Malý munsterlandský ohař

Pejskové a jejich výcvik
David535
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: stř 02.6.2010, 18:13

Malý munsterlandský ohař

Příspěvek od David535 »

Zdravím všechny,

Máte někdo nějaké zkušenost s MMO, převážně jak reaguje na barvu a dosled postřelené spárkaté zvěře?
Díky, David
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Malý munsterlandský ohař

Příspěvek od Nik.308 »

Mám už třetího MMO, co se týče vleček, stop či barvy, vždy vykonávali takovéto práce s chutí a naprosto spolehlivě. S jedním, dnes chovným psem, jsem absolvoval mezinárodní VZ v Rakousku, kde jsme měli 25h starou barvu, uspěli jsme na ní jako jedny z nejlepších. Moje zkušenost také je, že ti sami od sebe začnou dělat na barvě oznamovače.
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Malý munsterlandský ohař

Příspěvek od vesrad »

to Nik.308:
Co jsem o nich zatím našel informace, tak by měl být celkem klidný a dobře vycvičitelný, a hlavně společenský takže v pohodě do rodiny. Je to tak? Co Tvoje zkušenosti? Bude to můj první pes a zatím to vypadá,že by MMO mohl být správná volba.
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Malý munsterlandský ohař

Příspěvek od Nik.308 »

Přesně tak, když jsem kupoval první štěně doma se taky báli, jaká to bude povaha, ale dnes vidí, že MMO jsou psi výborné povahy, vhodní bezproblému k dětem. Velice rychle se učí základní poslušnost, mají silný lov. pud, jsou jedni z mála plemen ohařů, kteří ještě nejsou chováni v rukouch nemyslivců pro svůj hezký vzhled. Více na http://www.ohardlouhosrsty.ic.cz
kromax
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte 27.5.2008, 10:59
Bydliště: Brno - venkov

Re: Malý munsterlandský ohař

Příspěvek od kromax »

ahoj, už pět let mám MMO a musím souhlasit se vším, co tady bylo napsáno. Jen bych ještě možná dodal, že jako štěňata a v mladém věku jsou trošku bázlivější a náchylní na tvrdší chování, takže zezačátku je třeba je cvičit mírnějším způsobem, ne jak jsou někteří "kynologové" zvyklí...používám ho v polní honitbě a jako aportér je opravdu výborný, jen pokud ho budeš mít do polní honitby, je potřeba posilovat krční svalstvo, protože vzhledem ke svojí tělesné stavbě mají po pár zajících problémy a bolesti. Je třeba u nich ale podporovat vystavování, sami od sebe vystavují krátce, ne jako pointři atd. Jsou náturou trošku honiči...ale opravdu, velice učenliví a všechno je lze naučit a to velice snadno. Výborný pes pro začátečníka.
David535
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: stř 02.6.2010, 18:13

Re: Malý munsterlandský ohař

Příspěvek od David535 »

Já právě bych ho chtěl spíše do lesní honitby, já ještě přemýšlel nad něm. křepelákem, ale zdá se mi, že MMO má v sobě více elegance a celkově se mi líbí více. Hlavně takový ty grošovaný. Spíše bych ho chtěl pořádně naučit na barvu a na aport bude mít využití na pár honů nebo na hřivnáče. Akorád se stále rozhoduju, že nadpodzim jdu na vejšku a ještě nevím, jak to budu mít s bydlením a s časem, chtěl bych se mu fakt věnovat, nechci aby byl jen takovej ten pes z rozmaru, jestli mi rozumíte. Jinak zítra si jdu pro hnihu Malý munsterlandský ohař, tak snad se tam něco dočtu. A děkuji za reakce :-D
nivo
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 23.2.2008, 21:13

Re: Malý munsterlandský ohař

Příspěvek od nivo »

Vzhledem k tomu,že píšeš to,že chceš psa spíše do lesní honitby tak doporučuji pouvažovat ještě o tom něm.křep.Proti m.m.o. nic nemám ti psi se mi líbí a jsou pracovně dobří,aspoň co jsem měl možnost vidět.Ale výcvik jakéhokoliv ohaře v lesní honitbě a následně jeho využití je ošemetné.Sám jsem měl dvě výmaračky vycvik v poli je v dnešní době řehole.Na utvrzení klidu a vystavovaní musíš mět v revíru dostatek drobné(pokud nechceš lítat po poli s křepelkama atd.).Teď mám něm.křep. a jsem nadmíru spokojený.Prace v lese je bezkonkurenční(a to má teprve 15měs. a těsně pred zkouškama)a v poli na těch 5 honů za rok bohatě jeho výkon postačí.Jelikož jsem lesník tak pes je denně v revíru a to je asi to nejdůležitější co potřebuje.
kromax
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte 27.5.2008, 10:59
Bydliště: Brno - venkov

Re: Malý munsterlandský ohař

Příspěvek od kromax »

no, německý křepelák je opravdu více do lesa...ale všude o MMO píší jako o výborném ohaři do lesa. Tu knížku MMO jsem měl doma, je to dobrá věc, hlavně si přečti něco o vzniku plemene a historii, to ti pomůže se rozhodnout :) ale jestli MMO nebo křepeláka...to by ti asi měl poradit někdo z lesní honitby...
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Malý munsterlandský ohař

Příspěvek od Nik.308 »

Já mám nyní dva MMO a využívám je hlavně v lese. U křepeláka se mi ale líbí, že má z pravidla větší vlohy pro volné hlášení u kusu. Tak jak píše jeden kolega v tomto fóru, s mmo je ze začátku trošku práce, protože vystavování a klidy je nutné skutečně nacvičit. Ale s tou vysokou školou jsi mne zaskočil, to je nutné ještě zvážit, co u takovýchto plemen nestihneš do roka, špatně, ne-li vůbec se to dohání. Přeji šťastnou volbu.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Malý munsterlandský ohař

Příspěvek od Nik.308 »

Trošku se pochlubím-moji pomocníci: nik308.rajce.idnes.cz/Moji_MMO/
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: Malý munsterlandský ohař

Příspěvek od Michal P »

Chlapy, začínám také uvažovat o pořízení loveckého psa. Velice mě zaujal MMO, protože chci psa hlavně k dětem a pomocníka pod flintu. Myslivost vykonávám v jedné polní honitbě, kde je zatím docela dost drobné. Vloni cca 300 zajíců a stejně divokých kohoutů plus lov kačen na tahu. Dále ještě lovím v druhé honitbě, která je spíše lesní s vyskytem prasat a vysoké. Chtěl bych psa vhodného k malým dětem a jednoduše ovladatelného. Můj problém je s místem, za barákem mám dvorek jen cca 100 m2. Vím, že se to dá řešit kotcem, ale je mě to trochu proti srsti zavírat psa do kotce. prosím vás o sdělení, zda jsou moje myšlenkové pochody správným směrem.
Děkuji
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Malý munsterlandský ohař

Příspěvek od Nik.308 »

Stále se obracím ke Knollovi, už tehdy říkal, že lovecký pes nepatří na řetěz, ani na volno na dvorek. Aby se štěně či mladý pes neučil neřesti, které se špatně odnaučují, je lepší ho mít v kotci. O tom, jak důležitý je častý kontakt s pánem není jistě potřeba mluvit.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Malý munsterlandský ohař

Příspěvek od precechtel »

to MichalP, kamarád kynolog(již dávno nežije ), mi vždycky vštěpoval, že lovecký pes má být v kotci, na vodítku nebo pracovat. Zejména do zkoušek z výkonu a do utvrzení v praxi, tj.dle mých zkušeností tak do tří čtyř let věku u ohařů. Jinak pes začíná lumpačit, lovit pro sebe, štvát zvěř a podobně. Prostě povolit otěže a morálku si mohu dovolit jenom u staršího utvrzeného psa. A vůbec není možné, aby si děti braly loveckého psa z kotce na hraní, dávaly mu povely, cvičily jej .. , to jsem nikdy nedopustil. F.
politice a politikům zmar
myslivec.standa
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: pon 07.12.2009, 14:26

Re: Malý munsterlandský ohař

Příspěvek od myslivec.standa »

Nik.308 píše:Stále se obracím ke Knollovi, už tehdy říkal, že lovecký pes nepatří na řetěz, ani na volno na dvorek. Aby se štěně či mladý pes neučil neřesti, které se špatně odnaučují, je lepší ho mít v kotci. O tom, jak důležitý je častý kontakt s pánem není jistě potřeba mluvit.
Plně souhlasím,také mám psy v kotci za bytovkou. Jen opatrně s tím Knollem!!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Malý munsterlandský ohař

Příspěvek od Leon »

tak koukám že mám asi nějaký divný psi flákaj se po dvoře po zahradě nebo se válej doma na gauči a v lese makaj pro mě nezdrhaj nepytlačí :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Odpovědět