ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od Toma »

Já sem tak dopadl taky,akorát s desetkrát menší ztrátou.Ale mrzelo mě to dost,půl výplaty vyblít za šmejd.Dnes co člověk koupí to stojí za hovno,a všechno se reklamuje(nejen myslivecké potřeby.)
Lovec zabíjí jednou ranou.
pepava
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: sob 26.12.2009, 20:32

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od pepava »

magoda píše:lesu lovu,myslím že bych to viděl asi tak že by jsi měl tady někoho kdo s tím má zkušenost oslovit a reklamovat v DE,chlapi ti píchnou uvidíš :wink:
Solidarita potěší. Opravdu nemám zkušenosti s reklamaci výrobku zn. ZEISS, ani bych to nikdy nepředpokládal, že by k ní mohlo dojít. Obávám se, že bych neuspěl,což jsem neuspěl ani přímým zasláním k výrobci. To jsem vše absolvoval, jedině se jmenovat třeba nějak jinak nebo mít nějaké vlivné známé, kteří by to tam protlačili. To bohužel nemám, narodil jsem se totiž pod "lávkou". Přesto díky.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od František Fořt »

Já už to tu nemůžu číst. :evil: S nulovým odhodláním řešit své problémy a domáhat se svých práv, se u Čechů setkávám často. Věřte, že zrovna třeba Němci jdou mnohem tvrději na věc i v reklamacích. A to je ten důvod, proč si u nich prodejci a výrobci zdaleka nedovolí to, co u nás! Nic víc v tom není. Lidi u nás opravdu často řeknou, ááále, já na to kašlu .... :(

Kua, chlapi, snad máme nějaký zákon na ochranu spotřebitele, máme nějaký občanský zákoník, kde je docela slušná ochrana spotřebitelů při koupi zboží v obchodě nebo u tzv. smluv na dálku (viz. spotřebitelské smlouvy na začátku občanského zákoníku) atd. Dnes k tomu jsou i spotřebitelské směrnice EU, které jsou ale většinou už transponované do našich zákonů. Právní předpisy k domáhání se svých práv jsou u nás dostatečné, stačí je jenom využívat! A nefňukat!

Já úplně brečím, co tady čtu. U puškohledu za 60 tis bych s prodejcem při opakovaných vadách pěkně zatočil! Pokud vás takto opakovaně pošlou někam, že výrobek nemá vadu, ač je zjevná, nebojte se si pořídit znalecký posudek a uvidíte, že otočí písničku. Občanský zákoník vám navíc dává právo požadovat i náklady související s uplatněním reklamace. A pokud to budou otrlí mizerové, tak k soudu. Pokud má výrobek opravdu takové vady, jak tady píšete, věřte, že vyhrajete a soud vám přizná i náhradu nákladů.

Jinak darebáky typu Řehák nikdy nevycvičíme!

Stačí se jen domáhat toho, co mi patří!
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od dalas »

No rozhodně bych s dealerem neměl slitování. V tý době se dal koupit za 45 tis (přímo od zeiss CR), takže jestli si na tom namázl 10-15 tis. tak ať se snaží. :twisted:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od Stopař »

2 dalas - k tomu není co dodat, naprostý souhlas :wink:
2 FF - přesně tak - i když já se fakt divím, na veškeré mé dopisy vždy reagoval Zeiss i Swaro max. vstřícně a jak psal Lovec - tu a tam přibalili něco navíc - např. krytky... nebo když jsem potřeboval vyměnit gumový lem na okuláru, tak jsem si napsal o ten díl s tím, že nevím kolik stojí a ať mi ho pošlou na dobírku. Poslali a přiložili fakturu na 0,00 EUR...
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
pepava
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: sob 26.12.2009, 20:32

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od pepava »

Pokračování příspěvku ze dne 6.2. 2011. Ředitel fa ZEISS neodpověděl na můj dopis, proto jsem už jenom tak ze zoufalství napsal dopis společnosti Carl Zeiss pro Českou republiku se sídlem v Praze 5. Jednatel uvedené společnosti Dr. Andreas Mohr ihned reagoval. Telefonicky mě kontaktovali jim pověření pracovníci pan Troják a pan Sato. Oba pánové se doslova ujali tohoto mého problému tak, že za pár dnů mi telefonovali z fa ZEISS jeho zástupci, omluvili se mi, že došlo k systémové chybě a nabídli mi nový přístroj. Dokonce mi dali možnost si vybrat mezi přístroji 56 nebo 72 objektívem. Ředitel Kozapu pan Ing. Petráň tento hovor mezi mnou a zástupci fa Zeiss tlumočil a k celému problému se vyjádřil ve smyslu, že Kozap sděluje a respektuje stanovisko výrobce k zákazníkovi a zase obráceně. Požadavky a připomínky od zákazníka předává výrobci. Takže je takový zprostředkovatel, který by ale mohl, dle mého názoru, se za svého zákazníka více přimluvit u výrobce. Nakonec mám již na své zbrani nový precizní přístroj a mohu se z něj konečně těšit. Ing. Petráň mě i za ty náklady spojené s touto nekonečnou reklamací finančně odškodnil. Nejvíce ze všech si zaslouží poděkování jednatel spol. Carl Zeiss pro ČR Dr. Andreas Mohr, pan Sato a pan Troják. Nebýt těchto "chlapů" na svém místě, tak se trápím doposud. Přitom tato společnost se nezabývá prodejem puškohledů ale jiných optických přístrojů zn. zeiss, proto je to nemuselo prakticky zajímat.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od dalas »

Kupoval jsem puškohled 6-24x56 FL přímo u Zeiss CR. O dodávku se staral přímo pan Sato. V tomto obchodu jsem se cítil skutečně jako vážený zákazník. Takže mohu jen potvrdit to co píše pepava.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
pepis
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pát 08.4.2011, 20:03
Bydliště: Brno-venkov

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od pepis »

Pánové, neměl jste někdo možnost v praxi porovnat tento puškohled s menším bráchou Victory FL Diavari 4-16x50? Jde mi především o světelnost fluoridových skel, i když zajímavější by bylo asi srovnání třeba s Victory Varipoint nebo Diavari s "běžnými" skly o průměru 56mm.
MAUSER M03 Basic, 7x64
Brno Effect, 6,5x57R
pregi
Nový návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: ned 11.4.2010, 19:52
Bydliště: Kryry

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od pregi »

Ahoj kluci potřebuji poradit jaké si mám koupit krytky na puškohled 6x24x56 a kde se dají objednat na netu? Děkuji za Vaše rady. Pregi
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od fesoj »

pregi píše:Ahoj kluci potřebuji poradit jaké si mám koupit krytky na puškohled 6x24x56 a kde se dají objednat na netu? Děkuji za Vaše rady. Pregi
S krytkami ti neporadím. Já totiž používám gumovou očnici a ta vylučuje použití krytky okuláru. Někdo si dělá krytky i sám s použitím umělohmotných víček od majolek apod. a funguje to taky. ALE mně osobně se velice osvědčil neoprénový návlek na puškohled Vixen. Mohu jej použít i na puškohled s očnicí, částečně chrání i proti nárazu a dá se také použít jako měkká podložka pod zbraň.Stojí necelé 300,- Kč a v prodejně Renesance Praha jej mají minimálně ve 2 velikostech. Nikde jinde jsem ho na netu nenašel, takže to neberte jako reklamu.
Kritériem pravdy je praxe.
Boci
Nový návštěvník
Příspěvky: 38
Registrován: stř 24.12.2008, 17:53

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od Boci »

eurohunt,tam si vybereš.
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od medo »

Akurát som pozeral stránky zeiss a tam už je nový model s s výškovou korekciou iba 110 cm :( starý mal 160 tak to je bieda , osnova rapid Z je útópia povedzme že do tých 3OO - 400 m pojde prijatelne ale ďalej pojde každý náboj inak a to nehovorím o teplote , zbrani a xy veciach .
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Jo. Zeiss šel dohužel do řiti. Zblbl dle Swar!!!
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od bonecrusherx55 »

Jozef, ako si to myslel, ze zblbol???
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: ZEISS victory FL Diavary 6-24x56

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Osobně si myslím, že se to něco ve stylu Swar.a spol. . Na mém Zeissu 6-24x56 je klik po 0,5cm a vert. náměr 160cm. Na novém údajně lepším FL modelu je klik 1cm a vert. náměr. 110cm. Co ošidili na mechanice, to se pokusili nahnat na osnovách typu Z a já na ně moc nevěřím. Je lepší to prvně změřit, spočítat a případně dle zkušenosti doladit a nastavit. Svítit to bude jak vánoční stromek. Aktuální cena bude tak okolo 55000,-Kč, když dobře - spíš k 60000,-Kč. Není na skladě, i když se inzeruje vnašich e shopech a přátelé z NSR prý dovozcům podražili. FL sklo využiji možná na střelnici, ale v lese při lovu asi ne a je jedno, jestli to bude v noci nebo ve dne.

Když tedy chci svůj starý Zeiss, tak musím jít do výrobku:
Carl Zeiss Optronics Hensoldt ZF 6-24x56 Mildot Riflescope
Je vizuelně naprosto stejný jako můj cca 4-5 let starý přístroj, ale je cenově výrazně někde jinde. Jde údajně o voj. divizi f. Zeiss. Možná tam bude FL sklo, ale to je asi tak všechno?!?
Odpovědět