Patterdale teriér

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
pregi
Nový návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: ned 11.4.2010, 19:52
Bydliště: Kryry

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od pregi »

děkuji chyba opravena i to stává. Děkuji
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Leon »

Trapa nemáš náhodou patíka od Michala Návrátila ? jestli ano hoď sem nějaký fotky loni jsem si od něj chtěl vzít ale díky nedostatku času jsem to vzdal :?
CZ 550 american 308win.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne ned 29.1.2012, 9:04, celkem upraveno 2 x.
pregi
Nový návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: ned 11.4.2010, 19:52
Bydliště: Kryry

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od pregi »

Ahoj kamarádi tak jsem se dnes vrátil ze soutěže z norování, které jsme absolvovaly na Slovensku. Musím říct, pro mě to byl zážitek a pro mého pejska jistě také. Ani jsem nečekal, že pejsek bude činit po takové dlouhé cestě. Domů jsme si přivezly pytel krmení K9 a jednu láhev Tatranského čaje. První víkend v červenci jedeme opět na Slovensko, kde jsem přihlásil pejska na zkoušky a zároveň na soutěž. Jestli má někdo zájem jet, tak poskytnu potřebné informace. :arrow: Lesu lovu
jdodo
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 12.11.2010, 12:04
Bydliště: Jeseníky

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od jdodo »

Neodolal jsem a pořídil jsem si tohoto milého psíka taky a to fenu Anuschku.Její otec je Hank Srdcové Eso matka Bety z Lukovskeho dvora.Bude mít 11 měsíců a jsem z ní nadšený.Má dohledaná 2 prasata z toho jedno šlo dost daleko a stopa byla stará 8 hodin.Taky našla srnče asi 60m od nástřelu v husté mlazině.Vše našla navolno bez vodítka seděla u kusu a jen lehce pobafávala nebylo to klasické hlášení ,ale v klidu lesa to bylo v pohodě slyšet.Na nátlačce když přišla k postřelenému lončákovi který nemohl na zadní běhy tak byla velmi hlasitá kroužila kolem něj a občas mu udělala výpad na krk před jeho ryjem vždy stihla včas uskočit.Na nátlačce si mě hlídá a neodbíhá daleko po stopě jde tiše to je nevýhoda ,ale pokud začne štěkat můžou si všichni odjistit protože je jistota ,že narazila na prasata nebo na vysokou,na srnčí nehlásí ani na viděnou.Noru jsem nezkoušel na to má ještě čas.
Rosťa
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 30.1.2012, 1:08
Bydliště: Vysočina

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Rosťa »

Chlapi a co patík a umělá nora z betonových trubek průměr 20cm ?? vejde se?
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Leon »

já jsem viděl jenom feny a ty v pohodě
CZ 550 american 308win.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od trapa »

Hloupa otazka.... prumer trubky preci nesouvisi s plemenem !!!!
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od Perník »

Mě zase až tak hloupá nepříjde, někdo má zájem pořídit si psa do nory. V honitbě mají mraky nor nebo kanálů daného parametru, tak chce vědět zda se vejde. nic víc nic míň. Kdyby se tu většina lidí stavěla ke každé podobné otázce tak že je to hloupost, je polovina odpovědí podobných té tvojí.

Ikdyž osobně bych taky norníka nevybíral podle průměru... :D
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od precechtel »

no není to až tak mimo téma, protože je známo, že např. plemeno borderteriér má obvod hrudníku kolem 13ti cm a tím se protáhne při norování i úzkým prostorem na rozdíl od např. foxlíka, velše apod. Tím se nechci nijak dotýkat chovatelů a majitelů zmíněných plemen, kterých si vážím, ale je to tak, že z plemen norníků má border poměrně úzký hrudník, dále hraje úlohu i délka běhů, tam je zase jednička jezevčík. Ideální je mít doma ve cvingru více plemen a porovnat jak tělěsné dispozice tak povahové vlstnosti a ovladatelnost, prostě úplně idel´ální plemeno neexistuje. Podotýkám, že mám osobní zkušenosti s jezevčíky a borderem. F.
politice a politikům zmar
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od michalos »

To trapa: Tvoje odpověď svědčí o tom že s norníkama nemáš zkušenost žádnou a asi ani vstah ke kynologii celkově

To precechtel: Nechci nějak urážet asi to bude nejspíš překlep, ale OBVOD HRUDNÍKU 13 CENTIMETRŮ se mi nezdá to nemá ani můj jezevčík a to je postavou jeden z těch menších v kategorii standart a má 8 kg, který se vleze všude proleze i rýnou to mám vyzkoušené..... jinak souhlasím foxlíci a velši jsou na vyšších bězích takže ti problém mají, ač se najdou tací, kteří se musí kvůli své flegmatické povaze vykopávat protože vlezou za jezevcem a nemůžou ven protože prostrčí za ním hlavu a dál se zaseknou, tím však je nehaním..mají zase rychlejší vracení v leči díky rychlosti apod..strýc jen chová např. drsnosrté foxlíky a nic jiného nechce s každým BZ,BZH,VZ,ZV,PZ

Jinak celkově si myslím, že je Patterdale na pozici něco mezi terriéry(fox,velš,...) a jezevčíky co se týče nejen výšky ale přednosti má od obou. Na naháňky k nám jezdí jedna slečna právě s patíkem a když jsem se dozvěděl že psovi je pouhý rok a už ho taká po naháňkách, norovačkách, dosledech na naháňce nemohl jsem uvěřit...sám jsem byl svědkem jeho práce v leči, když hlásil před sebou prasata...Však ono se není čemu divit, když psa zaměstnávám neustále a ukazuji mu co chci a jaký způsob lovu preferuji je to ten nej parťák a pomocník. bez kterýho by to tak nešlo..ale to je známá věc...s pozdravem lovu zdar našim pomocníkům Michal
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od fesoj »

To precechtel : při obvodu hrudníku 13 cm mi vychází průměr těla 4,1 cm, tedy dobře vyvinutý hranostaj. Omlouvám se za OT.
Kritériem pravdy je praxe.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od precechtel »

omlouvám se všem za ten obvod, to jsem se uklepl naprosto špatně, border má obvod kolem 45 cm a liška do 40 cm, nevím proč, nějak jsem si ten hrudník promítl na výšku a napsal to tak blbě, hned jsem tedy přeměřoval svou fenu, je dobře živená, za lopatkami má obvod 48 cm, hloubka hrudníku 15 cm, ještě jednou hluboká omluva. F.
politice a politikům zmar
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od RuStaff »

...
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 12:46, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
pingu
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: stř 19.10.2011, 9:05

Re: Patterdale teriér

Příspěvek od pingu »

Taky se trošku pokusím přispět. Samozřejmě je důležitá stavba těla jednotlivých jedinců, každý má nějaký "dištanc", ale rozhodující je ta chuť jít pod zem a lovit. K borderům standard říká, že pes (hrudník) musí být obejmutelný mužskýma rukama za lopatkama, tak aby se prsty dotýkaly. Prostě když posuzuji psa, tak ho obejmu a nadzvednu. Přepočteno na cm u feny ideální asi +- 4O cm a u psa +- 45cm. Podotýkám že to je u psa kterého držím obejmutého a zvednutého, což je pes ve výdechu. Proto má mít border hrudník plochý a dostatečně dlouhý cca 2/3 těla. Border byl především pracovní teriér a proto v jeho standardu se odráží potřeba psa který se dostal do úzkých skalnatých nor v hraniční oblasti Anglie a Skotska. Ve dvacítkových kanálech jsem běžně noroval.
Odpovědět