Délka hlavně

Vše o brokovnicích
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Délka hlavně

Příspěvek od Lotr »

Nepíšou tam jaké to má zahrdlení, ale na kachny se střílí na delší vzdálenosti a jsou lepší delší hlavně. Navíc nevím, jak budeš přidělávat na westernovou brokovnici poutka na řemen. Nevím nevím, ale myslím, že to není moc dobrá volba.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Délka hlavně

Příspěvek od kojot »

Flintička zajímavá, ale na lov brokem úplně ne příliš vhodná. Hlavně cca 50 cm dlouhé jsou dobré akorát do lesa na lesní hon a to s rezervou a nebo na vypouštěné kachny a bažanty z "krabice". Pokud chceš flintu na lov doporučuju lauf 710 a choke, pak z toho bude zbraň univerzální. Tipuju to na Brazilskou zbrojovku, ty brokovnice se historicky dělaly pro ochranu dostavníků a boj z blízka.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Companieros
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 20.3.2011, 19:09

Re: Délka hlavně

Příspěvek od Companieros »

Ano, skutečně je to brazilská výroba. A asi máte pravdu. Délka hlavní a absence poutek na řemen zřejmě rozhodnou, že budu mít brokovnice dvě. S těmi krátkými laufy by to šlo možná na naháňku do těžko prostupných houštin - tam by krátké hlavně snad měly opodstatnění. No nic, rád jsem se zeptal. Děkuji za názory.

Companieros
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Délka hlavně

Příspěvek od Lotr »

Nikde jsem nenašel, jaké to má zahrdlení, ale krátké hlavně obecně "rozhazují", což je při lovu kachen nežádoucí, většinou potřebuješ dosáhnout dál. Ta westernovka má pevné zahrdlení nebo choke? Taky nevíme, zda je ta westernová brokovnice stavěná na střelbu jednotnou střelou, pokud ji chceš zkusit vzít na naháňku. Mrkni na stránky výrobce nebo se pořádně vyptej na prodejně. Domnívám se, že dvě brokovnice bude v Tvém případě ideální řešení. Mohl bys pak pro zajímavost a pro srovnání zkusit střelit do papíru a zjistit krytí.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Companieros
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 20.3.2011, 19:09

Re: Délka hlavně

Příspěvek od Companieros »

Zbraň jsem v ruce ještě nedržel, ale ptal jsem se prodejce a prý to na jedné hlavni má choke a na druhé ne - tak nevím. Na kachny to nedoporučoval, ani na černou. Prý si to ale několik myslivců již koupilo - převážně z lesních honiteb a chtěli ji na drobnou a škodnou.
Až si našetřím a koupím ji na ten western, vyvěsím zde fotku toho krytí. Mohlo by to být zajímavé.
Companieros.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Délka hlavně

Příspěvek od zispo »

Délka hlavně má i značný vliv na výkon a účinek broků. Kolega si koupil krátkou pumpu od Winchestra na 5 nábojů, to na tokoví střílení na popry. A ouha oni s brokem 2,5mm nepadali.Dorovnal to až brokem 3,5mm. Přičež mám taky pumpu, ale delší hlaveň a stejnej náboj a mě padali. Zkoušel jsem to i já s jeho zbraní a výsledek stejnej, kolem popru zhluk a popr stál. Takže závěrem na zvěř nedoporučuji nedoporučuji.
PaF
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: sob 30.8.2008, 14:22
Bydliště: Brno

Re: Délka hlavně

Příspěvek od PaF »

Mel jsem podobnou rusandu. Na western a LOS dobry, ale na holuby uz problem. Musis je chytat co nejbliz, dal uz je kryti na figu... Rozhodne, pokud uvazujes o lovu, musis mit model s choke. Jinak budes jen rozprasovat broky.
PaF zabíjí pouze papír
PaF
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: sob 30.8.2008, 14:22
Bydliště: Brno

Re: Délka hlavně

Příspěvek od PaF »

Mne by zase zajimalo, jak se zmeni kryti rusandy 12/76, kdyz zkratim hlavne (kryti 1 a 1/2) ze 71 na 63 cm... Je to moc dlouhe :roll:
PaF zabíjí pouze papír
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Délka hlavně

Příspěvek od Toma »

To bys tam žádné zahrdlení neměl,tak by to rozhazovalo na maximum.
Lovec zabíjí jednou ranou.
PaF
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: sob 30.8.2008, 14:22
Bydliště: Brno

Re: Délka hlavně

Příspěvek od PaF »

No jo, ale co toje "na maximum"?
PaF zabíjí pouze papír
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Délka hlavně

Příspěvek od Lotr »

Úplně na maximum, když si s tím střelíš do papíru, budeš mít zásahy úplně všude. Někde budeš mít hluchá místa, někde zásah na zásahu. Tohle bych probral s puškařem, zda půjdou udělat do zkrácené hlavně závity pro choke, potom budeš mít po problému.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Délka hlavně

Příspěvek od Petr1970 »

ještě rada od kolegy :) nejlepší jsou co nejdelší hlavně, pak se Vám to po koupeli v rybníce roztrhne (a to byla hlavenˇvyfouklá a prohlídnutá...).. takže to puškař uřízne "za chokem", cca 4 cm, jste na 68 a máte ještě rezervu na 2 rybníky :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Délka hlavně

Příspěvek od fesoj »

zispo píše:Délka hlavně má i značný vliv na výkon a účinek broků. Kolega si koupil krátkou pumpu od Winchestra na 5 nábojů, to na tokoví střílení na popry. A ouha oni s brokem 2,5mm nepadali.Dorovnal to až brokem 3,5mm. Přičež mám taky pumpu, ale delší hlaveň a stejnej náboj a mě padali. Zkoušel jsem to i já s jeho zbraní a výsledek stejnej, kolem popru zhluk a popr stál. Takže závěrem na zvěř nedoporučuji nedoporučuji.
POPR - što eto takoje ?
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Délka hlavně

Příspěvek od sw_fox »

Padaci plechovy terc - silueta ve tvaru kuzelky.
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Délka hlavně

Příspěvek od zispo »

Děkuji za doplnění. Myslel jsem že je to známe.
Odpovědět