Jaké celoroční boty?

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
gegnius
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 24.4.2012, 10:39
Bydliště: MORAVA

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od gegnius »

tak on si nedá pokoj :lol:

toma-já sem je kupoval za 1200,- v pracovních potřebách,byl vevnitř zbytek razidla Baťa,takže o kvalitách nebyl pochyb už při nákupu.Klidně bych si je pořídil znova+provedení s beranem na zimu
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Leon »

gegnius píše:tak on si nedá pokoj :lol:

toma-já sem je kupoval za 1200,- v pracovních potřebách,byl vevnitř zbytek razidla Baťa,takže o kvalitách nebyl pochyb už při nákupu.Klidně bych si je pořídil znova+provedení s beranem na zimu
upozornění pro uživatele fóra: Prosím nereagujte na příspěvky uživatele gegnius danys donald tornado tornados jedná se o jednu osobu která soustavně porušuje pravidla fóra.Nechceme blokovat ostatní banem na IP adresy, tak jej, prosím, ignorujte.Předem děkuji
CZ 550 american 308win.
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Kodiak1 »

Nazdar odborníci,

pokud někdo potřebuje boty, které opravdu vydrží a jsou to klasické kožené boty bez moderních výmyslů - jako je membrána, která za rok nefunguje, tak se podívejte na tyhle stránky http://www.makaraobuv.sk/ . Mám Jamesy II 8 let a lepší boty jsem v životě neměl.
už jsem je 2x nechával podrážet a stále jsou ve výborné kondici. Začátky bych nazval jako krušné, ale jen co si bota zvykla, tak v jsou nohy jako v bavlnce, nohy se nepotí a nejsou cítit. Modelů má pan Makara dost, aby si vybral každý a šitý boty jsou šitý boty!

Kodiak
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Alda »

No, Kodiaku, pokud jsi je musel za 8 let jiz 2x podrazet (coz mi vychazi 1x za 4 roky), to tedy o nejake kvalite nesvedci (jasne, nevim, jak casto a v jakem terenu je nosis) - ale podrazky mojich Meindlu po 4 letech jevi minimalni opotrebovanost, a to je nosim kazdy vikend...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Onďa »

No víš co, není podrážka jako podrážka. Díval jsem se na ty Jamesy a mají mít nějakou extra přilnavou, takže to bude hodně měkká směs a to pa mizí před očima. Já nosím celoročně Garmont Picos II, mám je asi 9 let a ta první origo vibramka odešla taky dost rychle. Nechal jsem je podrazit a ta druhá směs je o dost tvrdší, tak i přesto, že jsem užívání v poslední době zintenzivnil, sand vydrží dýl.. (Já jsem ale zase o dost těžší než dřív :oops: , tak uvidíme :D )
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Kodiak1 »

No Aldo,

je to přesně o tom, kolik toho v nich nachodíš, protože já ty boty nemám jen na to, abych se v nich o víkendu trochu prošel. Trávím v nich dost času nejen v lese, ale hlavně na horách a tam teprve dostane podrážka na pr.el. Navíc při tom, že mám metrák a nosím je celoročně a ne jen na pár kilometrové procházky, tak opravdu je podrážka dost zatěžovaná. Nechci se tady nikoho dotknout, ale právě to, že se dá velmi jednoduše cca za 550Kč podrážka vyměnit a botičky chodí dál jako nové bych bral jako velkou výhodu. Nevím jak s těma Meindlama, ale myslím, že tam, pokud to půjde, tak to bude prda jako blázen a nejsem si úplně jistý, jestli se to vyplatí!
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Onďa »

Já jsem nechal podrážet zde http://www.restday.cz/cs/oprava-treku. S kvalitou prácejsem spokojen, dělali mi novou obsázku, neb ta moje už byla dosekaná.
Kámoš tam dával Meindly a cena byla stejná jak u těch mých garmontů. Je to sice víc jak dvakrát držší než u tvého ševce :) , ale pořád lepší než kupovat nový boty za pět tisíc, znovu je rozcházet atd.. Kde ti to podráží za pětikilo, přímo u výrobce nebo jinde? Dej případně link, hodil by se :wink:
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Filda
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 08.10.2012, 12:16
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Filda »

Já používám celoročně Meindl Tajga. Je to sice trošku dražší bota, ale zatím se mi zdá (po roce a půl), že koupě byla dobrá. Gumovky jsem za rok a půl na nohu nedal, lítám s nimi v bažinách, v oračce, ve sněhu, na kačenách stojím klidně v rákosí, prostě je mám na noze pořád. Není na nich zatím znát, že by se na nich mělo něco pokazit (i přes velmi časté a drsné zacházení), ale je pravda, že je velmi často voskuju a starám se o ně. Meindly sundavám z nohy akorát když jdu na čekanou při větších mrazech, na to ty boty moc nejsou, ale nemůžeme to ani od celoročních bot chtít.
Předtím jsem měl prabosy a to bylo špatně. Po roce do nich začalo téct, začala se odlupovat podrážka, u každé boty minimálně jeden háček na tkaničky zlomený. V suchu byli sice velmi pohodlné, ale taková bota je mi na prd. Tkaničky měli u nich taky určitě menší výdrž než u Meindlů. Navíc jsem neměl rád jejich vrzání kůže při chůzi, kterého se nešlo nějak zbavit. Prabosy už bych si nekoupil, mám s nimi špatnou zkušenost, ale na druhou stranu mám 2 velmi lovecky aktivní kamarády, co si je nemůžou vynachválit. Takže jsem možná trefil jenom na špatný kus.
Howa Hogue 1500, 30-06 Springfield, Docter Unipoint 3-12*56
Vocas
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: sob 18.2.2012, 14:12

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Vocas »

To ja mam na leto kecky od vietnamce,na podzim kdy se v nich oběvují dirky je beru s oblibou na kačeny voda z nich pěkně proteče a noha taky přijemě větrá.Na zimu si beru gumofilcáky je to podle mě vinikající obuv do honitby i do chléva,přes zimu je sundávám akorát do postele.Cenově jsou oba druhy bot prijatelné
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od tornádo »

před dvouma rokama sem si pořídil boty,dle mého nezničitelné a velice vhodné do náročného terénu.Jsou to tyhle http://www.gunar.sk/detail/104/steel-bordo-3/cat/121
Nechodilo se v nich špatně ale za 2 roky chození po škarpách jsou KO.Viz fotky níže.

http://postimg.org/image/cmw8tkiv9/f83b918a/
http://postimg.org/image/dgmztlo79/f985e6b6/

Doporučíte nějaké odolnější v podobné cenové relaci ? díky
Uživatelský avatar
lo3k
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pát 15.7.2011, 20:27

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od lo3k »

Koukni na tohle,jejich boty nosim uz dva roky a zatim bez sebemensiho problemu. http://www.garmischsro.cz/index.php/les ... lekce.html

oo : se omlouvam,jsem ono upozorneni precetl az po vlastni reakci :oops:
Pavelous
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 11.2.2015, 10:33

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Pavelous »

Pro mě jsou jednoznačně na prvním místě boty Dolomite. Vyzkoušel jsem víc značek, ale tyto se vážně vyplatí. Nosím po celý rok i v náročném terénu a pořád jsou pevné, pohodlné, prostě špica.
edit dalas
loupacek
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pon 30.7.2012, 11:20

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od loupacek »

mně se osvědčila obuv od Bates, mám je již přes 2,5 roku a pořád vypadá jako nová
edit dalas
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Tim »

Pavelouse očividně baví obcházet internet a všude dělat reklamu. Není to tak dlouho (nečekaně ve stejný den jako tady) co se takový příspěvek objevil na Land Rover fóru. Kupodivu reklama na stejný obchod jediným příspěvkem na celém fóru :evil:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Zbrojovák »

U Ecwcs2000 AČR mi začly vrzat obě podešve. Tak jsem po doporučení koupil boty Aku grizzly. Chtěl jsem Top jager, ale přišly mi opravdu jemné a asi bych je brzy někde rozerval. Máte někdo boty Aku?
Naposledy upravil(a) Zbrojovák dne úte 27.10.2015, 19:38, celkem upraveno 1 x.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět