stržení druhé rány kulobroku BO

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
Josef Smolek
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: ned 27.6.2010, 16:04

stržení druhé rány kulobroku BO

Příspěvek od Josef Smolek »

Zdravím Vás, potřebovál bych poradit s tímto problémem který se mi včera stal. Mám 2 roky starý kulobrok BO802.3. Včera jsem tam měl nabitou kuli SP od S&B a brok 3,5mm magnum 42,5g, střelil jsem tímto brokem po lišce a překvapila mě velká rána a úder do ramene. Když jsem chtěl přebít, tak jsem zjistil, že mi to vystřelilo i kuli. Nevite někdo prosím co to mohlo způsobit? Nebo jestli to byla náhoda způsobená třeba velkou prachovou náplní toho broku nebo je to závada na zbrani?. předem děkuji za rady
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: stržení druhé rány kulobroku BO

Příspěvek od martinh »

může být nečistota v bicím ustrojí.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Uživatelský avatar
Miloš Bukoven
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: ned 22.4.2007, 0:48
Bydliště: Levice

Re: stržení druhé rány kulobroku BO

Příspěvek od Miloš Bukoven »

... a nemal si náhodou nevedomky napnutý napináčik na guľovej hlavni? Ináč mne sa v zime stalo presne toto isté, ale na staršom modeli Brno 502.10. Tiež som strieľal brokový český Minimagnum 12x70 brok 4 mm a v kombinácii so Springfieldom to bola riadna pecka! :shock: jednak zvuková a aj do čela - skončilo to rozseknutým obočím a farbil som riadne... :mrgreen:
Ale napináčik som nemal natiahnutý, takže neviem čo to mohlo spôsobiť, zbraň som dal pozreť puškárovi, čakám na jeho vyjadrenie...
BRNO 502.10 kal.30.06/12+Meostar R1r 3-12x56RD
CZ 550 Lux kal.30.06+Kahles CSX 3-12x56
CZ 453 Lux kal.22 LR+Artemis 2000 1,5-6x42
KETTNER CHAMPIONE kal.12/12 x 70
SLAVIA 630 kal.177 (4,5 mm)+Delta Optical 4x32AO
Leica LRF 900 SCAN, Suzuki Samurai 413JX
Josef Smolek
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: ned 27.6.2010, 16:04

Re: stržení druhé rány kulobroku BO

Příspěvek od Josef Smolek »

napínáček jsem určitě neměl......a naštěstí se to obešlo bez rozseknutého obočí nebo podobného zranění, ale rána to byla dobrá:-).Jak budu mít čas tak to půjdu někde zkusit jestli to udělá znovu, tak to dám prohlédnout, nebo se do toho mrknu sám. zatim děkuji za rady.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: stržení druhé rány kulobroku BO

Příspěvek od kojot »

Tak nevím, myslel jsem, že tento problém s ukončením výroby kulobroků ZH odpadl. Jak je vidět, tak asi ne. Zatím se mi to nestalo, ale můžu potvrdit, že pokud je natažen napínák, brokový kohout ho ssebou strhne, to vyzkoušeno mám. Jediný problém, co jsem měl, byl ten, že se mi samovolně doladil napínáček a po jeho napnutí a odjištění mi vyšla rána. Nakonec jsem sehnal imbus 0,9 mm, kterým si to běžný uživatel může poladit "at libitum" sám. Ovšem co do přesnosti na kombinovanou zbraň - všechna čest, nebo máte jinou zkušenost?
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: stržení druhé rány kulobroku BO

Příspěvek od Nik.308 »

Výše uvedený problém u svého Brna 802.10 /.30-06- 12/70/ se mi nestal, střílím Lapua Mega 13g a 4mm brok, tuším že S&B Fortuna.
S přesností je to jak píše Kojot, skutečně nádhera.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: stržení druhé rány kulobroku BO

Příspěvek od kojot »

To Nik.308: Nezůstával ti viset po kulové ráně úderník? Mě to potom nešlo zlomit, nečež jsem musel vyvinout velkou sílu na otevření.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: stržení druhé rány kulobroku BO

Příspěvek od Nik.308 »

Tak tato zkušenost mne potkala právě předevčírem, střelil jsem u kukuřice 60kg lončáka a radši jsem si hned chtěl vyměnit náboj a jak jsem pospíchal, tak mi to zrovna nešlo zlomit, ale kus zůstal zhaslý v ohni, tak jsem se uklidnil zajistil a hned to bez větší síly šlo. Toto se mi ale stalo poprvé.
Odpovědět