Nájemní smlouvy

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nájemní smlouvy

Příspěvek od dalas »

Zní to logicky a pěkně. Ale v týto zemi, kde je geneticky zakódováno vydrbávání jeden s druhým? No nevím.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Nájemní smlouvy

Příspěvek od zoubeek »

Zdenek41 píše:Zákon je špatnej,ale ne zas tak špatnej aby pár vyvolenejch mělo výsadu.Do feudalismu by se pár pracháčů vrátilo rádo,že?Pánové to je právě to co degraduje myslivost.Mám prachy mám trofeje,ale věřte o tom myslivost neni.Pořád někdo musí v té honitbě makat a co znám ještě nikdo z té elity nemá v povědomí,že se zato musí taky platit.Jasně ze začátku lidová myslivost nikomu nevadila dneska jsem někdo tak si za prachy koupím všechno.Zákon se podle mě měnit nebude.Pokud máte zájem si dražte co chcete máte na to pokud ne...Nechte lidové myslivce na pokoji alespon na vsích.Pak se divte,že vás nikdo nechce mezi sebe.
Ještě dovětek nebylo to ani na jednoho z vás,jen mě ta pani zase nadzvedla ze židle.Před 8roky vím o čem je řeč a věřte byl to hnus nad hnusy.Dělat něco pro zábavu nebo pro prachy a jakej jsem snob....Kolikrát si při akcích odechnu,že jsem přežil až do poslední leče..Kde si ty lovecké listky někteří koupili nevím zřejmě to za prachy jde,ale pane bože kdo jim dal zbroják.To,že o myslivosti vědí jaký mají jeleni rohy a mufloni parohy pominu,ale sázet z automatu dávkama do leče to ne.Raději zůstanu lidovým myslivcem :wink:
pravdu máš... Zdenku
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Nájemní smlouvy

Příspěvek od kikin »

Pánové,fakt to bude soda.Tak půjdu s názorem ven.
U nás už mafiánský honební výbor,štípe v zadku 14 roxor.HS jako ve většině případů zakládali myslivci,protože až na vlastníky velkých celků,na to všichni kašlali.Potud v pořádku.Ujal se toho gauner,který předlužil JZD aby roky na důchod.Tím okradl vlastníky při likvidaci jednou.Při tvorbě honitby zastrašil vlastníky-myslivce,,buď se mnou,nebo končíte".Pozemky co mu nepodepsali si nechal s tichou podporou Mě'U říz.mysl. přičlenit.Jedná se o více než 46% honitby a v té nejlukrativnější části 86%.Teť je hon.starosta a chová se jako samoděržaví.Já čekám na členství v HS SEDUM let, ,,čekám na VH.Výbor má ovšem na sebe delegovaný pravomoce VH,mohli mě vzít kdykoli,on nechce.Data čerpám z Rozhodnutí o uvedení hon.v soulad,kde je přičlenění zdůvodněné §18 od.4. a§30.Jde o 1100ha.Výsledek je ten,že se ti převálcovaní na 2013 dost těší.Ten soc. bankrotář to má zatím pevně v ruce,ale ti vlastníci jsou již chytřejší,vždyť ne sjel 2X a jak píše p.Petrová stará gen slábne.Pokud to je u vás stejný,tak pozdrav pán bůh.
Kasari ,plný souhlas.
Onďa-první+poslední ods.souhlas,prostředek částečný.Pro tebe by neměl být problém dohledat starý rakouský zákon.Slyšel jsem,že to bylo ošéfovaný dobře(kauce,pravdivý sčítání při podpisu smlouvy a při ukončení,nikdo si nedovolil vystřílet,protože to jsou vymahatelný prachy),než to při socializaci vesnice zařízli.Pralament si od revoluce myslí,že je chytrý,tak dělá zmetky,místo toho,aby to opsal od někud,kde to 160 let funguje stejně.
Lotr-souhlas
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Nájemní smlouvy

Příspěvek od kikin »

Pro ty co jsou zvládnutí propagací současného stavu přidám,že znám několik pracháčských honiteb,kde do provozu lejou takový šeredný prachy,že by to lidové MS polalo do likvidace a disciplína špičková.Jsou to doslova mecenášové,kteří v1000ha honitbě zasejou 50 ha a nechaj to zvěři sežrat.V nouzi každý den objedou a založí.Hony pořádají pro kamarády,stejné krevní skupiny a ještě zasolej všechno žrádlo,muziku a tombolu jak z Konopiště.Mohli by ty prachy prošukat,prochlastat,prohrát v kasínech,ale dávaj z lásky do zvěře.
Samo to nestíhají sami,mají tam vybraných pár špičkových kluků,kteří makají a povinně loví.Poctivce typu Zdenek 44,neplatí nic a ještě mají zvěřky,že rozdávají.Tu svoloč,která se v MS veze,na kterou všichni nadáváte a na schůzi vás přehlasuje,tu fakt nedrží.
Určitě se najdou i ti z druhýho konce,co dělají prasárny.To je ovšem zákonem a vymahatelností práva v čr.,že to prochází.
Zdenek44-moc si tě vážím jako myslivce za odpozorované i naučené vědomosti a lidovou moudrost,z kterých i já občas čerpám,ale nadzvedl jsi mě pěkně.Ten 1.ods.,je jak úvodník z RP v roce 1970 ze schůze LM.Kdybych to měl pitvat,tak mi slezou nehty,omlácený klávesnicí.
Makat a starat se musí každý,ale ten vlastník si vybere kdo a co.Vymlátí to,tak ji nepronajme,prázdná nemá cenu.Uděláš si ty schválně díru do střechy,nebo podkopeš základy u svýho baráku a necháš to být?Když nájemník tak to je v pohodě?A vo tom to je.Arogance nájemníka totiš nemá limity,ten náš H.Star. dva roky šmejd nekrmí,de fakto vlastně poškozuje vlastníka.Hs je on a vlastníci jsou přidružení.Mě nakonec MS vzalo a dnes jsem ve špičce péče o z.Já ,,zbohatlík"koupil kus honitby,jinej by za to postavil vilu. To je pánové pohled z druhého břehu a teť mě můžete drásat hákama.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Nájemní smlouvy

Příspěvek od kikin »

Dalas-ale všechno je o penězích,ekomomika všechno valchuje.Jak už někdo psal,myslivost nemůže být odtržená od zemědělství a majitelů,těch co ten špás vlastně financují.Teť sedláci loví kombajnama cíleně černou i srnčí.Nacpou to do kastíku s vercajkem.Zmačknou to od kraje sekačkou a uprostřed lánu je obklíčí 6 kombajnů.Něco posekaj,něco přimačknou lištou k zemi.Našeho,jak říkají,lesního dobytka mají plný zuby.Velké akciovky,dědici jzd,platí nájem majitelům a protože na to nejsou z doby jzd zvyklí,tak jsou tuplem namíchnutý na myslivce,že to mají,,přemnožené".Kdyby bylo jedno prase v honitbě,je to pro ně moc.
Ten ekonomický tlak bude ze všech stran.Asi si budeme muset zvyknout,že v evropském prostoru ,myslivost vždy byla o penězích.
Je to gordický uzel.Majitelům nestačí 5kč/ha,sedlák a lesák nechce zvěř,myslivec ji chce samo hodně-výsledek péče a nechce moc platit nájem a škody.Tak by bylo nejjednodušší ty 3 množiny nějak pokrátit(Německo,Rakousko)V každém případě musí do systému vstoupit prachy,aby se zachovaly kmen.stavy.A jako pragmatik říkám,tu vatu budou muset vytáhnout myslivci.
Do toho si představ,že před projednáváním novely zák.,se prokouše Kalouskův Finančně analytický útvar do Palasových slabin.To bude panečku,za přispění zdatných novinářů,lobing a protimyslivecká kampaň.
za ot mě osolte.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nájemní smlouvy

Příspěvek od Zdenek41 »

Kikin koukám,že jsi se nejak rozohnil :wink: .Nevím proč tě nechcou vzít do HS.Ale pokud mě pamět neplete po koupi pozemku jsi automaticky v HS pokud s tím souhlasíš.V roce 70 mě bylo 5 v LM jsem nebyl.Ale co si pamatuji na vesnici byl klid,žádné vytunelované JZD,práce lidé se znali dnes je 50% lidí,které ani neznám samozřejmě s koupí memovitostí v revoluční době automaticky připadly i pozemky.Na vesnici lidi myslivce brali uplně běžně ovšem měštáci už tak ne.Kde je kultura vesnice....Ale to je věc vedlejší.Mě by jenom zajímalo proč ses tak nadzvedl.Pani,která má určité pozemky a jelikož nedosahuje na 500ha chce změnu?Nevím co jí v tom brání.Udělám si oboru a hospodařím i na svých 250ha a to je slušná obora.Pořád si budu stát zatím,že myslivost má dělat ten co to má jako životní poslání a baví ho to a ne proto,že je někdo.Je pravda,že s těma co mají soukromé honitby se setkávám dost často,ale to jsou myslivci neni problém si porozumět.Možná jsme se nepochopili,ale podiv se jen do inzerce ne třeba naší kolik se prodává luxusních reprezentativních zbraní.Někoho to bavilo asi chvilku a nebo si kupuje lepší,asi těžko.At bude jak bude pokud nikdo nebude brát zřetel i na ty co pozemky nevlastní a jen proto se jich zbaví tak to nemá s demokracijí nic společného.Popírá to sdružování občanů.Zákon jako takový to myslel dobře ano jsi majitel pozemku budeš i myslivec,škody zvěří budou minimální a ty si udržíš zvěř na minimálních stavech.Potud vše v pořádku,ale kdo z vás na těch hektarech hospodaří?Veškerá zemědělská půda je vesměs v pronájmu,kolik se dnes udrželo soukromníků?Opět gigantická družstva nic pro přírodu a tvrdé intenzivní hospodářství.Koho zajímá zajíc,koroptev,ty mu škodu nedělaj,ale po černé je to vidět.Jenže oni jsou hlavní množírnou této zvěře v současnosti.Nemá cenu se hádat.V současné době at to dopadne jak chce,ale at je to pro zvěř a ne nad jiné zájmy.Nerad poslouchám,že laik nesmí v přírodě zvěr vidět pak je v honitbě vše jak má.Já chci aby i moji vnuci či vnučky viděli motýla a věděli co je žba a na zajíce se nejezdili dívat do zoo.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Nájemní smlouvy

Příspěvek od kikin »

Zdendo-v pohodě já vím,že jsi výborný myslivec,příkladnej a jako bývalý hospodář vím čemu čelíš.Averzi město-venkov znám,když je příchozí divnej a vzájemně se nerespektujou.Je to jen v lidech.Lístek jsem dělal v r.73,tak pamatuji.Argumentace typu zbohatlíci,církev špatná-chce restituce,aristokracie cizácká,to je fakt slovník z té doby.To jsem musel mít známý,abych dostal tvrdý sparty,na mikujáše dovezli Fidélovu zrzavou pomstu(pomeranče),a když jsem potřeboval s dětma do Jugošky,tak se kvůli tomu sešel uliční výbor KSč.
Dneska se té argumentaci říká málem:útok proti skupině obyvatel.
Tohle je v nás bohužel pořád.Hodní Husiti,pohádky kde blbej Honza přelstil krále atd.V životě je to jinak,tamti byli lupiči a masoví vrazi,a Honza byl rád když tomu králi mohl sloužit.
Nechtěl jsem sem tahat politiku,to sem nepatří,ale týká se to nás.Jakmile se na sebe začnou ty dvě strany prsit,bude zle.Myslivost je prostě luxus,kterej musí být podloženej velkýma penězma.Je to tak,i ty brigády co děláme mají přeci svou cenu.Da se ocenit všechno.Příjdeš s memeroidama na vyšetření a dostaneš nabídku.Tenhle vercajk je zadara,ale roztrhneti pr..l připlatíš a vytáhnou heboučkou věcičku.To zdravotnictví taky stojí.
Autoři stávajícího zákona,co nám zavařili,udělali prostě zmetek,jinak by jsme teť nečekali průser.Mohlo se to vyřešit dávno a seriozně a byl klid.
Znovu opakuji,že je to můj příběh,zažil jsem to.Věřím ti Zdendo,že pokud jste nevalchovali majitele a byli seriozní,tak budete mít klid.Já do HS chtěl jen vstoupit,ne ovládat.Jinak jsem kamarádskej typ a i s bolšánem posedim,když to na mě nezkouší.Kasari ti mé pohnutky k ostrý reakci objasní.Ještě se ti omluvím,pokud jsem tě trefil.Jde nám o totéž,ale já se koukám z druhé strany,kam mě okolnosti a bezpráví zahnaly.Já ty prachy neukradl,ale těžkým osobním nasazením vydělal,když jiní byli v hospodě,nebo na podpoře a žádný rizika nenesli.Vnutěj ti do baráku nájemníka.Začne říkat,že ho nesmíš užívat,že je to vyšší zájem,je z tebe kurva,která se svýma penězna obohatila na chudácích,který tam bydlí a nájem nehradí režii.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Nájemní smlouvy

Příspěvek od kikin »

Zdendo,jen těžký týden,zlodějna a další průsery mě připravili na tuhle reakci,tak jsem to už pustil ven.Když původní majitel nebyl v HS,musíš žádat,výbor formálně doporučí a Valná hromada přijme.Hromady nedělají,pravomoce si delegovali na výbor.To na venek tají a mě píší,že přeci vím že až bude hromada.Ale tenhle příběh to už je dávno popsaný.
K těm heslum.Vždyť i těm cikánum se už nesmí říkat cikáni.Jakmile jde o prachy a požitky,tak je dobrý brnkat na nacionální strunku(šlechta,se kterou se s závistí nemůžem srovnat),kruci voni maj,já chci taky.Zbohatlíci jsou taky supr terč,naplaveniny drzý.Tak začnem ohýbat právo,kličkovat,vytrhávat co se hodí.Z těch co se nehoděj, uděláme nějakou závadnou kategirii,co je proti(teť najdem ušlechtilý důvod)zvěři.To dobře vypadá a medializuje se to.Je to o penězích a poctivý práci,morálce,všude i myslivosti.
Tady vytunelovalo JZD původní vedení,že myslivce neberou měšťáci-za to si můžem z části sami,viz medializovaný úrazy atd.Co si mají myslet,když čtou šťavnatý tytulky v novinách.Jednota na to kašle,drží hubu,místo aby najali píár agenturu a udělali osvětovou kampaň.Ve vedení bývalý politik,v době zvolení měl lístek prý pár let a mě kdysi při vyšší zkoušce kontrolovali,zda mám lístek 5 let.
Určitě se nemá co slušnej a poctivej myslivec co bát o budoucnost,pro majitele je nepostradatelný vědomostma, prací,znalostma honitby.Na druhou stranu smete lemply,co jsou zbyteční,proč by je držel?To už by byla charita na druhou.Ten co vybudoval firmu a vydělal,je asi dobrý manager a nedovolí si personální chyby.
Že dnes hospodaří giga družstva máš pravdu.Ty ale za tim vlastníkem příjdou s kloboukem v ruce.Slušně dohodnou smlouvu,mají z toho požitky a smějí se na sebe.Kdyby chtěli majitele poškodit,ten vypoví a pronajme konkurenci.Smlouva je vymahatelná.To tu fungovalo dřív i v myslivosti.Jen ta epizoda 48-89 to přerušila.
Jedinou dobrou zprávu jsem dostal:vyhrál jsem dovolání u nejvyššího soudu.Co senát,to názor na banální záležitost,tak dalsí kolo od začátku.Taky je to o nájmu.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Nájemní smlouvy

Příspěvek od kasari »

Kikin to napsal hezky polopatě i s důvodama.

A abych to vrátil k tématu - pokud bude po r. 2013 někdo chtít honitbu pronajmout, nebo ji užívat ve vlastní režii, je to jeho věc. Nikdo a nic by ho k tomu ale nemělo nutit.
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nájemní smlouvy

Příspěvek od Zdenek41 »

Shodnem se na tom,že podstatná část je v lidech.Známé rčení dva jsou do spolku moc zde v našich zemích platí.V tom co jsi kikine napsal se asi už shodnem.Nikomu peníze nezávidím ani jsem nikdy nepopíral soukromé majetky.Jelikož i já musím začít podnikat. :wink: Doufám,že budu pořád tím čím sem-obyčejným člověkem.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nájemní smlouvy

Příspěvek od dalas »

Tady bude diametrální rozdíl v honitbách s jedním vlastníkem a v společenstevních honitbách. Taky bude rozdíl mezi převážně lesní a polní honitbou. Trochu ta diskuze na mě dělá dojem, jako by ta zvěř byla v majetku majitele pozemku. Já to cítím velice podobně jako Zdenek. Majitel honebního pozemku je povinen na něm myslivecky hospodařit a pokud to nechce dělat sám, může si tuto službu pronajmout. To jsem to otočil ! A z praxe vám můžu říct, že u nás majitelé pozemků, kteří se nechtějí myslivostí zabývat toto ani netuší. Někdy mají remcy a když jim řeknu, tak si udělej loveckej lístek, zbrojní průkaz, kup flinty a dělej to co my, tak na mě vykuleně kouká jestli nejsem marod. Je to však vše o lidech, slušnosti a pochopení principu. Ano, prachy budou hrát čím dál více vážnější roli a díky nim možná bude potlačena odbornost a zájem ze strany těch chudších.
U nás, abychom to trochu sjednotili musíme vydělat na provoz myslivosti činností v rámci MS. Náhrada formou pěněz vytažených z kapsy je jen v objektivně odůvodněných případech. Tak jsme si rovni bez rozdílu pohlaví a náboženství. Každej si to musí odmakat stejně. To jen jako reakce na to, že někteří makají a někteří se vezou. Je to fakt jen v lidech.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Nájemní smlouvy

Příspěvek od kikin »

Zdendo-asi tak :D
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Nájemní smlouvy

Příspěvek od Lotr »

Já musím souhlasit s výrokem kasariho a kdo mě zná, ten ví, že prosazuju názor, že nejlepší kombinace je zemědělec - lesník - myslivec. Jinak se nemohou ze zde již 100x popsaných důvodů nikdy dohodnout. Znám honitby, kde hospodaří sami vlastníci pozemků - zemědělci a to jak zemědělsky, tak myslivecky. Znám honitby, kde myslivci válčí se soukromým vlastníkem - zemědělcem. Hádejte kde jsou pře a hádky o škody zvěří a přemnožených stavech a kde nejsou.

Ono je veřejným tajemstvím, že zákon byl stavěn tak, že vlastníci půdy budou na svých majetcích zároveń i myslivecky hospodařit. Nikdo tenkrát nepočítal s tím, že vlastníci chtít nebudou a že myslivost bude postavena do takové role, kde je dnes. Dalším veřejným tajemstvím v odborných kruzích je v tom, že současný myslivecký zákon je kompromisem mezi myslivci a vlastníky. V dnešní době, kdy drobných vlastníků zemědělských i lesních pozemků ubývá a naopak, kdy velcí vlastníci upevňují svoje pozice, začíná opět zákon nabývat smyslu a vycházet vstříc vlastníkům samotným. Zatím nemám žádné zprávy o tom, že by mělo dojít k razatním změnám v zákoně, takže předpokládám, že některé honitby zůstanou zachovány, některé zaniknou a vzniknou zase nové z důvodu vlastnických práv pozemků. Některé honitby pravděpodobně změní vlastníka nebo uživatele, někde to bude dobře, někde možná špatně. Ale nemyslím si, že by to mělo na výkon práva myslivosti v ČR podstatný vliv. Je to přirozený vývoj a i vlastník "zbohatlík" bude ve své honitbě potřebovat dobrého hospodáře. :wink:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
vhool

Re: Nájemní smlouvy

Příspěvek od vhool »

muj nazor je ten,ze nazor vlastnika by mel byt alfou a omegou jak chce s pozemkem nakladat,ac nejsem vlastnik pozemku tak zdravy rozum mi rika,ze nikdo bez meho svoleni nebude na mem vlastnictvi provozovat nic s cim nesouhlasim.to ze na pozemku je zver je vec druha a pak jako vlastnik musim prijmout vecne bremeno a chovat se tak jak upravuje legislativa.otazkou je jak se ke zveri postavim ...bud to budu resit ve spolupraci s myslivci nebo si zaridim vyjmuti z honebnich pozemku a nebo si tam udelam svou oboru jak uz zde nekdo nadhodil ...myslim ze to je jen a pouze o pristupu lidi k teto problematice ac nejsem pravnik tak si myslim ze i v dnesnim zakone je sposta prostoru jak tomu dat urcitou stabni kulturu a najit cestu aby vsichni byli spokojeni ...bohuzel jak to sleduju tak to je ale utopie a jsem zrejme dost naivni kdyz si toto myslim :wink:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nájemní smlouvy

Příspěvek od dalas »

Samo jistý, model vlastník, zemědělec, lesník, myslivec v jedné osobě, není co řešit, jedině že by se hádal sám se sebou a to by ho odvezli do šaškecu. Představme si ale modelovou situaci, která dnes není vůbec od reálu. Převážně polní honitba s jedním vlastníkem typu zemědělec, myslivec. Protože je zemědělství tam, kde je, navalí na pole technické plodiny všude. Sám se dostává do rozporu se zájmy myslivosti a zemědělství. Vybojuje vnitřní boj a myslím, že zvítězí peníze. Tedy řepka a kukuřice spolu s černou a poplatkovými lovy na ni. Doplatí na to drobná a vše další na ní závislé. Tak trochu to připomíná totalitu. Vliv opozice minimální.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět