Svarowski versus knoflal (co se deje za trnkovym kerem)

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
vhool

Příspěvek od vhool »

mili kolegove,resite tady neco o cem toho moc nevime.to co vime je to ze pravda byva nekde uprostred.dal bych stranou emoce a posoudil bych zda je v poradku to ze v pripade pravdy na strane swarowskeho je v poradku kdyz si druhy clen vymysli nebo zda v pripade pravdy na strane knoflala je v poradku ze takovy clovek ma vubec moznost lovit.si teda myslim ja :wink:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

to Tomfi:Já jsem také u nás rád, když to někdo střelí. Loni jsem rozdal 9 povolenek "neomezených" na I vt a holou a pak jsme ve 2 lidech střelili 9ks z 13. To omezení jsem myslel ke svarowskimu a knoflalovi. Já bych si první rok bez zkušenností nedovolil střelit cca 10ks. Jak prováděl průběrný odstřel??? U nás mají nárok na III.vt ti co slaví nějaké jubileum a pod. U dančího ho dopadlo tak že se povolenka napsala 5 zkušenějším členům. Ten zbytek ven stejně nechodí, tak proč zbytečně vypisovat povolenku???
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Já to plně chápu, ale přeci jen vypsat povolenku není až zase taková práce, aspoň mě to nepřipadá.
Je jasné, že třeba srnce III.věkovou mají mít výsosní právo oslavenci atd. to samé platí třeba u trofejových daňku II-III věkové třídy.
Já jsem za dva roky střelil dva kusy spárkaté, a vůbec mě to netrápí, že jsem nestřílel srnčí, první rok jsem si netroufnul, loni jsme stříleli 3 díky kruté zimě.
Prasat jsem dost pustil. Ale řeknu ti, že kdybych nedostal povolenku tak mi je to docela líto, to, že rozumný začínající člověk si rozmyslí tisíkrát než vystřelí by tak mělo být.
takže každý člověk by měl dostat možnost lovit všechny druhy zvěře, a opravdu jen u III.věkové dělat omezení a to spíše dát přednostní právo jubilentům do určitého data a pak můžou všichni.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Samozřejmě, že od 2. týdne v září mohou všichni III. Vt. Nemyslel jsem nedat povolenku, ale omezit ho, když to tak mastí. Tobě nepřišlo divné těch 10ks? :?: Já bych si to první sezonu netroufnul. Vypsat povolenku není nějaká velká práce. Stejně mi je vypisuje manželka :wink: :lol: :lol: :lol: a já je jen podepisuji, ale je zbytečné je někomu dávat, když o něm vím, že nemá kulovnici, nechodí do lesa, poslední roky nic nestřelil. Pak mi ji stejně vrátí a já ji musím 3 roky archivovat.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Aha, ty jsi to myslel reakci jako na swarovskeho, to pak jo. Já to bral všeobecně. 10ks bych si netroufl!!!! a přijde mi to nemyslivecké
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

nechci nikomu nadr?ovat ale zajímalo by mě jak to všechno knoflal ví jestli to jenom slyšel a nebo něco z toho i viděl protože mi je divný že by mladej kluk který má ůdajně tolik průseru mohl ulovit tolik kusu zvěře
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

To Leon: Z toho jak to psal bych ho tipnul na člena stejného sdružení, takže ty informace by byly z první ruky.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
knoflal
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 21.3.2007, 19:39

Příspěvek od knoflal »

Ano jsem členem stejného sdružení. S těma povolenkama je to tak, že všichni máme srnce první věkové, na srnce 3 věkové mají povolenku jubilanti a pár členů za odvedenou práci v loňském roce. Vysokou mají v povolence všichni a zatím to tak nějak fungovalo, že lovili ti starší. až letos se to pokazilo a bylo odhlasováno, že příští rok obdrží povolenku na vysokou jen pár vybraných..
knoflal
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 21.3.2007, 19:39

Příspěvek od knoflal »

Ani jsem nečekal, že se tady rozjede takhle velká debata, proto děkuji za příspěvky... Jen jsem chtěl upravit a to co tady píše swarovski. Jsou to věci co se mají ře?it ve sdružení a ne prostřednictvím fora. Jinak jsem tu nový a doufám, že mě přijmete mezi sebe. Je to velice dobré forum a dá se zde najít spousta novinek a zajímavých věcí. Taky se omlovám za ty odkazy v mojich příspěvcích, mám v počítači vir a nemůžu se ho zbavit. až půjdu do lesa tak se pokusím nafotit naše myslivecká zařízení, myslím že jsou zajímavá a mohla by být inspirací pro ostatní... .
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové to o čem tu píšete je asi všude.Rok co rok jsem neněl splněn plán odstřelu srnců.Povolenky na půběrný odstřel měli napsaný všichni kdo vlastní kulovnici.Končilo to tak,že 20.9. jsem nastoupil já a alespoň v první věkové to dostřílel.Nebyl to problém protože znám celou honitbu.Pak následovala závist vyčítání a podobně.Nikdo si neuvědomuje to,že plán v této věkovce se prostě plnit musí.Na ruhou a třetí kromě jubilejí zvu zahraniční hosty.No samozřejmě se našli i tací,kteří jim závidí i to že si to zaplatí.Přitom by na srnce ne?li.Závidí i to,že mě to stojí každý rok dva týdny dovolené a pátrají potom kolik z toho asi tak mám když to dělám už 16let pro prospěch sdružení.Je to tím,že každý dnes vidí za v?im peníze.A čim je člověk poctivější tím je podezřelejší.Letos to došlo tak daleko,že jako hospodář a doprovod budu mít tříčlenou komisi,která mě bude kontrolovat.Pěkný co?A pak to má člověka bavit.
svarowski
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pon 05.2.2007, 12:05
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od svarowski »

To knoflal: Tak hele,nestřílel jsem na vzdálenost 190m ale 130m,nestřílel jsem na hlavu,ale na komoru,na druhý kus jsem střílel přímo v akátí,když se zastavilo. Za 2: na honu jsem se nemyslivecky nechoval jen já,ale i spousta jinejch lidí,včetně Heimlicha,Skoumala,ale to tvůj táta na schůzi neřekne. A jestli si myslíš,že ve sdružení pracujete jen vy,tak jsi na velikým omylu.
Lesu zdar
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové pánové.To by nemělo patřit na tyto stránky.Nebylo by lepší si to vypovídat někde za trnkovým keřem.Vím,že ve sdruženích je spousta problémů,ale diskuse na téma co mohlo být a co neni.Si alespoň já myslím sem nepatří.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

souhlasím za trnkovým keřem to bude lepší
svarowski
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pon 05.2.2007, 12:05
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od svarowski »

ještě jedna taková malá poznámka: Holé jsem letos střelil 4 kusy. Uvědomuju si,že je to na 1. rok asi dost. Ale kdybych tu holou nestřílel já a táta se strýcem,tak ji nikdo střílet nebude. Ale srnce má střelenýho každej ve stdružení,včetně předsedy,o kterým si myslím,že by měl jít všem členům ve sdružení příkladem.
Lesu zdar
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tak jsem rad, ze probiha vecna debata :lol:

Thread jsem oddelil od puvodniho. Myslim ze si zaslouzi osamostatneni 8)

Racte se zde citit panove jako doma.
Ja nikoho soudit nebudu. Nic o tom nevim a kazdy ma kousek te pravdy jak uz se rika.
Odpovědět