300 Win. Mag.

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Pusku mam Tikka M695 Master,hlaven 580mm.Doteraz ma strelene cca. 1200 ran.Samozrejme nie vsetko tymito plnovykonovymi laboraciami.Zivotnost si netrufam odhadnut,ale pokles presnosti (horsi ako 1 MOA na 100 metrov)ocakavam niekde minimalne okolo (ale to je len moje zbozne prianie) 4000-4500 ran.Samozrejme,potom len staci skratit hlaven,a striela sa dalej.Vacsinu ran vystrielam aj tak na terc,a to su dost jemne laboracie,jednak kvoli mojmu pohodliu,kvoli presnosti a kvoli tomu,ze v tomto pripade nema zmysel nahanat vysoke rychlosti.
vhool

300WM

Příspěvek od vhool »

Vážení kolegové,přidám se do diskuze.Mám 300 WM a nedám na ni dopustit,mám zní střeleno hodně zvěře a používám poze 180 gr. Hornady SST a NORMA Swift A-Frame ve stejné gramá?i a střílím zásadně kolmo na komoru.Zvěřinu to neznehodnocuje a zvěř zhasíná v ohni.Je pravda,že do 300 m neřeším "překlikávání".Mám nastřeleno na 190 m a náboje přebíjím.Zpětný ráz není problém protože mám těžkou flintu a přímou pažbu.Je ovšem pravda,že třeba na lišku je to velmi brutální.když jsem u té lišky tak pro ANDYHO :to li?če co bylo ve fotogalerii na myslivosti a co ji odstranily,tam bylo ode mne a od té doby tam přibylo ještě pár lončáků.lovu zdar
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Aku mas flintu? Mozno nejaka ilustracna fotka tvojej tristovky? :)
vhool

Příspěvek od vhool »

dal bych obrázek ale nevim jak? :(
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

vhool

Příspěvek od vhool »

:cry: na to už jsem koukal ale nejsem z toho chytrej :( .každopadně fotka je na myslivosti ve střelectví ve fotogalerii.je to REM 700 Sendero tak tam jukni 8) jsem pro tradice a snažím se je dodržovat ale všeho s mírou a tohle je prostě kvalita :).myslivost dělám už 20 let a zbraní a ráží už jsem vyzkoušel moc a 300WM v týhle flintě mě prostě dostala a navíc střílím i benchrest takže ji využiju hlavně tam.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

whool:

Co na ukazovani obrazku je tak sloziteho? :-)
Tady je ta tva fotka co mas ulozenou na webu myslivost.cz
Obrázek
vhool

re:

Příspěvek od vhool »

:) no vida.chapu že to jde.ale nevim jak a co tady zadat aby se tu ukazal ten obrazek.sorry ale nevim co je to webhosting.slovu rozumim ale neznam to prakticky.v životě jsem se bez toho zatim obe?el 8)
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

střely Barnes aj. do 300 WM

Příspěvek od František Fořt »

Ahoj chlapi, patřím mezi fandy silnějších ráží a Rovněž lovím s 300WM. Zatím jsem vyzkoušel SaB, ale byla to hrůza a pominu-li nepřesnost tohto střeliva, tak i obrovské díry na výstřelu. Prostě na tuhle ráži jsou jejich tradiční střely nekvalitní a úplně se rozlo?í. Nutno dodat, že i Hornady SST nějakou tu podlitinu vyrobilo. Máte někdo zkušenosti s bezolověnými střelami typu Barnes X, Lapua Naturalis atd.? Připadá mi, že při rychlosti a dopadové energii 300WM by to mohlo fungovat. F.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: střely Barnes aj. do 300 WM

Příspěvek od lovec »

František Fořt píše:Prostě na tuhle ráži jsou jejich tradiční střely nekvalitní a úplně se rozlo?í.
Pokial neprebijane,skus napr. Federal Premium so strelou Accubond,pripadne nieco kde je osadeny Nosler Partition,alebo Swift A-Frame.Ak Barnes tak potom TSX,mohol by pri rychlostiach tristovky fungovat.Kamarat pouziva napr. prebijane s primitivnou strelou Speer SP Spitzer 13.0g,co je klasicky poloplast,a ma s nim dobre skusenosti.Rychlost je vsak tusim len nejak nieco cez 820m/s.Takze balisticky ziadny zazrak,ale presnost OK,a prijemny spatny raz.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

již se mě stalo s kulovnicí r.7x64,že jsem trefil srnčí, ne zrovna tam kam jsem chtěl a bylo to sado-maso. Vhool předvedl v galerii zdařilé trefy srnčího
ale jak to vypadá po té 300WM, když se Vám zachvěje ruka? Není to beztvará hromada směsi srsti a masa?
vhool

Příspěvek od vhool »

podivej se na to srnci strelene tim SST.schvalne streleno na hrudnik a jeste to vzalo rameni kloub :wink:
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

300WM-přebíjení

Příspěvek od Olaf »

Jak je to u 300WM s přebíjením?
Jaké střely,teď myslím čistě průměry lze do 300WM používat? ráže je udána v palcích,přepočet tedy vychází na průměr 7,62mm. Obdobné průměry jsou i u .308W, 30-30W. Jaké střely/jakého průměru/nakupujete? Prach je jasný.
Zápalky předpokládám magnum. Nábojnice jsou jasné, přesný rozměr jsem zatím Nenašel.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Myslim Olafe, ze vsechny raze cal.30 (.308) jsou na tom stejne :wink:
vhool

Příspěvek od vhool »

to olaf:do 300 WM musis ladovat pouze diametr 0,308.hodne lidi si mysli ze je to stejny jako traba do ruskych 7,62 ale tam je diametr 0,311.takze prebijeni je bez problemu ale pri nakupu strel pouze 0,308 !!! ale neboj nabidka je obrovska
Odpovědět