Lov kormorána

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Luděk Vodolan
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 29.10.2010, 9:05
Bydliště: Mnichovo Hradišťsko
Kontaktovat uživatele:

Lov kormorána

Příspěvek od Luděk Vodolan »

Na žádost rybářů jsme dostali povolení lovit omezený počet kormorána ( kolem 5ti ks ). Občas je vídám, ale s jejich lovem nemám pražádnou zkušenost. Máte někdo radu, jakým způsobem lovíte ?
Velký munsterlandský ohař, Bavorský barvář, Slovenský kopov
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov kormorána

Příspěvek od Georg.H »

brokem, na rybníku nebo kolem řeky kde maj vybraný strom pro hředování....
platí na ně brok 5,1mm a výše....
pokud sedí na stromě tak můžeš použít malorážku,nebo 22 WCR neb 17 HMR....
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Lov kormorána

Příspěvek od sided »

broky 4,5, navážka 56g. Ale jsou to mrchy plechový. Když je nachytám na stromě tak ji koupí .308 :D
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Lov kormorána

Příspěvek od Leon »

4,5mm 53g a jde dolů zkoušel jsem to 4mm 32g a ani jeden se nenašel dopadnou na Jizeru a zmizí pod hladinou :( akorád by to ještě chtělo psa co může v lednu do Jizery pointra tam nepustím mohl by se rozpadnout :lol:
CZ 550 american 308win.
mr.soumen
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 08.12.2010, 20:08

Re: Lov kormorána

Příspěvek od mr.soumen »

Střílel jsem je 5,1 brokem, to funguje super. Akorát s tím nocováním, dost si pamatují když je vyrušíš, takže ve finále se budou lítat na rybník akorát nažrat a nocovat někde v klidu..
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: Lov kormorána

Příspěvek od Michal P »

Střílím je brokem 3,5 a 4,0 mm fortuna a musí to být na blízko aby padl. Většinou slyším, jak do něj broky klepou a jenom se zhoupne a letí dál. Dokonce se mě jich letos podařilo pár sundat kulobrokem za letu brokama. S tím střílením na stromy při hřadování mám pořád obavu, kam ta kulička z malorážky doletí a aby nenadělala nějakou ostudu. Při zásahu z malorážky stejně kormorán ještě vždy co jsem viděl žil a musel se dostřelit. Jsou nějací tvrdí na ránu, zkusím broky 5,1 jak radíte a uvidíme. Uvažoval jsem nad malorážkou ráže 22 WMR, právě na lov kormoránů, ale zatím váhám. Letos jich mám už přes třicet a někteří chlapi už přes stovku. Nějlepší na lov je když je mlha a oni lítají nízko nad vodou. Dobře se do nich trefuje, je to pták velikej a dost pomalej.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Lov kormorána

Příspěvek od Alda »

sided píše:... Když je nachytám na stromě tak ji koupí .308 :D
to myslis vazne? :roll:
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Lov kormorána

Příspěvek od Leon »

Aldo u nás v údolí by to šlo i tou 308 ale asi o tom vědí tak si tam na strom nesednou :lol:
CZ 550 american 308win.
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Lov kormorána

Příspěvek od sided »

Alda: smrtelně, mám je přes řeku tak na 80-100 metrů proti nepřístupnýmu svahu a skále. Ale dá se to udělat tak 2x za sezonu pak už si tam nesednou, potvory vopatrný.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Lov kormorána

Příspěvek od Alda »

leone & sided: panove, neznam vase konkretni podminky ve vasich honitbach, ale pri pomysleni na strelbu kulovnici na stromy mi jde mraz po zadech...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Lov kormorána

Příspěvek od zispo »

No každopádně střílet kulovnici na vodu je značně nebezpečné a to díky lomu dráhy střeli! Kormorána jsem lovil na vyjímku i s volavkou, kdy od nás rybáři vykupovali vrchní část zobáku a to Kormorán 500kč a Volavka 300kč. Kormorán je značně tvrdý na ránu. Vždy jsem lovil brokovnicí krokem 4,5. A to z krytu v rákosí.
smokry
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 12.10.2007, 9:02
Bydliště: Vysočina

Re: Lov kormorána

Příspěvek od smokry »

Na správnou vzdálenost padají bez problémů i 3-3,5 mm brokem ze 16! Docela rychle se ale učí a na delší vzdálenost je i 5,1mm brok zbytečný!Kormoráni ale po lovu vyhledávají stromy na usušení peří, tak se k nim dá lesem dobře přišoulat. Co můžu doporučit je konzumace prs z kormorána a to na různé způsoby (nejen z vlastní zkušenosti).
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Lov kormorána

Příspěvek od dalas »

Kluci, to jsou určitě zkušenosti z loňska. Letos už jen neolověné a to jsou jiný průměry. :? Ne! neposílejte mne nikam, půjdu sám. Jen, že velký bratr........
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Lov kormorána

Příspěvek od kojot »

Kormorán není dobrý jen na získání zástřelného od nějakého rybářského subjektu, ale i na chálec, obzvláště prsíčka.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Lov kormorána

Příspěvek od sided »

No o tom jsem slyšel, tak sem jednoho cvičně stáhnul a do prsíček nešel ani zapíchnout nůž. Dostaly ho prasata na újed. Tak by mě celkem zajímalo jak ho děláš.
Odpovědět