Foxteriér nebo velšteriér

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
pepča
Nový návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: úte 02.10.2007, 8:53
Bydliště: Vysočina

Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od pepča »

Zdravím všechny pejskaře. Chci si pořídit teriéra a váhám mezi foxlem drsnosrstým a velšem. Jáké jsou vaše zkušenosti a rady.
CZ 537 30-06
troják G.Tichý 8x72R, 16x65
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od Petr 3 »

Ono záleží na tom k čemu ten mazel má sloužit?
pepča
Nový návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: úte 02.10.2007, 8:53
Bydliště: Vysočina

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od pepča »

Má sloužit na černou naháňky, dosled, nějaké norování a mazel k dětem.
CZ 537 30-06
troják G.Tichý 8x72R, 16x65
braka
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 18.1.2010, 7:51

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od braka »

Když chci pořádnýho psa na takovou práci jakou jsi popsal tak bych nešel ani do jednoho plemene mezi kterým se rozhoduješ.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od Petr 3 »

Já taky ne,ale když už tak foxl,ale to bych si pořádně vybíral
pepča
Nový návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: úte 02.10.2007, 8:53
Bydliště: Vysočina

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od pepča »

Tak jakého mimo jezevčíka? Z jagoše mám trochu strach nerad bych na něj čekal v lese kdy se vrátí a co jsem viděl tak někteří byli na děti nerváci.
CZ 537 30-06
troják G.Tichý 8x72R, 16x65
braka
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 18.1.2010, 7:51

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od braka »

Pepčo záleží co víc preferuješ zda super pracanta na kterého je za každých okolností spoleh což je případ jagdteriera nebo budeš mít takového normálního psa , který si bude hrát s dětmi, ale do lesa moc nebude což je případ W , F. Jagdterier si také rád hraje s dětmi,ale po 3 letech života vypadá tak, že děti z něho mají docela strach, nemyslím tím stránku povahovou, ale jak vypadá, dobrej jagoš je trochu okousanej od jezevců a lišek, sem tam nějaká jizva od prasat, prostě lovecký terier stvořený lovci k lovu. Pokud chceš pořádnýho psa a má to být z rodu terierů tak si vem jagoša a děckám kup plyšovýho foxla a můžeš i Welša.
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od Žanek »

Borderterier
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od Petr 3 »

nee,ten nemá tvář,je to jak špatná sova,nechci nikoho urazit :D
braka
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 18.1.2010, 7:51

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od braka »

Souhlas s Petrem 3 přesně to jsem uvedl jako jeden z důvodů proč ne bordra.
pepča
Nový návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: úte 02.10.2007, 8:53
Bydliště: Vysočina

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od pepča »

Borda jsem taky odmítl hlavně kvůli vzhledu se nelíbí manželce ani holkám. Mám slovenského ohaře, ale holky chtějí ještě jednoho menšího psa. Takže když další pes tak jedině lovecký. Od foxe mě zrazují, že u drsných šel výkon do pozaní a jsou to výstavní psi. Velše zase nikdo moc nemá tak nevím.
CZ 537 30-06
troják G.Tichý 8x72R, 16x65
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od Petr 3 »

velše nee
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od Nik.308 »

Pepčo jistě ti dá menší práci vybrat dobrého jagoše než velše nebo foxe, měl jsem fenku jaga a ta mohla spát s malou v kočárku a přitom byla ostrá na černou a lišky téměř stahávala z kůže. Dobře to rozmysli, nezanedbatelná je i péče o srst atd.
Uživatelský avatar
zeman733
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pát 21.5.2010, 14:17
Bydliště: Louny a všude

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od zeman733 »

těžká rada, každý posuzuje jenom podle svých zkušeností a ty nemusejí být objektivní

já výrůstal v bytě 3+1 s velškou. Spala se mnou v posteli, byl to mazlík. Do třech let v bytě dost věcí poničila, boty, kabely, ... ale pak se uklidnila a byla v pohodě. Venku byla ostrá jak pila, zkoušky výborná, norování..(to ještě byl kontakt).
Pro mně je velš srdeční záležitost, ale je opravdu velký rozdím mezi velši chovanými někde v malé hájovně pouze pro lov a se psy pro výstavy. Já měl čubu spíš z loveckého chovu ale připoušťeli jsme ji s šampionem - výskledek byl super- jednoho psa jsem si nechal. Krásnej a vostrej, přitom zlato k dětem.

Ideální je najít kombinaci obou, ale to nebude jednoduché

já jsem pro velše :-)
domácí v zbranenaobjednavku.cz
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak měl jsem Velše i foxíka.Záleží na každém psu a jeho povaze.Velšík ukrutná udržba exteriéru,trimování,stříhání.Do nory to moc není i když náš noroval lišku i jezevce a to ještě na ostro,vždy plný počet a hrdlo.Na povrchu opět tak vlažně až vychcaně,ale vyhánět králíky,donést kačenu v pohodě.Foxik nikdy ne hrubosrstý tam je ta udržba ještě horší většinou se dnes potkávám jen s výstavními,ale nepracují špatně často chybí hlasitost,ale to je u velšů taky.Krásnou práci jsem viděl od hladkosrstých foxů jak na černou tak vůbec v celém spektru upotřebytelnosti.Ovšem co jsem potkal vše nachylné na epilepsii.Jak odevzdal ten nejlepší výkon sesypal se na zem.Nevím čím to je,ale těch případů jsem viděl moc a to hlavně na nahánkách při kontaktu s černou a to je pro psa hodně o držku no a samozřejmě i pro majitele.
Odpovědět