Délka úderníku - selhal výstřel

Vše o brokovnicích
Odpovědět
mischak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: pát 07.12.2007, 21:50

Délka úderníku - selhal výstřel

Příspěvek od mischak »

Dobrý večer. Mám brokovou kozlici a stalo se, že třeba ob ránu nevyjde výstřel jen je natuklá zápalka. Zbran jsem rozebral a zjistil že spodní uderník je při max vysunutí o cca 0,8mm delší. může být ten špatný třeba odštípnutý? jinak když vystřelí je v zápalce vytuklá stejná dirka jako z druhé hlavně. Může být špatná pružina? resp. co by se stalo kdybych nechal udelat nový úderník o tech cca0,8mm delší. Díky
Naposledy upravil(a) mischak dne stř 27.10.2010, 10:38, celkem upraveno 1 x.
Kulovnice Brno Z 8x57JS, ZP 149 12/12, Brokovnice samonabíjecí ČZ 12/65
Abr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: úte 06.4.2010, 2:26

Re: Délka úderníku - selhal výstřel

Příspěvek od Abr »

Propichnout zapalku. Když to predtim chodilo, tak bude asi problém jinde. Jestli je praskla pruzina, poznáš pri rozebrání. Zkus to nejdrive rozebrat, cele vyčistit a lehonce maznout, něčím, co v zime nezatuhne. Pak ještě mohou byt špatne zapalky v náboji.
Abr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: úte 06.4.2010, 2:26

Re: Délka úderníku - selhal výstřel

Příspěvek od Abr »

Odstipnuti bys poznal.
mischak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: pát 07.12.2007, 21:50

Re: Délka úderníku - selhal výstřel

Příspěvek od mischak »

Tak jsem trochu pátral a na myslivosti se dočetl že náboje GB mají hloubeji posazenou zapalku a take že jo. mel jsem je včera poprve a když jsem to měřil mikrometrem je o cca 0,5mm pod úrovní kování což ostatní patrony které mám nemají. takže horní úderník ktery je kratší si s tím neporadí jako spodní který je delší. Chci se zeptat jestli se i tyto kratké uderníky musi zakalovat aby měly příslušnou pevnost? diky
Kulovnice Brno Z 8x57JS, ZP 149 12/12, Brokovnice samonabíjecí ČZ 12/65
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Délka úderníku - selhal výstřel

Příspěvek od pultik »

Úderníky které vyrábím pro kamarády do ZHček nekalím. Jen je nechávám zušlechtit na cca 40-50 kilo materiál 12050.
Podle mě je lepší pokud se trochu oťuká než aby praskal.Pro tebe bude jednodušší řešení trochu ubrat tělo, aby šel úderník při úderu víc ven. Pro šikovného soustružníka nebo puškaře práce na deset minut i s cigárem. :D
Odpovědět