Steiner Ranger Pro 8x56

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Steiner Ranger Pro 8x56

Příspěvek od RADEK »

Zdravím všechny,
mohl by mi někdo prozradit jak velký je rozdíl rangerem a nighthuntrem a co znamená u nighthuntera sports auto focus.
Díky za radu
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
alexis
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: sob 11.12.2010, 17:37
Bydliště: Praha

Re: Steiner Ranger Pro 8x56

Příspěvek od alexis »

Radek:koukal jsem na ně v Lysý..to auto fokus je automatické zaostřování..nastavíš si to prý na svoje oko a pak už s tim nehýbeš...ostří se to samo dle vzdálenosti
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Steiner Ranger Pro 8x56

Příspěvek od RADEK »

To zní zajímavě ale jestli to opravdu funguje.Ale asi by si nedovolily to prodávat kdyby to nefungovalo.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Steiner Ranger Pro 8x56

Příspěvek od pufr »

Finta není v automatice ale ve velké hloubce ostrosti dalekohledu dané konstrukce, podobně už fungovaly Meopty 7x50 před asi šedesáti lety
Pufr
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Steiner Ranger Pro 8x56

Příspěvek od sided »

stejně fungujou i námořní dalekohledy, protože tam není jaksi na co zaostřit, tak mají fix a velkou hloubku ostrosti.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Steiner Ranger Pro 8x56

Příspěvek od Steyer »

stejně fungují i všechny vojenské verze dalekohledů, např. Zeiss EDF, DF, atd. - jednou nastavit a koukat. V bojové linii taky není čas něco furt štelovat.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Steiner Ranger Pro 8x56

Příspěvek od Zbrojovák »

Mám steiner ranger 7x50 už asi 5let, zaujal mě tenkrát protože ho nafasovala dopravní PČR. Stál mě tenkrát v 9,5tis kč, můžu zhodnotit, že alespoň ten můj kousek je odolný (2xtěžký pád) a dobře fungující (bez ostření).
Jediná drobná nevýhoda autofocusu je v tom že do 20-30m dobře nezaostříte bez namáhání očí, od 30m dál je obraz vždy ostrý tak jak má být.
Celkově je přes ten můj 7x50 vlmi dobře vidět i za šera, srovnávali jsme to s kolegovýma fomei, bresser apod. a je tam dost velký rozdíl v světelnosti a kontrastu (asi někde lehce nad úrovní starých železných Zeiss 7x50).
Naproti tomu známý si objednal, po tom co viděl ten můj, nový Steiner Ranger 8x56 poštou a dalekohled mu hrozně tahal oči a nedal se vyštelovat. Zkoušeli jsem to tenkrát a na mě to působilo stejně, po půl minutovém pozorování jsem pak chvíli švidral. Nevyreklamoval jak to bývá nic, vše bylo prý podle technických norem. A tak byl rád že ho pak prodal s nějakým prodělkem.
Proto varuju u optiky před zásilkovým prodejem! Chce to přijít do krámu, nebo na výstavě, vyzkoušet konkrétní kus a vzít jen když je to stopro.
Ale celkově hodnotím Steiner jako dobrou optiku za slušné peníze, poměr cena/užitná hodnota je řekl bych velmi dobrý.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Lukajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: sob 16.10.2010, 10:02

Re: Steiner Ranger Pro 8x56

Příspěvek od Lukajs »

Zdravím , chtěl bych se zeptat jesli u tohoto dalekohledu není světelnost 49 nějak malá .. jesli bude viditelnost za šera a v noci o poznání lepší než s dalekohledem Bresser Condor 8x56 WP ... nemam totiž možnost porovnání v praxi tak se zeptám aspon tady . Děkuji
CZ 557 Lux 243w + Meopta Meostar R1r 3-12x56 RGD
j.stepus
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: ned 27.5.2012, 22:08

Re: Steiner Ranger Pro 8x56

Příspěvek od j.stepus »

Prosím o radu, nevíte kde bych koupil očnice na tento dalekohled?
Odpovědět