Kulová jednuška z Holic

Vše o kulovnicích a malorážkách
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od MiraDuchek »

Pokud ale chce firma uspět nesmí se bát recenze na jakýkoliv kus co vyjde přes závěrečnou kontrolu takže (páteční) kusy by neměli jít vubec na trh,tím by se vyhnuli negativní ohlasum nejen tady na foru.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od gonias »

Myslím, že u této zbraně to není o "pátečním kusu".

Kulová jednuška z Holic taková prostě je. Když ji vezmu do ruky kdekoliv, tak vždy narazím na něco, co bych na zbrani neakceptoval.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od kounek »

No abych ji jenom nehanil, měla taky pár dobrých stránek, byla to pro mě příjemná a dobře sedící pažba, což jsem se až divil, protože mám dlouhé ruce, a botka, která byla tak akorát tvrdoměkká...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 285
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od Citron »

Dovolím si oživot toto téma.
Stal jsem se vlastníkem této zbraně a chtěl bych se současných, či bývalých uživatelů zeptat, jak sundat předpažbí.
Šroub jsem za povolil, ale předpažbí dolů nechce. Jak na to?
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od lanus »

Citron - "Dobrovoľne "to predpažbie žiaľ dole nepôjde ;treba použiť násilie ; aby boli škody čo najmenšie treba ho (po vyskrutkovaní upínacej skrutky) opatrne pomocou tenkej úzkej špachtle mierne odceriť od hlavne a do vzniknutej medzery (na jeho konci) natlačiť tenkú úzku,ale pevnú , gurtňu a potom po zapretí rukou o hlaveň tesne nad podpažbím pomocou hrubej sily dokončiť "rozborku" !!! ( Preto ak to nieje nutné ??? doporučujem radšej nerozoberať . ) :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od kounek »

Přesně tak

Pokud to není nezbytně nutné, tak to nerozebírat. U mě držely předpažbí v kovu dva samořezné šroubky, které vypadaly celou dobu pokusu o demontáž na to, že se vylomí i s předpažbím (měl jsem celopažbu). Nakonec se to sice povedlo, ale už jsem to znovu raději neopakoval...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od kounek »

Nenapsal jsem vlastně, jak jsem to udělal.

povolil jsem potřebné šrouby, mezi předpažbí a hlaveň jsem naklepnul plastový klínek používaný při montáži např. oken, který jsem si obrousil dokulata, aby sedl pod dřevo. Klínek jsem tam zaklepnul tak, že se předpažbí odehnulo od hlavně o cca 2 cm. Potom jsem gumovou paličkou několikrát klepnul na kování předpažbí u baskule a ono se to rozskočilo.

Tento postup mi poradil jakýsi technik z Holic, to se s nimi dal tenkrát ještě navázat kontakt...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Mira308
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: úte 09.11.2010, 19:49

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od Mira308 »

Když to tak čtu, tak to v Holicích byl asi samej technik :lol:
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 285
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od Citron »

Děkuji za rady, při prvním náznaku odporu jsem očekával, že bude potřeba lehce násilné metody, jsem zvyklý, že vemi za páčku či čudlík, zatáhnu, přepažbí je dole a můžu oddělit hlaveň z baskule.
Proč to chci dělat? Mám to z komise, samozřejmě bez návodu. Sice jen na tahání a jako pracovní flintu místo trojáku, který nechci tahat každý den a když není úplně hezké počasí, tak jsem to chtěl před používáním rozebrat, sundat hlaveň (to je hlavní cíl), vyčistit a nakonzervovat, aby mi to pak hned nechytlo lišku. Když jsem tak četl Vaše postupy, tak to asi nechám (začínám chápat, proč to měl předchozí majitel trošku víc naolejované v baskuli).
Edit: tak při pokusu o odtažení to krásně povolilo. Ten systém připevnění kovu a dřeva je...no lehce fascinující. Nechápu, o co to tam drží :) Pořádně nakonzervuji a pak až to bude nezbytně nutné.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
Paragroups
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: sob 24.5.2014, 9:15

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od Paragroups »

Moje naprosto nezávislá osobní zkušenost se zbraní z této ,,zbrojovky", aniž bych chtěl někomu ublížit.
Zbraň- opakovací kulovnice B 98K - 8x57JS, polobažba, hlaveň 560mm- když jsem jí viděl nafocenou, taky čtu časopisy, moc jsem jí chtěl. Opravdu moc. Objednávka bez problému. Peníze mám připraveny. Těším se. Pak to začalo.
Dodací lhůta třikrát prodlužována - různé trapné výmluvy. Moje urgence, telefonáty. Po dodání a zakoupení ve výdejním místě, prvotní rychlá prohlídka - trochu rozpaky, ale ta holka v prodejně za to nemůže - odvoz domů a bližší pečlivé prozkoumání u kafe - následuje obrovské zklamání.
První pokus s instalací lišty na montáž nevyšel, křivě a mimo osu předvrtané otvory pro upevnění montáže. U kamaráda puškaře se mi vysmáli, jsem za blbce a za hlupáka, který naletěl. Dvoudílnou montáž dodanou k pušce vyzkoušeli, změřili, kývli hlavou, vzali a vyhodili do šrotu.
Dosedací lůžko pro dno nábojnice v závěru křivé. Vytahovač nábojnic křivý, nepravidelně obroušený, jakoby ohnutý a znovu narovnaný. Vůle zavřeného závěru citelná, pohyby pákou závěru v dolní poloze dopředu a dozadu cvakací.
Další věc, ze které jsem měl několikrát náběh na těžkou mozkovou mrtvici. Dno nábojové schránky - křivé. Při každém opření nebo podepření zbraně třeba při zamíření - hlasité kovové cvaknutí. Hrany dna nábojové schránky - stopy po pilování, vůbec nezačištěno. Ale je tam nějaký obrázek něčeho, vzteky ani nevím, co to je.
Pažba - každý zná tuto pažbu loveckého typu. Mezera mezi hlavní a pažbou křivá. Pažba se dotýkala, co dotýkala, doslova tlačila na hlaveň z jedné strany. Při každém vzetí zbraně do ruky se při uchopení zbraně ozvalo hlasité klepnutí dřeva o kov. Kdo loví, ví, o čem mluvím.
Povrchová úprava pažby - lak vydržel přesně tři měsíce normálního běžného používání v honitbě. Potom světlé fleky, někde úplně vymizel. Povrchová úprava kovu - běžné ošoupání, zde není co vytknout. Zesíleno upevnění poutek pro řemen v pažbě.
Na druhou stranu má tato konkrétní zbraň celkem dobrou nevyklavou spoušť, ta zvláštní pojistka kupodivu stále funguje, napínáček rovněž.
Tato puška má na 50 metrů výbornou přesnost, na 100 metrů je to už horší a dál jsem to raději nezkoušel, abych nebyl zklamán.
Závěr: po několika desítkách hodin oprav, úprav a doladění zbraně jsem teprve trochu spokojen. Pušku nosím a lovím s ní často, abych jí alespoň pořádně využil, když už mi dala tak zabrat. Pokusy o reklamaci po zakoupení jsem vzdal, nejsem reklamační typ. Po nesplněných slibech dodání jiné montáže a zkušenostech s komunikací s touto firmou jsem já osobně naprosto přesvědčen, že už nikdy si žádnou zbraň z této firmy nekoupím. Na fotce vypadají hezky, realita je ale hodně jiná.
jsebekns@seznam.cz
Lov nikdy nekončí, ještě stále máme šanci ...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od Leon »

No nevím nějak to utichlo ale prodejnu měli uzavřenou e-shop zablokovaný že jdou do konkurzu
CZ 550 american 308win.
kodyz
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: ned 30.5.2010, 15:17

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od kodyz »

Také mi přišlo že už firma nefunguje ale k velkému překvapení jsem potkal jejich poměrně veliký stánek na výstavě IWA 2015
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od Georg.H »

fungujou dál jen se dnes menují PPK GUNS
Paragroups
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: sob 24.5.2014, 9:15

Re: Kulová jednuška z Holic

Příspěvek od Paragroups »

U puškaře mi řekli: to máš z toho blbe, že kupuješ sto let starý, předělávaný flinty. Navíc záleží na tom, kdo je předělává a jak. Přitom jsem naprosto přesvědčen, že staří borci ty pušky dělat uměli. Doživotní zkušenost k nezaplacení. Proto už raději investice do nové, kvalitní zbraně, i když je mnohem dražší. Jak už tu kdysi na fóru padlo: je to otázka priorit.
Pečlivá, podrobná prohlídka zbraně v klidu u prodejce. Chod mechanismů. Nic neuspěchat. Při sebemenší pochybnosti nebrat, raději vyzkoušet jinou nebo s nákupem počkat. Nepodlehnout reklamě nebo nákupní horečce. A u optiky a montáže toto platí dvojnásob.
Kulovou jednušku bych taky uživil, dokonce i ráži už mám vybranou a optiku taky, jen rozhodnutí pro konkrétní pušku chybí. Ještě počkám, právě na tyto recenze a názory. Je moc dobře, že toto a Figiho fórum funguje.
jsebekns@seznam.cz
Lov nikdy nekončí, ještě stále máme šanci ...
Odpovědět