Pistole+Dosled

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Olaf:
No myslím, že rozumný myslivec si alespoň puškhled sundá. Pece nejsou sebevrazi, než by ho našel v puškohledu už je vzduchu
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

to vhool- pokud zastáváš Honzo ten názor, jak jsi napsal, myslím si že je celkem jedno jestli jdeš za prasetem do rákosu, do mlaziny nebo do la?áku. Pokud je první rána dobrá a dostatečně dlouho posečká? s dohledávkou, najde? i ten kus v rákosu již zhaslý. Já jsem ve svém předchozím příspěvku danou situaci blí?e nekomentoval, protože jsem se nechtěl dalekosáhle rezepisovat. To prase le?elo na hřbetě zhruba 10m ode mne, bylo ?ivé a já mu chtěl dostřelnou ranou pouze zkrátit utpení. Jak jsem vstal,praskla mi pod nohou větvička, milé prase v tom momentě vyskočilo a nastala honička ,při které jsem na vzdálenost cca. 1m na něj vystřílel od pasu zbytek zásobníku /5ran/. Pořád se točilo kolem mne a když nakonec zhaslo, zjistil jsem,že kromě té první rány jsem se již při té strkanici víckrát netrefil. A bylo to podotýkám na zasně?eném poli, nikoliv v mlazině či rákosu. Trvalo to odhadem pár sekund. Byl strašný mráz ale já za těch pár sekund byl mokrý, jako kdybych proběhl pod sprchou. :lol: :lol: :lol:
vhool

Příspěvek od vhool »

to olaf:jasne jsou situace kdy si moc vybirat nemuzes ale ja zde pisu vseobecne.taky jsem par takovych chutovek zazil.taky jsem chodil do lesa s glockem u pasu,pak zase par let bez a nechybela mi, a ted zase nosim kratkou ale ne kvuli dohledavce ale z jinych duvodu ktere tu nebudu uvadet.kazdopadne vetsi sluzbu ti udela pes nez plnej zasobnik v devitce :wink:
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Tomfi
Nevím jak u Vás ve sdružení ale pokud mám přehled v našem MS, řada lidí má ještě násuvné montáže na tvrdo uta?ené a třeba místo řádných puškohledů divadelní kukátka. V mém případě se nejednalo o klasickou dohledávku s nějakým časovým odstupem. Střílel jsem tehdy na nějakých 10m poprvé a zároveň na posledy na prase na ostro. Rána byla umístěná na hlavu a vy?la z těla za lopatkou. Po ráně se převrátilo na hřbet a pouze cukalo běhy. Já si zapálil a cca.po minutě, když jsem viděl že je pořád ?ivé jsem mu chtěl zkrátit utrpení a dostřelit ho. Ve snu mě nenapadlo k čemu dojde, takže jsem montáž ani nesundal a potom již na to nebyl čas. Ale stejně si myslím,že vzhledem k tomu ,jak jsem byl tehdy zmrzlý, bych ty festovně uta?ené matky na montáži rukou ani nepovolil.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Chybami se člověk učí :wink: :lol: :lol: příště to bylo určitě lepší. Známý střelil lišku malorážkou na ostro, na hlavu, na cca 50m. Ta padla a nehýbala se. Tak slezl z posedu a šel pro ni. Najednou se liška zvedla a už ji nikdy neviděl. :lol: :lol: :lol: Tak jsem mu poradil aby příště raději zatuploval a do ležící lí?ky poslal ještě jednu. Pro jistotu, když už střílí z malorážky. :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Olaf píše:Tomfi
Nevím jak u Vás ve sdružení ale pokud mám přehled v našem MS, řada lidí má ještě násuvné montáže na tvrdo uta?ené a třeba místo řádných puškohledů divadelní kukátka. V mém případě se nejednalo o klasickou dohledávku s nějakým časovým odstupem. Střílel jsem tehdy na nějakých 10m poprvé a zároveň na posledy na prase na ostro. Rána byla umístěná na hlavu a vy?la z těla za lopatkou. Po ráně se převrátilo na hřbet a pouze cukalo běhy. Já si zapálil a cca.po minutě, když jsem viděl že je pořád ?ivé jsem mu chtěl zkrátit utrpení a dostřelit ho. Ve snu mě nenapadlo k čemu dojde, takže jsem montáž ani nesundal a potom již na to nebyl čas. Ale stejně si myslím,že vzhledem k tomu ,jak jsem byl tehdy zmrzlý, bych ty festovně uta?ené matky na montáži rukou ani nepovolil.
Já jen chtěl poukázat na to, že je lepší pokud je tam možnost sundat puškohled a jít bez něho na dosled. :wink: Nechtěl jsem to na někoho vztahovat
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Tomfi - já to tak ani nebral. Ten dodatek byl jen na vysvětlení,že ne?lo o klasickou dohledávku. To bych vyrazil s jinou kulovnicí. Ale jak již bylo řečeno "chybami se člověk učí".
Odpovědět