Myslivost ????

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov pred ukoncenim najemni smlouvy

Příspěvek od Tomfi »

Alda píše:panove,

jak ted davam dohromady podklady pro zadost o uznani danci oblasti, schvalne jsem se podival na plan a skutecnost lovu danci zvere v letech 1991 a 1992 (tedy posledni roky pred rozpadem honiteb). vybral jsem jednu honitbu, kde byl:

mezirocni narust planu lovu danci zvere:
danek + 37%
danela + 19%
dance + 40%

mezirocni narust skutecneho lovu danci zvere:
danek + 57%
danela + 48%
dance + 16%

co k tomu dodat??? :twisted: :evil: :twisted:
honitby se přece uznávaly, sice většinou neměnily před dvěma až třemi roky ještě ne?
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

tohle bylo uplne na zacatku, kdy se honitby tehdy poprve rozdelovaly a uzaviraly se smlouvy na dalsich 10 let. proto dochazelo k jejich obnovovani v r. 2003.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

No Aldo vůbec nic nemusíš dodávat.To je česká realita. :idea:
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

???

Příspěvek od Majkl »

Posílám fotku ke zhodnocení. všimněte si kulovnice, ustrojení a vzdání pocty ulovenému kusu a i samotného uloveného kusu. Včera jsem se s ním potkal, když jsem se vracel v půl dvanácté z čekané. Dnes mi napsal SMS, že tak hoďku potom střelil 4-letého srnce. Na jednom parů?ku ©esterák a na druhém vidlák. Tak jsem mu zavolal a jen se ho vyčítavě zeptal, že tak pozdě by ho musel rozpoznat a ulovit jen při baterce. On mi odpověděl, No a co?! Tak jsem mu řekl svoje, stejně si z toho nic nedělá a já mám zkažený den a pocit, že když to dělám poctivě, tak to stojí pěkně za hovno. Chodím teď každý večer a nic a on má za tři týdny dvě prasata a dva srnce a hospodář, mimochodem jeho otec, je strašně spokojený a na schůzi ho vychvaluje, jak to všechno musí nastřilet pravě jeho syn. Blbý je, že je to kamarád ale tohle mě fakt sere. Srnec při baterce, to je prostě ubohost.
http://album.volny.cz/dominicek42/view. ... page=0#img
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
vhool

Příspěvek od vhool »

no hlavne bych neresil ubohost,to je bez debat ale spis to ze pokud si vzpominam tak je to i proti zakonu ne?hodinu po zapadu a hodinu pred vychodem konci a zacina doba lovu veskere zvere krom skodne a prasete ale nevim mozna ti snehulaci nahore uz prohlasili i srnce za skodnou :evil:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tedy srnce za tmy to je opravdu sila. :evil:

Prase s baterkou uz bych asi zkousnul :oops: . Ikdyz ta jeho se mi vubec nelibi.

PS: toho knoura strelil na kejty? :shock: :shock: a kolik ze to mel kilo? :shock: :?
Naposledy upravil(a) Andy dne úte 12.6.2007, 15:10, celkem upraveno 1 x.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Co dodat.

Příspěvek od Josef Kuřitka »

většinou je to tak, že když takhle loví jeden, tak více méně obdobně k tomu přistupuje i zbytek. Prostě se z toho mají i ostaní nějakou formou dobře. Nebo je to ve sdružení vyjímka a ostatní ho rychle vytlačí. V prvním případě, se může? pokusit něco dělat, ale nakonec tě zpravidla dostanou pryč.
U nás by okamžitě přišel o povolenku.
P.S. Já bych světlo nezkousnul nikdy, protože jsem nepřišel na jeho jediné myslivecké pozitivum. Pomůže, když si to chceš nějak ulehčit, nebo když potřebuje? "výhodu" nad ostaními členy. Nic víc, nic míň. že by se světlem nějak víc vybíralo, nebo líp střílelo, tak to jsou podle mě nesmysly. Zdar.
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Tak to je silný kafe i pro mně!!! Takový lidi bych ze sdružení vyházel,tam nemají co dělat...když už jsou jednou daný pravidla jak se co bude dělat a dělá to 99.8%,tak proč by zbytek nemohl taky dodržovat!Kam ta myslivost spěje ( v tomto případě se o myslivost nejedná! tam šlo jen o to si toho srnce střelit!!hovado jedno!! ...a tu fotku jsi nemusel upravovat!! at kazdej vi kdo to je!
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

J.K. :
Dovolim si jeden lehce napadnutelny argument. Vim, ze mesicek je mesicek, ale kdyby nebylo zakazano nocni videni na kver ... nemuselo by se na zver svitit.

Ja osobne bych si ten "nocnik" na flintu poridil. Ne proto abych mohl zastrelit vse co se mi hne pod posedem... ale abych lepe videl co mi prislo. Nelze totiz pausalizovat, ze spravny myslivec jde na nocni cekanou jen za mesicku. Neni tomu tak. A pak jsou z toho jen prusery.

Dalsi veci je, ze ne kazdy zije na vesnici a honitbu ma za oknem. V dnesni uspechane dobe je clovek rad za kazdy cas, ktery si pro tu myslivost urve. A co pak s nacatym vecerem kdyz je tma jako v ranci??

Ja myslim, ze by se melo zacit uvazovat o tom, ze nektere tradice uz tradice vlastne nejsou. Resp. at si to uvazi kazdy sam.

A jestli pak ma nekdo streleno nejvice prasat... jeho vec. Kazdy ma stejnou sanci.

Ja co mam nocni videni (jen pozorovaci) videl jsem tolik veci, ktere bych ve dne nikdy nevidel. Je to pomocnik veeelkej.

Jinak tohoto zminovaneho lovce komentovat nebudu. Nejak mi nesedl. :lol:
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Můj názor je takový,že noc (tma) je pro to,aby zvěř měla svuj klid...a ten klid se nabourává každým uplnkem!když se povolí noční viděni,tak ta zvěř nebude mít klid ani v noci!Neřikám že myslivec chodi jen za měsičku,u nas máme světlý pole,je krásně vidět..ale to sem nepatří...souhlasim s Andym,že všichni maji stejnou šanci!TO že někdo chodí do lesa každej den a rok nic nic neuloví, a druhej tam jde 2x za tyden a táhne z lesa 2 ulovky to už je ?testi!!...to k myslivosti patří...mě se vyhejbá už od malička......!MUJ OSOBNÍ NÁZOR!

když SE TO POVOLÍ,TAK TOMU DÁT NĚJAKÝ PRAVIDLA!!!!
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Nevím nevim, ale můj názor je nepovolovat noční viděni na flintu za žádnych okolností, prostě když na to neni vidět tak je normalní se sebrat a jít domu a ne tam sedět nonstop, když pak zvěř nemá šanci mít vůbec klid, přece to neni jen o tom střílení... je sice pravda že když se tam dostane člověk jednou za čas a pak je tma tak je to smůla, ale přijde mi lepší se sebrat a jit domu, než tam střílet přes nočnáka.
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

Příspěvek od Majkl »

Jak už to tak chodí, tak ten sekáč měl 35kg. :?: :!: Klasika. Je to asi už tradice. Tu fotku jsem udělal já, protože jsem seděl kousek od místa, kde to prase ulovil. Dojel autem, postál, prase přebíhalo ze sousední honitby přes cestu k nám ale už nedoběhl. než jsem ho překecal na tu fotku, tak to pěkně trvalo, ale ani o tom neví a mám pěknéj důkaz. Zatím to nechám, ale ono toho bude víc a fo»ák sebou nosím skoro pořád.Baterka na flintě mi nevadí, to je věc názoru, jako že zvěř na třista metrů o člověku taky asi neví a vi co to umíte jí velkou šanci nedávate. Tím to neodsuzuji, spíš obdivuji, že Vám to jde. Tady mě spíš štve celej přístup k věci. Myslivost má v krvi, aspoň to říká. spíš má v sobě pudy lovce, a využívá všech prostředků, aby zvěř lovil. Ale srnec za tmy a s baterkou, je prostě mazec. V noci se k srnčímu člověk dostane snadněji a když na něj posvítí, tak stojí a většinou si nás nevšímá. A jakou může pro?ít radost, z takto uloveného kusu nechápu. Myslivosti zdar.
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Já to napí?u asi takto.
Jsem proti nočnímu vidění, tímto vemem zvěři poslední možnost jak být ukryta před nepřítelem jménem člověk.
Někteří tady mají vybavení, které se spíše hodí na sportovní střelbu s různýma optika, kdy střílí na 200 a více metrů. Proč ne, mají koníčka ve střelbě, ale todle samo o sobě bere zvěři další možnost skrytí a útěku.
JE NEMYSLITELNÉ povolovat noční vidění, je to jen krůček k dalšímu opotření jen pro lov.
Bude povoleno, a co z toho plyne, černá bude každý večer pronásledována, ani v tmě lesa nenajde úkryt, dále srnčí bude lovena i hodinu po západu jak před východem, protože ji krásně přečtete, a raritní srnci, nebo nutně odlovená holá se jen tak nepouští.
PROSTĚ JÁ ZÁSADNĚ PROTI.
Co se týče toho týpka, tak to je hnus, nemyslím, to ulovení většího prasátka, já mám také čerstvé máslo na hlavě, někteří vědí, splést je lidské.
ovšem lov za pomocí baterky, dále že čuník nemá ani poslední hryz, ani není nějak důstojně vyfoceno.
Dále ta rána na kýty, ovšem to se může stát každému. ALE TU BATERKU DR?I NEBO JE NA FLINTE pokud je na flintě tak to by schytal ho?ánek, todle bych nevydržel.
Povolení noktovizorů nepřinese nic dobrého, spíše jen masařům mezi námi dá větší šanci si dál užívat ve svých nemysliveckých činnostech. HAUWGH
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Tomfi: Líp to napsat ani ne?lo. Prostě to podle mě nemá co dělat v lese.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak ona je to ubohost v obou případech.Na té fotce je tak 3letý sekáč.Střelenej na zadek.Za tohle by mě můj táta 35 let hospodář přerazil vejpůl a skopal prdel.Je to český problém,poctivost v dne?ní době neexistuje.Jak se? poctivej se? hned podezřelej.Kam každej pořád chvátá?Já jsem se musel vše z myslivosti naučit sám, táta mi vždy kladl na srdce až se učím samostatnosti.Dnes všichni myslí,že jim vše samo spadne do klína.Je jasné,že proti tomuto klanu vystoupit znamená tvůj konec v MS.
Odpovědět