Reference na offroady

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Odpovědět
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Mám ji od ségry takže dobrá cena - 110tis., auto je zachovalé a je na poslední generaci LPG. Je mi jasné že to nemůže konkurovat offroadům :wink: ale je to do revíru lepší než normalní osobák... je to od výroby zvýšené oproti audinám pouze s náhonem na jednu nápravu, ovšem ne tolik jako u allroadu - apropos co na něj říkate? Další kup bude asi právě toto autíčko :wink: .
ještě dodám - jezdím víc po asfaltu než v terénu, v revíru spíš chodím pě?ky. :wink:
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
vhool

Příspěvek od vhool »

to nimrod: nic proti ale pocitej s dost vysokymi servisnimi naklady.coz o to auti je to pekny ale myslim ze za ty prachy jsou na trhu rovnocena a lepsi auticka ktery jsou provozne na pulce nakladu :wink:
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

No je to moje 1. audi takže uvidím, doteď jsem jezdil ve VW a byl jsem spokojený. Jinak nedělám si iluze přece jen je to 10let staré auto a nejsem blázen abych tam cpal origo náhradní díly apod. :wink:
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Kamarád na severu má od dcery koupený Subaru 4x4 vypadá to jako normální 205 peugeot ale vyleze to neuvěřitelný terény.Jasně,že ve vysokým sněhu si ani neprdne,ale když mu to protáhly offroady tak projel to samý.
Jinak já jezdím starým Renaultem Chamade no a u lesa ho nechám a dál jdu pě?ky holt si náklady nesu sám :P
bendy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: stř 03.10.2007, 20:26
Bydliště: Vysočina

Výběr - Frontera?

Příspěvek od bendy »

Čau lidi... Divím se,že nikdo ani slůvkem nezmínil Opel Frontera. Já teď vybírám něco mezi 40ti až 90ti tisícema a nejvíc se mi líbí právě frontera, buď ve dvoulitru krátká verze (70tis.) nebo ta dlouhá ale zvýžená s motorem 2,3TD (málo najeto) za 90tis. Rodinu v tom vozit nebudu a horský terény taky zdolávat nemusím, spíš abych nehuntoval sedan po polňačkách a neriskoval zapadnutí na poli... Jiank by se mi líbila feroza a případně samurai, ale asi nemám takový terénní nároky, naopak s tím budu courat mezi městem a krmelcem a ta frontera přeci jen vypadá jako auto a ne terénní plechovička... Tak co myslíte?

Připojím fotky prozatimního offroadu...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Dle mého názoru není to SUV auto zase tak marné. Záleží ovšem na každém z nás, co si od něj slibujeme a na spoustě dalších faktorů. Pokud nebudu do rodiny kupovat více aut a nebudu od auta očekávat průjezdnost terénem obdobnou traktoru, nebudu parkovat přímo pod posedem či kazatelnou, nebudu chtít obden tankovat PHM, tak si myslím že to zase tak špatná volba není. Převážné většině z nás jde jen o trochu větší světlou výšku ,abychom nemuseli na polních a lesních cestách opatrně objí?dět větší nerovnosti terénu případně se tahat kilometry s tě??ím úlovkem. Mě osobně vadí ,když sedím na posedu a několikrát za noc okolo mě krou?í kolegové, kteří jsou líní pě?ky udělat krok ale to nemá dle mého názoru s myslivostí již nic společného. Dnes máme v segmentu SUV nepřeberné množství možností, např. Mitsubischi Outlander 2,0 TD, Grand Vitara 2,TD a nakonec bych uvedl mého nostalgického favorita s uzávěrkou mezinápravového diferenciálu, světlou výškou nad 20cm, stálým pohonem předních kol a průměrnou spotřebou 6,7 lt. To,co tohle autíčko zdolává na přilo?eném vídeu mě bohatě uspokojí a ta spotřeba je oproti nějakým 15 lt velice milá.
http://www.youtube.com/watch?v=gTYMFvcZ ... ed&search=
vhool

Příspěvek od vhool »

:lol: no kdyz si k tomu jeste pridas 10cm lift a pevny napravy tak je to super.jinak to ze to jezdi i po trech tak to je kouzlo quadratracku 8)
bendy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: stř 03.10.2007, 20:26
Bydliště: Vysočina

Nový OFF Road :-)

Příspěvek od bendy »

Ach jo, tohle téma je hodně "mrtvý", to mě fakt mrzí... 14 dní se snažím něco vybrat a teď jsem se konečn? rozhodnul, mám složenou zálohu a v pondělí to jdu postavit na značky, tak alespoň dodatečně, Va?e názory na Mitsubishi Pajero 2,8TD - krátká verze, rok 1997? Vím,že to není všeho schopný Samurai, ale nemám to jen do lesa a chtěl jsem něco "vybavenějšího". Máte někdo zkušenost? Děkuju za odpovědi a jak budou fotečky, přilo?ím :-).
Florian broková kozlice - 12/76 a CZ 550 FS 30-06 + Meopta 3-12x56 RD
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Suzuki samurai

Příspěvek od hanmilan »

Zdravím, pokud někdo sháníte opravdu kvalitní auto to revíru, doporučuji Samuraje. Vyzkoušel jsem si zajezdit s ledasčím, ale v cenové relaci, průjezdnosti a nenáročnosti Samuraje nic nepřekoná. Samuraje mám už třetího. Začal jsem s obsahem do litru ( SJ 410), přes 1,3 litru ( SJ 413) a právě mám 1,9 TD s motorem Peugeot. Průchodnost terénem vynikající, nenáročná Údržba, levné ND. Asi největší slabost je častá koroze prahů :P a lemů blatníků. Také benzínové motory si smlsnou 10-15 l benzínu /100 km podle zátě?e. Proto jsem přešel na diesel. V terénu mám spotřebu kolem 8 litrů /100 km, pokud jezdím převážně po silnici, klesne spotřeba i pod 7 litrů/100 km. Zadní sedadla jsou z auta vyndavací a taky jsem je vždy hned vyndal. Tím vznikne pick-up s lo?ným prostorem 1 m3. Bez potí?í jsem v autě odvezl 3 kusy vysoké a psa. Celkem se pohybuji i v cenových relacích, zájemcům rád odpovím. :P
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
bendy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: stř 03.10.2007, 20:26
Bydliště: Vysočina

Nový pomocník

Příspěvek od bendy »

Tak už jsem si vybral auto,nově k němu houkačku :-) a teď ještě solidní pneu... S průchodností a celkově s terénními schopnostmi necítím žádný handicap (opravdu rád bych ale v praxi viděl, o co je tolik chválený Samurai Použitelnější..), ikdyž je pravda, že zima asi ukáže, co autíčko dokáže...
Je to r.v. 1997, motor 2,8TD, výbava: 2x airbag, klima, okna a zrcátka v elektrice, regulace tuhosti podvozku... Systém pohonu Super select 4WD (přiřazení předního pohonu za jízdy do 100km/h), uzávěrka mezinápravového a zadního diferenciálu, redukce... Zatím spokojenost, no Možná spíš fascinace - přeci jen pro nováčka v daném segmentu je ten vyšší posez, světlá výška a mnoho dalšího, něčím zcela novým...

Tak co Vy na to? Líbí?

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) bendy dne ned 04.11.2007, 20:08, celkem upraveno 1 x.
Florian broková kozlice - 12/76 a CZ 550 FS 30-06 + Meopta 3-12x56 RD
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Koukám, že jsi novou hračku hned pěkně otestoval. :wink: :lol: :lol:
Moc pěkně. Také by se mi něco podobného líbilo. :wink: Budu šetřit a třeba si něco takového na stará kolena koupím. :lol: :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
bendy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: stř 03.10.2007, 20:26
Bydliště: Vysočina

1. fotky

Příspěvek od bendy »

Fery píše:Koukám, že jsi novou hračku hned pěkně otestoval. :wink: :lol: :lol:
Moc pěkně. Také by se mi něco podobného líbilo. :wink: Budu šetřit a třeba si něco takového na stará kolena koupím. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jsou to první fotky (ještě musím vyfotit průjezd hlubokou oranicí po de?ti - fascinující), testování asi po týdnu od zakoupení, ale musím přiznat - ač ani mě samotnému to z fotek tak nepřijde - že už při podobných kouscích má začátečník jako já docela intenzivní pocity a testování = více méně překonávání strachu a zjiž?ování limitů, především nájezdových úhlů, světlé výšky a pneumatik...
Florian broková kozlice - 12/76 a CZ 550 FS 30-06 + Meopta 3-12x56 RD
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Dobrá koupě, pěkný vůz....kdysi jsme ho měli doma v modré barvě a 2,5TD ale to jsem ještě nebyl řidič...nepamatuji si, že by sním byly nějaké problémy.
Jestli to není tajné za kolik sis ho pořídil??
SokalaJan
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: ned 04.11.2007, 9:11
Bydliště: sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SokalaJan »

Dobrá koupě.

Sám vlastním starší model Pajera(1 řada),a nemůžu nic jen chválit,teda kromě spotřeby,ale to k takovým autum patří.Mám ho tři roky a najezdil sem
s ním asi 50000km,z toho třetinu po honitbě.Zatim žádne vážnější poruchy,(brzdové destičky,uhlíky ve starteru,prostě samé drobnosti,nic většího).Kola mám 31x10,5 a mám ho trochu nazvedaný,k tomu patřičné pneu.Co se týče dostupnosti v terénu,tak to se snad ani nedá popsat,taky sem vezl pár lidí kterým se udělalo špatně,vyjede to snad všude.V minulém revíru sem musel jezdit přes brod který nebyl určen pro průjezd autem,a i při větších de?tích nebyl problém,cca 70 cm vody.Pokud se s tím člověk naučí jezdit,tak nepotřebuje traktor 8).Pokusím se tu natáhnout nějaké foto
ZG47 7x57 Norma ORYX
bendy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: stř 03.10.2007, 20:26
Bydliště: Vysočina

Další foto

Příspěvek od bendy »

Tak jedna odpověď ohledně ceny, Mi?ák stál něco málo přes 200tis. Nově přikládám pár fotek z oranice (a s novou houkačkou na stře?e). Ty koleje před a za autem jsem vytvořil až já, pole rozmoklé - boty se pěkně bořily - víc než po kotníky... Z fotek to Možná nevypadá, ale měl jsem obavy, abych tam auto "nezazimoval"... Gumy sjeté z 80-90%, právě sháním nové.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Florian broková kozlice - 12/76 a CZ 550 FS 30-06 + Meopta 3-12x56 RD
Odpovědět