Reference na offroady

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Odpovědět
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

to vhool: tak to se nedivim, ze tahas ostatni :lol: kolik ti to zere? :shock:
vhool

Příspěvek od vhool »

silnice 12-13,teren 16-18.jako niva 1600 :lol: staci kdyz to bubla na 1500 otacek (na silnici to jede 80 na zvysenej volnobeh :lol: )
vhool

Příspěvek od vhool »

to leon:stejna guma to neni.tohle je o dost vetsi venkovni prumer (cca 8 cm)255-75-15 jsem tam mel pred tim a je to proti tomu lizatko.na tohle je uz potreba min.3"lift :wink: jinak nezatocis a urves blatniky :!:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

vhool to je jedno ale je to pořádná galuska ono Záleží na tom jaký to je typ gumy předtím jsem tam měl dunlop 9,5x15 a proti těmhle to byli ouzonký galusky tak jsem musel tvarovat plasty abych tam ty nový narval ještě tam budu muset dát gumový lemy
http://www.barum.cz/show.php?type=tyre& ... .jpg&desc=
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraH »

Taky jsem dost offroadil, měl jsem patrola GR zvednutýho na gumách 33x12.5, takže pořádnej balón, průchodnost terénem super, ale těžký a vysoký. Bratr má Ford Ranger( pickup) lehce zdvi?ený pneu 31x10,5 na provozování myslivosti úplně super kerba je prostě korba. A nyní je můj favorit a čím teď jezdím do lesa Fiat Panda 4x4 r.v 86. Zháněl jsem jí dva roky než jsem sehnal za rozumnej peníz a nemůžu si stěžovat. Po demontáži zadních sedaček velkej prostor, mám tam udělanou vanu takže se nic neza?piní a pruchodnost terénem naprosto super, Prostě 900kg a převod 4x4 nemá chybu,
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Ja chodim do lesa s mojim oblubencom Patrolom GR.Mierne upraveny,australsky podvozok Old man emu,vpredu 4,3ton. navijak a obutie 285/75 R16,inymi slovami 33"BFG MT.Bez zadnych sedadiel nalozim dozadu do vane hocico aj vo viacerich kusoch (prakticky overovane uz niekolko rokov :twisted: ).Priechodnosti sa dost tazko hladaju hranice :lol: .A ak vymenit,tak za nejaky silny pick-up s navijakom na korbe....najradsej poriadne upravenu novu Navaru,ale to ma este cas....
Aldak
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: stř 17.1.2007, 12:04
Bydliště: Dražice
Kontaktovat uživatele:

letní povoz

Příspěvek od Aldak »

Tak tímhle se přibli?uji . Za pěkného počasí výborný ale za de?tě a zimy horší.
Průchodnost skvělá hlavně na nedostupný místa autem( off roadem).
Dr?ák na flintu,naviják na přiblí?ení a ta?né zařízení na káru za auto.
takže s tím i krmim, pokud mi to syn nevezme na ryby.
http://album.volny.cz/aldak2007/browse. ... wse_page=0
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jo tak to vypada kraaasne.... necham se svest misto prasete na tom drzaku :p

Pruchodnost to muze mit fakt dobrou.
Aldak
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: stř 17.1.2007, 12:04
Bydliště: Dražice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aldak »

to Andy: tak se jezdí jenom ve 3. V létě to projedem u řeky v realu.
Karbouse dáme do káry...............
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

všechna uvedená vozidla mají jeden problém (Možná platný jen v našem regionu), jsou velké lákadlo pro zloděje. Já jsem zkončil u starého Wartburga, ani jej nezavírám (třeba by se někdo mohl slitovat a nějakou pětku mi tam nechat). Pokud když jsme např na rybách a stojí v řadě několik aut a nikdo je nehlídá, nebo tam alespoň není přivázaný pes, tak jsou do jednoho (mimo mého draka) vykradeny. Večer a v noci je tomu zrovna tak. S čím se s Vašimi auty lehce srovnám je určitě spotřeba, ale dílů pokud je potřeba jsou zatím plná ?roti?tě.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

milan píše:všechna uvedená vozidla mají jeden problém (Možná platný jen v našem regionu), jsou velké lákadlo pro zloděje. Já jsem zkončil u starého Wartburga, ani jej nezavírám (třeba by se někdo mohl slitovat a nějakou pětku mi tam nechat). Pokud když jsme např na rybách a stojí v řadě několik aut a nikdo je nehlídá, nebo tam alespoň není přivázaný pes, tak jsou do jednoho (mimo mého draka) vykradeny. Večer a v noci je tomu zrovna tak. S čím se s Vašimi auty lehce srovnám je určitě spotřeba, ale dílů pokud je potřeba jsou zatím plná ?roti?tě.
no, kdybych si mel vybirat veci podle toho, jestli mi je nekdo ukradne nebo ne, tak si radeji nic nekoupim... pro mne je hlavni hodnota pro mne...
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

Edelweiss píše:Hlavně nenechávej stažené okýnka,nebo ti tam začnou lidi chodit z ko?em. Je fakt že třeba trabant v lese díky své váze nemá skoro problémy,takže co se týká levného auta co nestojí za vykradení máš na 100%pravdu že tahle cesta je ideální. :twisted:
ja myslel, ze to platilo pro aldaka, aby tam nenechaval stazeny okynka... :lol: :lol: :lol:
FOXCLEVER
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: úte 27.3.2007, 21:38
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Suzuki Vitara

Příspěvek od FOXCLEVER »

Mám vcelku dlouhodobé zkušenosti s offroady Suzuki Vitara, postupně jsem vyměnil 3, všechny tzv. krátké-třídveřové, první dvě byly lehounké (1050 Kg) a ú?asně obratné. Ta úplně první z r. 1990 byla tzv. hadrák (cabrio) a to nebylo pro myslivost moc dobré, kdo chtěl se do toho přes tu ko?enku v lese dostal a tak jsem měl pořát co ře?it, ale 10 let jezdila v pohodě.. Druhá-říkal jsem jí Zuzanka už měla celokovovou káru, motor 1,6 80koní, servo a klimu a ta byla vynikající, vydržela až do leto?ka, kdy jsem si pořídil novou Grand Vitaru, ovšem to už je o něčem jiném, spíše je to SUV než offroad. Pokud se týká terénu a sněhu, ty dvě předchozí byly prostě nezdolné holky, projí?děli jsme i to co Lada Niva nezvládla. Krátký rozvor, vynikající nájezdové úhly, přiřaditelný 4x4 + redukce s uzávěrkou náprav, všude to vyjelo, v lese výborná manévrovací schopnost (oproti Suzuki Jimnymu byly o hodně širší), na silnici se tomu zařadil jen zadní náhon a jezdilo to s větrem v zádech 165 km/h. Spotřeba : silnice 7,5 - 8l, terén 10 l. Na Zuzce jsem za 7 let najezdil 147 tkm BEZ JEDINÉ ZÁVADY ! Měněny byly jen gumy olej a filtry a ve 110 tkm preventivně rozvodový řemen. S novou Grand Vitarou ještě větší zkušenosti nemám, ale Zuzku v terénu asi už nic nepřekoná.

http://resize.like.cz/images/1175459773Zuzka.jpg

http://resize.like.cz/images/1175460330Zuza.jpg

Tento typ se dodnes vyrábí v licenci ve španělsku pod názvem SANTANA A300 a nová stojí cca 450 tKč.
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Childeater »

Mám výborný zkušenosti s UAZem 639. Prostě klasickej gazík, vojenskej. Super věc, projede to jak UKT a hlavně - dá se sklopit spodní část dveří, kam se dá hodit ulovená zvěř nebo krmení do lesa. Sedačky krásně sklopitelné, cena přijatelná. Osm plných pytlů kukuřice jsem odvezl bez sebemenších potí?í. Dobrý je si sehnat náhradní plachtu...pokud nemáš pevnou.
miramKt
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 24.5.2007, 18:57
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od miramKt »

Mě slouží pro přepravu po revíru a přepravu ulovené zvěře a krmení suzuki samurai.Je to výborný pomocník,všude se vejde a hodně vyjede.Na zimu na něj obouvám pneumatiky s šípovým vzorkem jako traktor a to nemá chybu.S takovými pneumatikami se nehrabe.Zastaví mě až když si sedne na břicho v hlubokým sněhu.
Odpovědět