Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Jakuba
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: ned 23.1.2011, 17:44

Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od Jakuba »

Lesu zdar,už několik roků se snažím umožnit provozování myslivosti v mé honitbě dobrému myslivci,ale zdá se mi,že nějak nejsou.Střelců,lovců,pistolníků, atd.,by se našlo dost,o takové zájem nemám.Ani o ty,co chtějí z přírody jen brát a nic do ní dát.Poraďte.Nemyslím si,že mám vysoké nároky.Příspěvek,péče o zvěř,vlastní krmení,nějaká práce,zodpovědný lov.Je to moc?
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od Zdenek41 »

U mě v tom nevidím žádný problém a nejsem na těchto stránkách sám.Spíš se divím tak slušné nabídce.Většinou se žádá uplně něco jiného :wink:
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od kasari »

Otázka je, jestli to bylo všechno, co se chce... :wink:
Ulkomaalainen...
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od dalas »

Jakube, takhle to vzpadá dobře, ale jaké jsou objemy či rozsah jednotlivých činností. Nevím jestli to tu modové nezhodnotí jako reklamu, ale zkus to trochu rozvést. (případně v inzerci). Možná toho myslivce najdeš prostřednictvím tohoto fóra. Já znám dost slušných lidí, kteří přišli o honitbu, ale takto je to v příliš obecné rovině.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
mr.soumen
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 08.12.2010, 20:08

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od mr.soumen »

To Jakuba: Je to sakra hodně, dneska jsou zvyklí pánové spíš brát. Sám pro pronájímatele honitby u kterého lovím obstarávám 2 políčka pro zvěř. Od orby po setí a chem. ošetření. Já dávám práci a nějaké osivo, pronajímatel honitby traktor a funguje to. Po mém odjezdu do ciziny na rok políčka zůstala ladem, od ostatních povolenkářů mi bylo sděleno že na to kašlou a nemají to zapotřebí, což jimi bylo později popřeno. No a po mém návratu a znovuobnovení projevili tito lidé výrazný zájem lovit na těchto místech, ale dostali výslovný zákaz no a bylo zle. Tak to chodí v některých místech.............
S pozdravem Lesu zdar.
Jakuba
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: ned 23.1.2011, 17:44

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od Jakuba »

Zdenku41,co třeba úplně jiného se žádá?
Jakuba
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: ned 23.1.2011, 17:44

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od Jakuba »

Kasari,fakt je to všechno.
Jakuba
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: ned 23.1.2011, 17:44

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od Jakuba »

Pro dalase,tady to pitvat nebudu,taky myslím,že by to znělo jako reklama.Ale fakt to není pro srdcaře nic náročnýho,pohoda.Neřešíme žádné žabomyší spory.Je nás na skoro 1200 ha lesní honitby šest členů a myslím,že si to všichni docela užíváme.Samozřejmě,že to něco stojí,ale je snad nějaký koníček zadarmo?
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od Zdenek41 »

Co jiného se žádá?Lovit a to vedne či v noci.Jak jsem psal už dlouho jsem nečetl tak slušnou nabídku.Ono i 6 lidí je někdy do spolku moc.Ale,když se najdou může to být pohádka.Nás je 13 na 1022ha.Co člověk to názor.Tak at se vám daří.Tohle čtu vždy rád.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od dalas »

to jakub: Je to zajímavý, zejména na myslivosti bylo hodně nářků, jak se nemohou hlavně mladí dostat nikam do sdružení, jak by tu myslivost rádi dělali...... Já to tak pozoruji, že ti mladí mají tolik zájmů, že z tý myslivosti stihnou jen hon, a to max do odtroubení, sem tam nějakou tu akci, aby se neřeklo. Není jich mnoho, kteří se nemusí pošťuchovat. Nás je na 1250 ha 24. Těch 6 u vás má svý výhody ale taky nevýhody. No každopádně Ti přeji, aby jsi narazil skutečně na dobrýho chlapa.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Gambrinusplzen
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 26.1.2008, 21:22
Bydliště: Rokycansko

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od Gambrinusplzen »

dalas píše:to jakub: Je to zajímavý, zejména na myslivosti bylo hodně nářků, jak se nemohou hlavně mladí dostat nikam do sdružení, jak by tu myslivost rádi dělali...... Já to tak pozoruji, že ti mladí mají tolik zájmů, že z tý myslivosti stihnou jen hon, a to max do odtroubení, sem tam nějakou tu akci, aby se neřeklo. Není jich mnoho, kteří se nemusí pošťuchovat. Nás je na 1250 ha 24. Těch 6 u vás má svý výhody ale taky nevýhody. No každopádně Ti přeji, aby jsi narazil skutečně na dobrýho chlapa.

Neházej všechny mladý myslivce do jednoho pytle!!!!!
Kolikrat ten mladej a nezkušenej udělá pro myslivost a zvěř více než skušenej páprda,kterej o tom jen kecá po hospodách a doma starej vykládá co všechno už dokazal.
6,5x57+Meopta 3000 3-10x50,ZH 221-16-GA,ROSSI 357 MAG.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od Leon »

a běda když má ten mladej ještě psa se kterým by chtěl v revíru trénovat to mají ti starý pardálove hned oheň pod koulema :lol: pes má bejt v kotci a do lesa jenom na hon nebo když je potřeba něco dohledat když se přiznaj.Pak se nedivím že Jakub nemůže nikoho najít starší mají svý jistý tak se už nikam necpou a mladý na myslivost kašlou :(
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Pyros82
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: pon 09.8.2010, 16:09

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od Pyros82 »

to Jakub:Myslím, že novému myslivci dáváš velmi slušné podmínky a určitě jak píšeš každý koníček něco stojí a u myslivosti s tím musí každý počítat. Myslivců co nemají honitbu a hodně by chtěli něco dělat si myslím je dost, takže budeš mít jistě z čeho vybírat. Ale mám pro tebe jednu radu až se rozhodneš někoho vzít, tak mu dej delší skušební dobu třeba pět let, protože tak dlouho se většina lidi přetvařovat nedovede a poznáš, tak opravdu co v tom člověku je. A ten co o to bude opravdu stát, tak to vydrží. Protože dobře znám sdružení, kde na to doplatili.
Remington 700XCR long tactical range 308 win.- puškohled Meopta ZD 6-24x56mm Mil-Dot 2
Baikal IŽ-43 E 1C ráže 12/76, 12/76 -puškohled Meopta Artemis 2000 6x42mm
Malorážka ZKM 456 model 4 - puškohled Leupold Mark4 8,5-25x50mm LR/T ilum.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od dalas »

To gambrinusplzen: Rozhodně mladý neházím do jednoho pytle, jen jsem to vzal v poměru k těm starším (alespoň tam, kde se pohybuji já). Je to pochopitelný. Mladí kluci mají těch zájmů podstatně více jak ti staří a chtějí stihnout vše. Možná, až budou starší, zjistí, že je jim lépe v lese bez bab, jak na diskotéce plné koček. U nás máme mladýho kluka, čerstvě po zkouškách. Dle stanov musí jednorázově složit podíl, který v současné době činí asi 12 tis. Jsme schopni mu to rozdělit na splátky. Kdyby vystupoval ze sdružení, dostane vyplacen zase aktuální podíl. Takže je motivovám dobře hospodařit. Jenže on hledá, kde by to bylo zdarma, ale na flinty má. :) To jen pro příklad. Jinak mohu klidně otočit Tvůj argument a říci, kolikrát ten starej nadělá více práce jako mladej, kterej dělá všechno a nic. :D Takže nesrovnávat starýho lempla s aktivním mlaďochem a naopak.
Jakub se snaží najít někoho, dle svých představ několik roků. Jsou dvě možnosti: 1) představy jsou přemrštěné a nechtějí je akceptovat ani ti slušní myslivci, nebo 2) představy jsou rozumné a pak není volných slušných myslivců v okolí. Jedno je ale jisté. Na to, co je nabízeno a požadováno musí zájemce pocházet z relativně blízkého okolí. A v tom může být kámen úrazu.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Jak najít dobrého MYSLIVCE ????

Příspěvek od Petr1970 »

Leon: tak to je divný, všude v okolí je pes braný jako "svátost" a "výhra" - vstupenka do sdružení, pozvání na hony .... někde je to i podmínka vstupu atd...

druhá věc je že amatér když není z myslivosti nebo nemá kontakty tak těžko připraví psa aby ho myslivci "uznali" a pak bude poslouchat akorát hlášky - ohař musí tahat prasata, pár stehů přežije atd..... takže je tam pak nadšený kynolog-amatér za ořežpruta který je brán jen "jako"... a je pomlouván stranou jak nemá pořádného (zrychtovaného) psa...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět