Meopta Meostar

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
stefan49
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pát 22.9.2006, 23:17
Bydliště: USA

Meopta Meostar

Příspěvek od stefan49 »

Ma niekto neake statistiky o kvalite Meopta Meostar?
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Meostar

Příspěvek od TT33 »

Velice kvalitní optika za přijatelnou cenu, mám známého co tvrdí, že cena optiky se má rovnat ceně zbraně a dávám mu za pravdu. Myslím, že v té střední cenové třídě se jedná o ?pičkovou optiku plně srovnatelnou s optikou DOCTER, pouze záruka je na 10let a DOCTER ji má na 30let.... Meostar je nová řada, která nahrazuje řadu Meopta 3000/3100
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 285
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Příspěvek od Citron »

No já jsem si koupil Doctera, neb jsem si je oba mohl před koupí zapůjčit a za šera jsem je porovnal. A můžu říci že by? se kvalita Meopty stále zvyšuje, tak dle mého mínění na Doc. nemá, ten je o jednu třídu výše, takže jsem si raději připlati za kvalitu. Mimochodem Docter classic v 8x56 s bodem stojí nějakých 23 tis, takže ve v akci by mohl být tak za 18-19tis, a to se oproti Meoptě sakra vyplatí.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Meopta Přerov

Příspěvek od TT33 »

Věřím, že můžete mít pravdu, já jsem Meostar a Docter v noci neporovnával. Porovnával jsem můj binookulár Bresser 9x63 linear a Meostar B1 8x56 a zjistil jsem že v Bresseru už není vidět a v Meostaru B1 pořád vidět je. všechno je o penězích... S puškohledem Meostar 3-12x56 RD jsem byl naprosto spokojený, v porovnání se Swarovskim, bych se taky rozhodl pro ten lepší, ale sdílím názor, že cena optiky by měla být přibli?ně stejná jako cena zbraně. Dnes mám Meoptu ZD 3-12x56 MIL-DOT s osvětlením, protože na občasné sportovní střelby je lepší - "nezakrývá cíl". Kamarád mi nevěřil, že když si koupí optiku z Přerova, že neprodělá a koupil si Edenberg 3-12x56 s osvětlením, "kouká prý stejně jako Meostar a ještě má na lepším místě zapínání osvětlení"... k narozeninám dostal jelena "šestnácteráka", kterého na 80m netrefil..., ale "kouká pěkně", teď už loví se staým Zeiss 4x32, ten kouká hůř, ale trefuje...
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 285
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Příspěvek od Citron »

Já netrvdím, že Meopta je nějak špatný výrobek. Naopak se kvalita jejich výrobků zvyšuje, což jsem také napsal a při porovnání 10 let staré optiky po generáce a nové je to vidět. Na naše poměry je to velmi kvalitní sklo, které většině našich myslivců stačí a stačit bude a jejich spokojenost bude maximální. Edenberg jsem měl taky, ale po zkušenostech s ním jsem si řekl, že nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci.
Optiku používám na lov vysoké do 120 metrů a černé v noci do 60 metrů. když jsem srovnával obě z mého předchozího přízpěvku tak jsem do?el k tomu, Doc. je hranice viditelnosti dále a obraz je ostřejší a detailnějšíl. (To? moje pozorování, ale u každého to může být jiné.)
Pak jsem se podíval na cenovku a záruční dobu a díky ceně v akci na Doce, která byla 19 000Kč jsem se rozodl pro něj.
Aleš Němeček
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 28.5.2007, 20:37
Bydliště: Vysočina

O Meoptě už nechci ani sly?et

Příspěvek od Aleš Němeček »

Nedávno jsem si koupil novou kulovnici.Nebyla to jedna zrovna z těch lacinějších,tak jsem chtěl na to "dobrou" optiku.Né že bych už na ni neměl peníze,ale slova chvály na Meostar mi nedaly a koupil jsem R1 3-12x56 s bodem.Teď se Možná již někteří smějete,ale mě smích přešel velice brzy.puškohled jsem osadil "?venkem" MAK a celkem bez problému nastřelil.Na první čekané mi ještě za šeral přišla černá,tak jsem měl možnost ho hned vyzkoušet.Měl jsem zvět?ení 6x,při zvět?ení na max. byl obraz zcela matný,musel jsem pootočením okuláru asi o polovinu obraz doostřit.když jsem zapnul bod na intenzitu 3,už mi svítil celý kříž jak vánoční stromeček,svítící bod byl ?i?atý jak vejce.puškohled jsem ihned reklamoval a ty mi ho ihned zaslali zpět s tím,že danné věci odpovídají parametrům puškohledu,tudí? je v naprostém pořádku!Jestli?e někdo lovil dosavat s ZH s Zeissem 4x32 a koupí si novou Meoptu,je to pro něj dobrej dalekohled a bude s ním asi spokojenej.Jak tady již někdo správně napsal:co cena zbraně,to montáž a optika.To? má drahá zkušenost.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Meopta/Meostar

Příspěvek od TT33 »

Nedá mi to neodpovědět...pane Ale?i, Va?í optice opravdu nic není, ale nemůžete chtít, (u Meostáru 3-12x56 RD) při max přiblí?ení v noci na 12x mít jasný obraz..., máte pravdu, že když při tom ještě zapnete bod, tak Vám to musí svítit jako vánoční stromeček. U každého variáblu s oběktivem 56 je optimální výkon za šera přibli?ně na zvět?ení 8-9x, když výstupek na točítku přiblí?ení v noci dáte nahoru, tak je přiblí?ení přibli?ně 6x a za tmavé noci zapnete bod na č.1 nebo 2. (podle stavu baterie), tak musíte být spokojený, jináč Vám nepomůže ani Swarovski.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Ahoj, uvažuji o koupi optiky a tak se obracím na zkušenější kolegy, jestli by mi kapánek neporadilipůvodně jsem chtěl meostar 3-10x50, když jsem se o tom bavil se svym kamarádem a puškařem v jedné osobě, tak mi říkal, že meopta neni zase tak dobrá, jak se o ní všude píše, prej při nastřelování ne vždycky platí 1 klik 1cm, prej je potřeba to nejdřív rozchodit(min 4x project stupnici nahoru a dolu) a pak už to odpovídá... Pak mi taky rozmlouval variabl, je tam prej daleko víc možností, aby se tam něco hlo a pak časem když budud měnit zvět?ení, tak budu muset znova nastřelovat.
Místo toho mi radil, abych si pořídil docter 8x56 s bodem. Jak často kdo používáte bod? mě to přijde trochu zbytečný.
Jedná se o puškohled na W243, počítám s tim, že bych občas vystřelil i na delší vzdálenost...
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jirko, s tou meoptou to neni zase tak spatne jak ti rika "kamarad". Nicmene rika se, ze mechanika je opravdu ve srovnani s jinymi znackami podobne cenove kategorie horsi.

Svetelne parametry jsou ale zase excelentni.

Pokud vybiras puskohled na "normalni myslivost" nikoliv na nasi oblibenou dalkovou strelbu :lol: staci ti normalni variabl od meopty bohate. Nastrel to se zmenou zvetseni drzi (vadny kus ma sem tam asi kazdy vyrobce) paralaxu resit nebudes a bod... ten bod sviti cely. Na 100m 4cm. Na myslivost to asi staci. I klikani to me osobne drzelo.

Jsou vsak jedinci, co na spatny kus stesti meli. To nepopiram.
Pokud mas dost penez kus si Zeiss. Pokud chces usetrit, tak meopta.

PS: na te tvoji 243W ale vydrzi i o kategorii horsi puskohled. Zpetny raz veskery zadny.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

ten DOCTER 8x56 je super má ho známej s MEOPTOU 7x50 jsem už viděl kulový a sním jsem si ještě prohlížel zajíce na louce akorád místo světelnýho bodu bych vzal kříž líp se stím kouká na lišky
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

puškohled Docter - Meopta/Meostar...

Příspěvek od TT33 »

Dle mého názoru jsou obě značky kvalitní, je to pouze o penězích a osobním uVážení, já bych volil v každém případě vari. 3-12x56 RD, protože většinou času v honidbě strávíte pozorováním a větší přiblí?ení není na škodu, z posedu je lepší i na střelbu a pokud se dostanete na nátlačku do Polska, tak za zákona nesmíte mít větší přiblí?ení ne?-li 3x, nebo musíte sundat optiku!, světelný bod také není na škodu, mnohokrát by se bez něho nedalo lovit, osnova č.1 je dobrá, ale má své hranice. Výrazně kvalitnější a propracovanější je Swarovski, ale nechá si za kvalitu zaplatit...
Odpovědět