Malorážka ZKM 617, rážE .17HMR

Vše o kulovnicích a malorážkách
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Malorážka ZKM 617, rážE .17HMR

Příspěvek od klouda »

Chtěl sem se zeptat na va?e názory a zkušenosti (třeba i zprostředkované) na tuto zbraň. Jedná se o poloautomatickou malorážku.Chtěl bych se taky zeptat na váš názor na spojení ZKM + .17HMR . Díky
cecetkapavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pát 19.1.2007, 20:11
Bydliště: Pardubice

malorážka

Příspěvek od cecetkapavel »

Nevím o ní téměř nic. Jen že je teď prodávají v Brně. Dá se koupit kolem 3500,- s DPH. Více na www.zbrojovkabrno.com
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Podle mého názoru se tato ráže spíše hodí pro sportovní využití než k lovu ,díky téměř ploché dráze letu.Ale je zde na zamyšlení taky cena tohoto střeliva. Jinak jsem s ní ještě do styku nepřišel takže nemohu posoudit.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

No Stando me prijde, ze se hodi spis na ten lov. Je samonabijeci (tedy pri nabijeni naboj dostane svoje) a tato raze se hodi na lov "skodne". Resp. lisek do 130m. Pak uz kule dost pada.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2062
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Andy těžko si představuji ůčinek této ráže na zvěř a zda po zásahu neodchází do ?pitálu na ošetření. Musíme tyto učinky vypátrat.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ucinky uz jsou davno zname. Strela hornady V-MAX se tristi hned a nedochazi k prustrelu. TNT s hollow pointem prostreluje.

Asi bych se toho na lisku vubec nebal. Nicmene porad je tu ten fakt, ze brat do reviru jen tuhle zbran... prichazi clovek o moznost vystrelit po necem vetsim. Cili na posed jako doplnkovku snad.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2062
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

nohavica stanislav píše:Andy těžko si představuji ůčinek této ráže na zvěř a zda po zásahu neodchází do ?pitálu na ošetření. Musíme tyto učinky vypátrat.
Pozri si tu lisku na linku,ktory som sem dal.... :lol: Vypada celkom mrtvo... :lol:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

a jak jí to dlouho trvalo já když čtu o Použití těhle flusátek jako je 17 HMR nebo 22lr na něco většího než je kuna tak tak nechápu protože mě je jedno jestli pak někde v křoví zhasíná 5 kg srnče a nebo liška u obou mě to sere stejně!
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

PO ty 17HMR by ji to melo trvat pomerne o dost mene nez po 22LR. Do 100m bych rekl, ze to bude v pripade V-MAXu a komorove rane "like a rock". Cili v ohni.

Vlastni zkusenost ale nemam. Jen co jsem vycetl. Lovec si to chtel pred casem poridit... ale nejak z toho seslo.

Ja do 17HMR nepujdu z vyse uvedeneho duvodu. Nebudu tahat dalsi malorazku jenom proto, ze si chci zkusit co to udela s liskou :-) a NEroztrhanej kozich me moc nebere.

Klidne ji vemu s 308W. Ostatne jako jiz tradicne. Alespon clovek dosahne dal.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Myslím si,že o využití této ráže v myslivosti se nemusíme přít. Je to u nás pouze jednoúčelovka jak již napsal Andy, takže já osobně kdybych nevěděl kam rvát volný peníz si ji klidně na tu škodnou pořídím. ovšem jak je patrno z recenze na slovenských střeleckých stránkách co poslal Lovec ,není nejvhodnější spojení této ráže s výrobkem ze zbrojovky Brno. Volil bych tedy jiného výrobce. :lol:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2062
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Olaf,jedna z mala normalnych pusiek pre tento kaliber nesie meno Anschutz.... :D
luban
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 22.3.2007, 19:31

ráže 17 hmr

Příspěvek od luban »

Ctěl bych zareagovat na va?e názory na ráži 17hmr. Vlastním zkm 452 Varmint 17hmr. Nejsem sportovní střelec, používám ji jenom na lov. To říkám proto, že 4,20 Kč není až tak moc(sellier bellot)- nestřílím 100 ran za tejden , ale za rok. Argument-drahé sřílení není pro mě důležitý(420 Kč za rok).Kdybych ji používal na střelnici, tak byh asi ře?il, že 22lr je levnější.Co se týká srovnávání 17 hmr s 222 nebo 223 remington to je blbost. Srovnávejte malorážky s malorážkama a kulovnice s kulovnicema, když si někdo chce koupit malorážku, tak rada typu 223 remington je lepší, mně připadá trošku mimo . Myslím, že je důležitější srovnat 22lr s 17 hmr.V tomto srovnání může 22lr porazit 17 hmr jenom cenou, ve všech ostatních parametrech prohrává.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Vyborne, tak nam napis tvoje zkusenosti. At tu jen neplkame. Nikdo ji tu zatim co ja vim nema.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To luban.Nikdo se v předešlém nesnažil srovnávat celek jako 5,6.?lo nám nebo alespoň mě o to že se asi dá vhodněji ulovit liška nějakou tou 223 či jinou než zrovna malorážkou.Ona když liška leží i po té malorážce tak se s tím každý chlubí,když ale ne tak se tom moc nemluví.Představ si to utrpení kolik dní asi tak liška hyne někde v noře.A o to v předešlém ?lo.Já osobně lovím s malorážkou hřivnáče straku,vránu.když neni jiná zbraň i kočku.Ale na lišku bych si do?el druhý den či týden,ale s malým magnumem.
Odpovědět