FOMEI

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

FOMEI

Příspěvek od Andy »

Mám jeden takový... 10x50 Poacher a musím řici, že to není nic moc.
Obrázek

V ruce jsem měl i Forester 8x56, ale také mě příliš neuchvátil.
Obraz je v porovnání s MEOPTOU tmavý a ne až tak ostrý.

Máte někdo také FOMEI?
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Fomei -3xne

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Nikdy jsem ho nevlastnil, ale párkrát jsem si ho půjčil. Nic moc a nevím co by se stalo, kdy zůstal zapomenutý v těch letních hicech celý den v autě - údajně tam není moc skla. Sám mám "rusa" 7x50 z roku 1984 a dělá dobrou službu -pouze není pogumován a musí se dávat pozor na klepnutí při pokládání,ale je ze skla!! Pořád se dá sehnat v zastavárně i s futrálem a starým záručákem za 500-800Kč. Jednou jsem seděl za polovičky měsíčku na čekané a měl jsem půjčenýho snad Zeisse, nebo jinýho "němce" lineara 9x63 -super obraz (viděl jsem snad až do zvěře), ale v puškohledu jsem pak viděl jen tmu. Myslivosti zdar.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Josefe to je vývoj. Já jsem měl a vlastně dodnes mám Zeise 7x50 zhruba 26 let starého. Na kulovnici jsem měl puškohled Rovněž Zeiss 4x32. Měl jsem prasata v ovsu ,dalekohledem jsem je viděl a když jsem chtěl namířit, měl jsem strašný problém-brzdil mě ten puškohled. No a dnes je to naopak. Mám super puškohledy a uvažuji o nákupu nového dalekohledu, buď Bressera Montany 7x50 či Steinera 7x50. Zkrátka je to nekonečná finanční spirála. Vylepší? jedno a v zápětí zjistí?, že za vývojem pokulhává druhé a pořád máš na co šetřit. :mrgreen: :mrgreen:
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Souhlas

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Vývoj nezastaví?. Já preferuji pro noční čekané perfektní puškohled, protože super pozorovací dalekohled ho ve světelnosti vždycky překoná a pak nastupuje ten blok-brzda(najednou jakoby v puškohledu není nic vidět). Prostě kombinace pro noc - dobrý dalekohled a super puškohled. Ve dne mě to nevadí a tam se skutečně vyplatí mít obě skla super.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

No a třeba i FOMEI s novými řadami pokročili :-) musím si je někde vyzkoušet. Forester jak už jsem napsal nebude ještě to pravé.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Manželka má od jara Fomei 7x50 Nigth Hunter. Párkrát jsem si ho půjčil a zatím mne neuchvátil. přišlo mi, že když se s ním déle rozhlížím tak se ml?í skla. vždycky jsem musel chvilku počkat a pak zas pozorovat. už jsem se vrátil ke starému rusáku 7x50 po ta?kovi. Uvidím až ho ještě prubnu v zimě.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tak jsem si dneska koupil vanocni darek :-) krapet brzo... ale co.

Fomei Forester 10x60
Obrázek

Obraz se mi zda dobry. Stal cca 3tis cili az se zase rozbije (a to je kazdou chvili neco) tak se koupi novy.

Napisu az s nim udelam nejakou zkusenost.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Co se stalo Andy? Psal jsi že Forester nebude ještě to pravé a teď jsi ho koupil. :shock: Já sám se rozhoduju mezi dvěma Fomei a to tím co jsi koupil tedy Foresterem 10x60 a Super Visionem Ranger 9x63. :?: Ten druhý je už ale dost dra??í tak nevím jestli se vyplatí radši připlatit nebo v poměru cena výkon stačí ten Forester. :?: :?:

Jo a za kolik přesně a kde jsi ho koupil? Já ty Fomeie zatím nejlevněji objevil na www.arcifoto.cz
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Psal jsem, ze jsem mel v ruce 8x56 a ne 10x60.

Dneska sem sel kolem brymovy a tak sem si udelal radost no :-) manzelka mi ma co dat pod stromecek :lol:

Stejne to zase rozflakam. Tak proc kupovat neco draheho :oops: :lol:

Ted s tim koukam z okna... (zadne baby za zaclonkou... sakra :twisted: ) a musim rict, ze je to velice slusne.
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Re: FOMEI

Příspěvek od Pepa »

používám Fomei EXCELLENT 7x50ZCF night vision , žádnej větší problém s ním nemám,doporučuju na ?ero.Je potřeba si při výběru jich několik vyzkoušet v praxi a né jenom v obchodě ,ale to je na každým ,Záleží i kolik do toho chcete dát financí.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Já mám teda ještě mám Fomei Forestr 8/56 byl jsem s ním ze začátku velice spokojen.Po 6 letech půjde asi do důchodu a nebo na generálku.Optikou byl perfektní,ale jak to už bývá ostatní je horší plasty,guma,?roubkům urezly nuty.Největší problém,ale nastal,když jsem po průtr?i mračen zjistil v optice vodu.Rozebral jsem ho aby vyschl a zjistil,že voda natekla profrézovanou drážkou od péra,který drží hranol.Tak že sklo se povedlo ovšem ostatek je v pr......Ze zaml?ováním to bylo nornální položit na 2 minuty a pak znova koukat bylo to v zimě a chladném počasí pěkně protivný.Teď používám rusáka po tátovi k plné spokojenosti.Teď řeším diléma buď teda generálku Fomei což bude asi Možná dra??í než koupit novou optiku.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Koukám, že rusáci po ta?kovi jsou klasika. :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To si piš Fery ono vše co bylo ruský nebylo zas tak špatný.Co se týče z tý doby optika jejich jednička alespoň něco vydržela a nepotila se jak ty krámy dneska za desetitisíce.
vhool

Příspěvek od vhool »

:wink: souhlasim s vami panove.
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

I s ruskýma dalekohledama na noční vidění má řada myslivců velmi dobré zkušenosti..jo soudruzi v Rusku umí... :wink:
Odpovědět