dvojka ZP

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Hubert
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: ned 07.10.2007, 18:26
Bydliště: jižní Morava

Příspěvek od Hubert »

Dle jednoho starého myslivce:"vezme? ocelový kartáček, dá? jej na vytěrák,hlaveň vytře? brusnou pastou,vytěrák upnež do vrtačky , no hlaveň, párkrát projede?."
"Je lepší padnout s rachotem,než vyhrát bez povyku,ke slunci žene nás už jenom síla zvyku."-Visací Zámek
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

Pokud jsou ve vývrtu jamky tak je kartáčkem a brusnou pastou nemůže? odstranit.
Bonanza
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pát 23.11.2007, 21:07
Bydliště: Praha 5

Dvojka ZP

Příspěvek od Bonanza »

Zlámo?: Toma má asi pravdu, moje doporučení: starat se o dvojku jinak-lépe, než původní majitel a po vyčištění ošetřit vnitřek hlavní budˇ Metaltecem (Miltec), nebo TetraGun Lubrikant (The major advance in firearms lubrication), které údajně vyplní mikropory v povrchu. Já toto používám po téměř každém vyčištění (střelbách).
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

Příspěvek od Jindřich Beran »

Pročetl jsem si tuto diskusi a jsem rád, že jsem se dověděl zahrdlení své dvojky. Abych se přiznal, nějak jsem to dříve neře?il. Po zjištění, že mám plné zahrdlení, jsem se docela lekl a uvědomil si, co se mohl stát, když jsem na střelnici střílel Sbalem. Nevím, jestli je na to stavěná, ale od teď do ní budu strkat jen broky. Měl bych jeden dotaz k ZP. Nevím, jaký je ročník. Koukal jsem na vyražená čísla, jak na baskuli, tak hlavních a jediná dvojice čísel, která by mohla udávat rok výroby, je 47. Tak jen jestli je to možné.
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Na předpažbí a lů?ku závěru je vyra?eno výrobní číslo a dvojčíslí, které značí rok výroby ( 19**, např 1947 ) ... Jestli se nemílím

Jinak k těm s-ballům: taky mám plné zahrdlení, ale jednotný z ní nestřílím a nikdy nestřílel na to mám kulobrok( slug special ). Na prvních říjnovým honech kdy chodím s hamrleskou mám v kapsy pro jistotu dva s-ball plastiky, kdyby se nějaký ?tětináč objevil :wink:
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

dvojka

Příspěvek od Jindřich Beran »

Díky za radu, tak to dvojčíslí 47 je na předpažbí za výrobním číslem i na lů?ku závěru. Právě ty s-ball plastiky mám taky a odedne?ka se mi je teda do flinty moc strkat nechce.
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Bát se nemusíš. Mám to od starších zkušenějších myslivců, ve své době do takto zahrdlených zbraní používali toto. Dnes bych se zkusil podívat po nějakých podkaliberních jednotných střelách. Taky bych si ale pokud chceš chodit na naháňky s brokovnicí pořídil kozu ve dvanáctce.
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

Příspěvek od Jindřich Beran »

Tak asi dostřílím to, co mám. Na naháňky si beru kulobrok. Ty s-bally mám opravdu jen to, kdyby při honu na drobnou zabloudilo do leče prasátko.
mischak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: pát 07.12.2007, 21:50

Re: dvojka ZP

Příspěvek od mischak »

zdravim. chlapi, prosim vas, mate nekdo doma katalog o ZP, popr. poradte jak poznam tvrdochrom v ZPčku, r.v. 1993 diky moc
Kulovnice Brno Z 8x57JS, ZP 149 12/12, Brokovnice samonabíjecí ČZ 12/65
miroslavek
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: stř 18.3.2009, 18:39

Re: dvojka ZP

Příspěvek od miroslavek »

ak som to cele dobre pochopil takze ak mam na hlavniach 16,0-16,0 je to plne zahrdlenie a 16,2 je tristvrtinove 16,4 je polovicne u zp 16-16/70 dlzka hlavni je 700 mm ak to este sem tam niekto sledujete lebo mam s toho troska gulas ?
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: dvojka ZP

Příspěvek od ČENDA »

Plné zahrdlení by mělo mít napsáno 16.1. Pokud se mýlím tak se omlouvám ale tvrdilo mi to několik lidí nezávisle na sobě.Já to u svého ZP taky zjišťoval.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

dvojka ZP

Příspěvek od Jindřich Beran »

To záleží, jaký máš vnitřní průměr u ústí hlavně. Dobře to napsal v příspěvku "Marpie" stř lis 01, 2006 2:29 pm. Tam je to dobře popsané a vypočtěš si, jaký zahrdlení má právě tvoje ZP.
Uživatelský avatar
knoby
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: pon 30.3.2009, 19:53
Bydliště: Rakovnicko

Re: dvojka ZP

Příspěvek od knoby »

Mám dotaz ohledně hlavní na ZP. Mám ZP 47 v ráži 16/70. Zbraň je ,,lepší" než nová. Ale mám otázku, nevyrábělo se náhodou ZP také s tvrdochromy v hlavních? Mé hlavně totiž nemají žádné výrobní číslo, pouze údaj o zkušebně z roku 1973. Na horní liště je vyražené jakési X a vnitřek hlavní je ,,nějak moc stříbrný". Měl jsem již dříve ZP 49 a viděl jsem jich mmnoho u kolegů, ale s tímhle jsem se nesetkal a vnitřky hlavní byly vždy ,,tmavě kovové". Navíc tyto hlavně nejsou klasicky černěny, ale na světle házejí spíše hnědě-červený odstín, a také jsou stěny hlavní u ústí silnější než u ostatních ZP. Jinak vše je perfektně slícováno atd.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: dvojka ZP

Příspěvek od precechtel »

Nevím nic o tom, že by se u dvojek ZP chromovaly vývrty, zvláště v 70 tých letech se chromovaly u nás jenom kozlice ¨Brno Super. Osobně jsem ZP s chromovanými vývrty nikdy neviděl. Ale je možná varianta, že si někdo zakázkově přímo ve Zbrojovce Brno mohl chromované vývrty zaplatit, podobnou věc jsem kdysi viděl u kozlice ZH dělané na zakázku - ta měla chromovaný vývrt, ač se to u ZHáček normálně nedělalo. F.
politice a politikům zmar
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Re: dvojka ZP

Příspěvek od Mosin »

Standardně se to nedělalo, ale nebyl problém kontaktovat zbrojovku a dohodnout se na tom, že chceš dvojku s chromem (jak píše kolega). Potvrdilo mi to několik mých kolegů, kteří tyto dvojky vlastní. Tato operace byla samozřejmě za příplatek.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Odpovědět