Hubení myší

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Hanzi216
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 27.11.2008, 20:01

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Hanzi216 »

Zdenek41 píše:Nejvíc mě někdo dostane,dyž tráví myšky na posedu a přitom jsou to všechno chráněné druhy.Na mích posedech mám plcha lískového,myšici rudou.Plchovi chutnají arašídy a hrách,problém s ním je jen jeden dost křečkuje a smrdí.Myšicím nosím slaninu.Krmím je na poličce tak jak to dělával táta.Pokud nic nepříjde na vnadiště tak se bavím alespon takto.Doma v garáži a v kolně to už je jiná kapitola tam dostávaj zabrat. :wink:
Taky se mi nastěhovaly na posed. Máš pravdu Zdenku je to zábava je pozorovat jak se krmí. Akorát před týdnem jsem vyndal kulovnici z trezoru a koukám, že mám vokousanej řemen od myší, to mě nas--lo, tak jsem si vzal lopatku a začal pomalu vyklízet trezor (ta lopatka byla na zabití myši takovej bordel v trezoru nemám) no a když bylo všechno venku uvědomil jsem si, že ten řemen vokousaly na posedu. Manželka se mi směje ještě teď, no ale aspoň jsem zase trochu porovnal věci v trezoru.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Steyer »

To Hanzi: ........hezký. Měl bych strach, že mě na posedu udělaj z gumáků sandály!
:lol: :lol: :lol: :lol:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Hanzi216
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 27.11.2008, 20:01

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Hanzi216 »

No občas mě probudí jak přes mě přeběhnou, ale řemen je lákavější, mám ho napuštěnej sádlem. Ale zpátky k hubení - když mi bylo 15 tak se vedle z baráku odstěhovali sousedi. Měli dvě prasata, krávu spoustu slepic a samozřemě spoustu potkanů. Po odstěhování sousedů se všichni potkani přesunuli k nám. Nepomohlo střílení vzduchovkou, ani pasti, ani jed. Jedině zamezit přístup ke žrádlu. Plastový sudy, nenehávat zbytky u slepic a u prasat a za chvíli byli potkani pryč. Ovšem, malý myši si najdou vždycky něco. Někde jsem četl, že je dobrá fretka jako domácí mazel ta prý vyžene myši i kunu.
zelenac
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: ned 13.2.2011, 0:25

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od zelenac »

Toma píše:Zrovna tak jako lep,je zakázáno používat vzduchovku k hubení živočichů.
To máš pravdu.
zelenac
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: ned 13.2.2011, 0:25

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od zelenac »

Jura píše:To máš sice pravdu ale ruku na srdce.kolik lidí provádí zakázaný spůsoby lovu hlavně u hlodavců...a myslím že i mnohem horších než chytání na lep nebo odstřel vzduchovkou :wink:
Neříkám, že lidé neužívaj horších způsobů, než je lepová past nebo střílení vzduchovkou. Jen jsem napsal, jak je to podle zákona.
Uživatelský avatar
Jura
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: ned 26.8.2007, 21:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Jura »

zelenac píše:
Jura píše:To máš sice pravdu ale ruku na srdce.kolik lidí provádí zakázaný spůsoby lovu hlavně u hlodavců...a myslím že i mnohem horších než chytání na lep nebo odstřel vzduchovkou :wink:
Neříkám, že lidé neužívaj horších způsobů, než je lepová past nebo střílení vzduchovkou. Jen jsem napsal, jak je to podle zákona.
Já vím...jen jsem napsal můj názor :wink:
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od zoubeek »

Zdenek41 píše:Nejvíc mě někdo dostane,dyž tráví myšky na posedu a přitom jsou to všechno chráněné druhy.Na mích posedech mám plcha lískového,myšici rudou.Plchovi chutnají arašídy a hrách,problém s ním je jen jeden dost křečkuje a smrdí.Myšicím nosím slaninu.Krmím je na poličce tak jak to dělával táta.Pokud nic nepříjde na vnadiště tak se bavím alespon takto.Doma v garáži a v kolně to už je jiná kapitola tam dostávaj zabrat. :wink:
já to mám stejné. Tak tam krmím plší rodinku :-)
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od zoubeek »

No ale já bych měl taky dotaz. Obilí pro zvěř mám uložené ve stodole, kde je dlažba. Bohužel pod dlažbou jsou potkáni :-( Takže existuje nějaký preparát, který by je zabil? Na trhu jich je dost, ale problém je, že do tohoto prostoru můžou hafani. Takže aby mi to neotrávilo i psy...
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od kasari »

zoubeek píše:No ale já bych měl taky dotaz. Obilí pro zvěř mám uložené ve stodole, kde je dlažba. Bohužel pod dlažbou jsou potkáni :-( Takže existuje nějaký preparát, který by je zabil? Na trhu jich je dost, ale problém je, že do tohoto prostoru můžou hafani. Takže aby mi to neotrávilo i psy...
Na to je jednoduchá odpověď- ne :!:
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Zdenek41 »

Potkan je po divočákovi nej v naší přírodě myslím inteligencí.Pokud máš volně ložené jádro tak to je hodně špatné a ryskuješ i přenos nemocí na zvěř a sebe.Plechové sudy a chytat a chytat.Moc se mi osvědčila vrš dnes již zakázaná na ondatru.Maso a nechat tam zalézt třeba tři.Pak to funguje skvěle,ale musí být hodně prostrná.Kde se hospodaří jsou i tyto mrchy.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od zoubeek »

Zdenek41 píše:Potkan je po divočákovi nej v naší přírodě myslím inteligencí.Pokud máš volně ložené jádro tak to je hodně špatné a ryskuješ i přenos nemocí na zvěř a sebe.Plechové sudy a chytat a chytat.Moc se mi osvědčila vrš dnes již zakázaná na ondatru.Maso a nechat tam zalézt třeba tři.Pak to funguje skvěle,ale musí být hodně prostrná.Kde se hospodaří jsou i tyto mrchy.

Já vím, že je velice inteligentní. Jejich hierarchie je taky opravdu zajímaví. Nemáj je volně ložené, ale v pytlích a ty leží na sudech právě taky s krmivem - nedostatek sudů. Alke ty potvory lezou i po plechových sudech :-(
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Rajce63
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 05.10.2010, 19:43

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Rajce63 »

...ještě k těm myším: myslím, že nejlepší je klasicá sklápějící pastička s přilepenou návnadou (vlašský ořech, špek), já osobně používám lepidlo na kachličky :D a už jsem letos chytil 12 myší!
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Mr. Fox »

nezná někdo nějakej zaručenej jed kterej vyhubí potkany a němkyně a všechny tydle velký myši?? na podzim když už ve volijerách nebylo žádný zrní a vše bylo vyžrané tak sme začali s podavánim jedu klasicky koupenyho v obchodnich řetězcích. všechen jed vyžranej... potkani se přestali ukazovat ubylo vychozenejch děr.... a ted na jaře?? už jich mám 15 střelenejch.... neni jich tolik co bejvalo ale pořád tam jsou... čekal bych že po konzumaci tolika jedu ty potvory vychcípou do jedný
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Karlos23 »

Bydlím na kraji lesa asi 1km od vsi, a kolem je spousta polí.
Myší v baráku jsem měl před dvěma rokama tolik, že jsem si myslel že nás sežerou. Běhaly pod podlahou ve stěnách,našel jsem hnízdo ve sporáku,když to začalo smrdět,po zapnutí trouby, pod vanou, ...a všude, kde to jen šlo. V noci mě několikrát vzbudilo, když přeze mně přeběhla myš. No,hrozný. :evil:
Jedy jsem vyloučil, abych nepřišel o psa, a taky jsem nechtěl chcíplý myši mezi stěnama a v podlaze. Nakoupil jsem zásobu pastiček a zkoušel, na co nejvíc jdou. Typicky doporučované návnady jako sýr, špek, salám... nezabíraly, ale pak mi poradili, ať zkusím opečenej chleba. :wink: BINGO. :wink: Myši se po něm můžou utlouct. Když pominu to, že jsem pak musel pořídit ty velký pasti na potkany, protože naše mega-myši mi často utekly i s pastičkou, tak osmahlej chleba a klasická past na pérko,byl moje záchrana.
Chleba jim nemusíte nijak speciálně upravovat.Dejte kousek chleba, nejlépe s kůrkou, do pasti a zapalovačem opalte, až trochu zasmrdí. Myši to milujou a dobře to cítí na dálku. Pokud použijete větší plechové pasti jako já, přihněte plíšek spouštění, ať je past citlivější.(pozor na prsty :lol: )
Ve sklepě a ve stodole je nejlepší již zmiňovanej kýbl s vodou a prkýnkem, který se po překlopení zase vrátí.
Taky jsem si pořídil kočku, kterou jsem nechal vykastrovat, aby mi sem nelezli kocouři ze vsi.
Už jsme dva roky bez myší, když nepočítám ty, co mi nosí kočka přede dveře ložnice, jako dárek.
Manželka jednou na takovej dárek stoupla bosou nohou, když šla v noci na zachod a málem jsme byli bez kočky. :lol: :lol: :lol:
vhool

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od vhool »

naprosty souhlas s opalenym chlebem ... jen misto kocky mame fretku,ma tu vyhodu ze netaha mysi z venku :lol:
Odpovědět