puškohled 1.5-6x42 RD

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
zmijak
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 27.10.2010, 9:25

Re: puškohled 1.5-6x42 RD

Příspěvek od zmijak »

Komunikoval jsem s Meoptou a Meostar 1,5-6x42 RD má prý přijít na trh během května nebo června tohoto roku. A když koukneš do ceníku, tak 3-12x56 RD je tam asi jen o 100,- Kč dražší a na netu není problém ho koupit za 17500,- Kč, tak doufám, že u 1,5-6 to bude také tak.
Obojetnice P.Soukup Podlesí 8x57JRS,20/76,
Obojetnice Thiele Teplice 9,3x72R, 16/65
ZKM 451
dvojka ZP 147 12/70
dvojka Belgie 16/65
ČZ vz. 50, ČZ vz. 52
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: puškohled 1.5-6x42 RD

Příspěvek od rimar77 »

nemáte někdo zkušenosti s Doctrem unipoint 1,5-6x42 RD koukal jsem na netu po meoptě a narazil jsem přitom na něj líbí se mi že má šínu a cena je sice o něco vyšší než u meopty ale nijak závratně tak by mne zajímali praktické zkušenosti někoho kdo by ho měl??
tady je na něj odkaz pro představu, nedělám mu reklamu ale pokud by zto vadilo odkaz samozřejmně ihned smažu http://www.optickysvet.cz/puskohledy/pu ... yle-zdarma
cheyen
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 17.12.2007, 9:24

Re: puškohled 1.5-6x42 RD

Příspěvek od cheyen »

pořídil jsem si zmiňovaného doctra se šínou na svýho browninga zenith. chtěl jsem puškohled především na naháňky, ale i na čekanou, takový trochu univerzál. Musím přiznat, že tato optika je opravdu vynikající. mám osnovu 4-0. Je úžasné jak má docter příjemný červený bod. Vlastnil jsem meoptu R1r 3-12x56 a ač mám meotpu rád, tak s doctrem se to nedá srovnat. Pro zatím mi tato optika rozsahem stačila, ale pořád přemýšlím, že si ještě pořídím unipoint 3-12x56 s osnovou 0 (samotný bod) a to vyloženě jen na čekanou.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: puškohled 1.5-6x42 RD

Příspěvek od rimar77 »

cheyen děkuju za informaci a ještě prosím by mne zajímalo jak se nastavuje ten červený bod a jak se zapíná vypíná jestli se nevypne např sám a jak to moc žere baterku??
cheyen
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 17.12.2007, 9:24

Re: puškohled 1.5-6x42 RD

Příspěvek od cheyen »

červený bod se zapíná dvojím stisknutím ovladače tipcontrol (ta červená ploška na boku), po dvojím stisknutí se bod zapne v továrně nastavené intenzitě, poté když znovu jednou zmáčkneš tak reguluješ světelnost nahoru a když ještě jednou zmáčkneš tak reguluješ intenzitu dolů. jak se ti bod bude zdát OK tak to necháš. bod svítí asi 3 hodiny a poté se vypne. Barterku to skoro vůbec nežere, je to super. Můžeš ale bod sám vypnout a to dvojím zmáčnutím ovladače. Tipcontrol má pamět na poslední nastavení bodu a toho docílíš, když máš bod vypnutý tak zmáčneš ovladač 3x za sebou. je to super a lehce se to zapamatuje. Meostar má sice vypínací mezi-polohy mezi jednotlivými stupni, což je taky dobré, ale docter má díky citlivější regulaci osvětlení mnohem příjemnější osvit bodu.
Jak jsem psal, unipoint mne naprosto uchvátil výbornou optikou, osvitem bodu a jemnou osnovou (0, nebo 4-0) :-)
Odpovědět