zásah na to správné místo. Jak s ohledem na zvěř a její rychlé usmrcení, tak i s ohledem na zvěřinu.

Rozdíl rychlostí mezi 7x57 a 7x64 nebo 7x65R není zase tak velký. Proč by měla o tolik lépe fungovat ? Navíc střílíme převážně malou ( do 50 kg) a spíše vyjímečně střední zvěř ( do 120 kg ), a i na tu je 7x57 velmi dostatečná, ne li až moc silná.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od Zdenek41 »

Kolego to co jsi napsal je absolutní pravda.Jenže to byla jiná doba a na všechno bylo dost času.Dnes chce každý vše hned a rychle.Samozřejmě to neomlouvám a nechci aby se to nějak dotklo mladého kolegy.Můžeš oponovat,ale určitě je pro začínajícího lepší 7/65 mluvím a píšu z praxe a rozdíl mezi 7/64 a 7/57 je u černé s použitím nábojů naší výroby velice markantní.Správně se trefit dokáže při normálních situacích každý,ale při zhoršených má problém i dobrej střelec.A ješte jeden dovětek ,7 vůbec jako taková má učinost o trochu horší.Znám kolegy,kteří je zatracují.Asi z toho důvodu je používám od 17 let.A mohu porovnávat i s jinými rážemi.Záleží na tom jaký vkus má a samozřejmě na technickém stavu ikdyž u supra se toho nebojím to je držák.Osobně poradit si nechám,ale vždy bych se rozhodl sám.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od motolada »

Debata o dobře umístěném zásahu je pěkná u komplu,ale v terénu se láme chleba.Sám každému přeju ty naširoko postavené kusy,dobré světlo,veľa času,kvalitní obeznání atd...
Praxe je jiná a kdo říká že ne tak lže.
Pokud bych já mel vybrat mezi 57 a 64 beru 64(jeste bych se podíval jaký je výber streliva).
Kdyz uz tu ránu pokur..m tak aspoň budu doufat že ty větší J a rychlost tu zvěř zastaví dříve protože s 57 se projdu jiste taky. :wink:
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od Karlos23 »

No, tak jsem na tom zase stejně. :D
Od začátku jsem spíše nakloněn té 7,65 , protože jestli to chápu dobře a funguje to logicky, tak nižší výkon z náboje dostanu, když použiju menší gramáž prachu (ačkoli úsťová rychlost bude asi vyšší), ale 7,57 v případě potřeby vyššího výkonu pomůžu leda prachem s rychlejším hořením.
Z toho právě odvozuju, že výhodnější je pro mně 7,65. Když bude moc rozbíjet, zvolím tvrdší střelu, a měla by bejt o fous přesnější na delší vzdálenosti(cca200m)
Na vojně jsem si mohl párkrát vystřelit z ostřelovačský pušky, která byla z upravenýho samopalu vz.58, což bylo tuším 7,62(čili podobná ráže). Stříleli jsme asi na 400m a díky tomu, že mi to docela sedělo, jsem si dvakrát vystřílel opušťák. Ale už je to taky nějakej pátek. :lol: S kulobrokem na takové vzdálenosti nepočítám, ale říkám si, že je lepší mít rezervu.
Oba ty kulobroky mi nabízí chlapík, kterej se zabejvá obchodem s loveckejma zbraněma a myslím, že je u něho i možnost si z nich vystřelit. Tak toho asi využiju, a podle toho se pak rozhodnu.
Zajímalo by mě, jestli někdo máte zkušenosti s nějakou častou vadou tohohle kulobroku. Obvykle ho všude chválej, až je mi to podezřelý. :wink:
Jestli jsou některé moje dedukce blbost, klidně mě opravte. V zeleným jsem zelenáč. :lol:
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od Nik.308 »

Predátor1 - mícháš hrušky a jablka a Zdenka si absolutně nepochopil.
Karlos - jak již jsem jednou řekl, Brno Super je skutečně nejlepší zlamovací zbraň, jaká se u nás vyráběla a závěr udrží i "africkou" ráži. Dle mého názoru je do 7x65R asi větší výběr továrního střeliva. Pokud budeš lovit i u řepek, kukuřic apod. tak bych skutečně zvolil 7 x65R. Ber tu lepší, s nevytlučenou hlavní a do ní kvalitní střelivo.
Naposledy upravil(a) Nik.308 dne sob 21.7.2012, 13:36, celkem upraveno 1 x.
dusab
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: pon 25.9.2006, 5:42

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od dusab »

Karlos ber tu, ktora je v lepsom stave. Pozri sa na vole v zamkoch a stav hlavni samozrejme. Tiez ti napovie to, ci su na zbrani postrhavane skrutby a pod...pazba nieje podstatna, ak nieje zlomena samozrejme. Treba zo zbrane vystrelit, najlepsie z oboch a potom uvidis ktora ti lepsie sedi. Ceny su normalne, ale za tie peniaze musia byt zbrane vo vybornom stave. Ak su vystrielane hlavne urcite to neber. Neber tiez vtedy, ak sa ti na zbrani nieco nepozdava, aby si neskor nelutoval. Montaz a optika je aka na zbraniach?
gulovnica ZG, gulovnica CZ 531, Sauer 80, Gulobrok Brno Super, dvojka Brno 16/16
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od Karlos23 »

Pojedu se na zbraně podívat, až se vrátí z dovolené. Když jsem s ním mluvil po telefonu, tak říkal, že na jedný je Zeis 7x40 , a na druhý nějakej variábl asi 3-9x50.To Brno super 7,65 musí přivézt, má ji někde jinde, než doma a sám zrovna nevěděl, která optika je na který flintě. Prej má k dispozici spoustu optik, prodává i nový, tak mi na to dá co budu chtít. Problém je, že já zatím úplně nevím, co chci. Kolegové z našeho MS mi říkali, že pevná optika 7x40 je jistota, ale větší světelnost a možnost volby přiblížení mě láká.
Z diskusí na netu mi vyplývá, že většina lidí si obvykle i s variáblem časem zvykne na nějaký nastavený přiblížení a to už pak nemění. Takže bych asi šel raději do toho variáblu, kterej bude v ceně zbraně a až si najdu, co mi vyhovuje, tak se plácnu přes kapsu, a koupím něco kvalitnějšího, třeba i s pevným nastavením. Co se týká montáží, tak v tom nemám jasno vůbec.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od Zdenek41 »

Pokud se týká optiky musíš sám vědět kolik naháněk budeš za rok naštěvovat.A pak slovo nějaký variábl je široký pojem.Osobně ti doporučuji novou optiku a začal bych od meopty pokud máš větší peníz tak i jiné.Ale pojem nějaký je dost zavádějící.Ona 7/65 má už docela dobrej zpětnej ráz.
Co se týče supra tak o vůle na lůžku bych strach neměl jedině snad na vyšlehanou hlaven.
pepava
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: sob 26.12.2009, 20:32

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od pepava »

Karlosi. Chlapi Ti celkem dobře radí. Já osobně si myslím, že s ani jednou z uvedených ráží chybu neuděláš. V každém případě bych položil prachy na prkno až po praktické zkoušce. Vyzkoušet soustřel obou hlavní na 50 m - kule - jednotná střela. Zvlášť pak kulovou hlaveň různým střelivem po třech ranách na 100 metrů. Pokud se optiky týče, tak jednoznačně kvalitní variábl. Pod MEOPTU bych nešel ani omylem.
Odpovědět