Pojištění u Halali na parádu

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Pojištění u Halali na parádu

Příspěvek od Leon »

podle toho jak dopadl myslivec který postřelil neůmyslně traktoristu je nám pojižtění na parádu když se musí s halali soudit aby zaplatila škodu. na myslivosti to bylo rozvedeno lépe ale pan Kasina to smazal a ještě rozeslal soukromé maili že jako řadový platící členové nejsme spoluvlastníci ničeho tak asi podle něj máme držet hubu a krok jako za komanču :(
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Leone, bez toho aniz bys tu uvedl nejaky odkaz na nejaky clanek je to tzv. jedna pani povidala.

Ja si samozrejme na ten pripad pamatuju... ale to co rikas jsem nikde nevidel.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Take jsem už něco podobného někde četl. Prý šlo o neopatrnou manipulaci se zbraní a byl porušen zákon a proto pojiž?ovna nemusí nic platit. Tak k čemu by vlastně to pojižtění bylo??? To je jako bych si pořídil havarijní pojižtění, skočilo mi srnčí před auto, a oni by mi pak řekli, že jsem si měl dávat větší pozor při řízení a až si trhnu nohou! :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

článek o tom případu je ve světě myslivosti číslo 12. 2006debata o něm byla v radíme si na myslivosti ale pan Kasina vše smazal
http://svetmyslivosti.silvarium.cz/content/view/906/46/
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Mám takový dojem,že v případě zákonného pojižtění spojeného s výkonem práva myslivosti na nás u?ili pánové z ČMMJ klasickou boudu. Nevím jak Vy ostatní, ale já osobně jen každý rok platím členské příspěvky ČMMJ včetně neustále navy?ovaného pojižtění, ale o tom pojižtění nevím zhola nic. Vzhledem k tomu,že v pojiž?ovnictví pracuji již pár let, jeví se mi minimálně nestandardní takový postup, že pojižtěný jen platí pojistné ,ani? by obdržel od pojiž?ovny všeobecné pojistné podmínky a zvláštní pojistné podmínky týkající se konkrétního sjednaného produktu. Nevím jak Vy ale já budu příští rok při placení členských příspěvků a samozřejmě i zákonné pojistky, tyto dokumenty požadovat. Jsem zvědavý, co mi na to řeknou ale bez zvl.pojistných podmínek jim pojistné nezaplatím. Takhle se snad žádná jiná pojiž?ovna ke svým klientům nechová a je to o to smutnější, že zřizovatelem je náš ústřední orgán, tedy ČMMJ. :oops: :oops:
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

Příspěvek od Majkl »

Selským rozumem si to vysvětluji tak, že se pojistka vztahuje právě na tu ?neopatrnost? a ?neúmysl? uBlížit se zbraní. :idea: většinou se přeci na honech a jiných akcích nezraňujem schválně a k tomu ještě opatrně,což :wink:
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Selským rozumem to jde takto brát, ale v Praze asi nesedí sedláci. :lol: :lol: :lol: Oni jen potřebují co nejvíc peněz aby měli co největší platy. :idea:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

....jsem pojižtěn u ČPP a pojistné podmínky mám v ruce, zrovna tak jako smlouvu. Cena 350,- za rok. Jiné pojiž?ovny to dělají také - cena stejná.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Dnes jsme měli členskou schůzy na které nám náš předseda který se v loni při výkonu práva myslivosti zranil takovým způsobem že byl zázrak že přežil - zranění hlavy, 3 ryskantní operace, trvalý invalidní důchod, následky. A protože je logicky pojižtěný u Halali tak se jal uplatnit své právo a vymáhal pojistné....Omlouvám se pojistným událostem ani pojiž?ovnictví moc nerozumím takže to Možná nebude uplně ko?ér ?argon....
když se prokousal přes tupost a aroganci úřednice na Halali v Praze v Jungmance dostal složenku na 5000,-. Domíval se že to je asi omyl a povaha zranění si žádá jiné ohodnocení dal si schůzku přímo s řiditelem Halali, ten pán ho ale slušně poslal do hajzlu....podle hodnotících tabulek dosáhlo jeho zranění s trvalými následky pouhých 18% z hodnotící ?kály.
Je super že se tady tím zabýváme protože případ našeho předsedy je prostě holý smutný fakt ale poučení pro nás pro všechny. A protože na hony nechodíme sami, zachází se tu se střelnými zbraněmi a prostě myslivost má i své nebezpečné stránky tak jsem naivně doufal že Halali za nás v případě problému toto vyřeší. Zatím to vypadá že si pánové na jednotě udělaly bussiness sami pro sebe za naše prachy (stejně super job jako INTERLOV) protože jestli se nepletu tak:

-pojižtění je povinné.
-pojižtění lze uzavřít pouze u jedné pojiž?ovny - respetive pouze jedna ponese zodpovědnost za pojistné plnění.
-v případě že chci být členem ČMMJ mohu být pojižtěn pouze u HALALI - není to trochu střet zájmů???

Chci se sejít s někým kdo rozumí pojiž?ování a budu požadovat pojistné podmínky a smlouvu od HALALI. Zdá se mi totiž že tady končí legrace - v případě že udělám nedejbo?e průser a nebo se mi něco stane tak pojistné plnění HALALI je pouze asi do 30.000,- čo? je málo a nedej bo?e poškozený bude pojižtěný na 4milony tak ten rozdíl budu muset cvaknout já.

když pan profesor Dyk a kolektiv zakládali jednotu tak si asi ani ve snu nepředstavily v co se jejich dobrá idea změní....

Jsem fakt naivní vůl a jsem nasranej na ČMMJ, rozhodně o tom zjistím co nejvíce a dám vám vědět.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
vhool

Příspěvek od vhool »

nechci nikomu sahat do svedomi ale je v zajmu kazdeho si ony podminky vyzadat kdyz uz je nedaji pri sjednani pojisteni coz by mely a u nas to i delaji a tusim ze i potvrzujem podpisem prevzeti.navic je potreba aby kazdy vedel jakou pojistku si plati.povina je pouze pojistka odpovednosti,na uraz se priplaci jeste 200kc.rocne.nejsem odbornik na pojistovnictvi a v tomto smeru jsem laik a pojistovnam neverim ale kdyz uz neco platim tak chci vedet co z toho mam:cry:

Podminky na vsechny tri produkty ktere by se nas jako myslivcu mohly tykat najdete nize

http://www.halali-pojistovna.cz/podm/vppo_v2.pdf
http://www.halali-pojistovna.cz/podm/vppu_v2.pdf
http://www.halali-pojistovna.cz/podm/vppm_v2.pdf
Pechy
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: ned 17.12.2006, 15:30
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pechy »

Upřímně řečeno Halali je nejhorší pojiž?ovna, se kterou jsem se kdy setkal...Asi před 3 roky se stala neš»astná náhoda, že mě otec při dosledu neš»astnou náhodou postřelil...Do roka jsem se dal zdravotně zase relativně dohromady a začali jsme se zajímat o hrazení bolestného a později i trvalých následků u již zmíněné pojiž?ovny. jenže panu Stibůrkovi se očividně nechtělo nic hradit a prvním jeho prvním důvodem bylo, že otec neplatil pravidelně pojižtění, po dolo?ení všech dokladů o zaplacení pojistného bylo dalším argumentem bylo to, že se pojižtění nevztahuje na škodu způsobenou na rodinných příslušnících a v tomto okamžiku jsme si vzali právníka, který i toto vyvrátil a panu Stibůrkovi nezbylo nic jiného než zaplatit...Ale ani v tomto okamžiku se "nevzdal" a oznámil mi částku, která se mi zdála nějaá nízká, a tak jsem si v pardubické nemocnici nechal přesně spočítat bodovou hodnotu mého úrazu, která byla 3x vyšší než hodnota od Halali (později jsem se dozvěděl, že body počítá nějaká paní sekretářka, jelikož nemají vlastního doktora...) Tento proces trval téměř rok a ve finále Halali zaplatila mnou dolo?enou částku....

U? nikdy se u Halali nepojistím!!!!!

Kdyby jste se někdo zajímali o vnitřní stavbu Halali, asi by jste ?asli jak takový subjekt může vůbec existovat...
Nejkrásnější rána je ta, kterou si dokážeme odpustit...
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Zajimava zkusenost. Ze by byli tak spatni?
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

žádost

Příspěvek od Leon »

chtěl bych požádat všehny co maj jakoukoliv zkušenost s pojiž?ovnou HALALI jestli by ji nenapsali do diskuze na stránkách ČMMJ http://www.cmmj.cz/ aby pojiž?ovna halali začala fungovat tak jak má.
Odpovědět