Vepřová krev - Litoměřice,Louny

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
janaA
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: úte 19.1.2010, 18:31

Vepřová krev - Litoměřice,Louny

Příspěvek od janaA »

Neví někdo z těchto regionů,kde sehnat vepřovou krev pro přípravu na barvářské zkoušky? Na jatkách neprodaj,že to mají zakázané,řezníci berou celé půlky. Mám barvu z divočáka,ale byla jsem varována,že když se bude čuba učit chodit jen na ní,je riziko,že pak po vepřové na zkouškách nemusí chtít jít,protože ta není tak "atraktivní"
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Vepřová krev - Litoměřice,Louny

Příspěvek od Petr1970 »

doteď žil v tom že vepřová krev je na práci se psy zakázaná a používá se pouze hovězí (a v některých případech upravená viz. níže)
osobně používám hovězí... vždy se zeptám místního řezníka, beroucího ze soukromých jatek.. po domluvě (jsem stálý zákazník na maso) není žádný problém...., on to vyřeší s řezníkem na jatkách, pošlu petflašku, při dalším závozu mám čerstvou krev..)

jestli máte na nějaké vesnici-malém městě řezníka, zkusil bych to tam, prostě se natvrdo zeptejte že to sice ja zakázané ale.......

jinak co jsem byl přítomen nácviku jedných BZ při nejmenované OMS bych se nebál že to neudělá pes s amputovaným nosem... místo 0,3 tam bylo tak 0,8 na 1 stopu, včetně "pajšlu srnčího"...
takže asi tak :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
janaA
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: úte 19.1.2010, 18:31

Re: Vepřová krev - Litoměřice,Louny

Příspěvek od janaA »

zakázaná je hovězí. Tady je právě s řezníkama problém,sami nemaj a takový známý,aby kvůli mě něco sháněli,nejsme.
Nejde o to,že by tto pes nedal kvůli tomu,že to neucítí,ale kvůli tomu,že ta vepřová je prostě neatraktivní a on hledá "lepší". Tak jsem ted právě na vážkách, mám barvu divočáka a beru mladou i "dohledat" když zůstane čuník blízko nástřelu,ted mě všichni přesvědčujou,že se to může vymstít
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Vepřová krev - Litoměřice,Louny

Příspěvek od Leon »

hovězí je už několik let zakázaná pouze vepřová nebo ze zvěřiny se smí použít je to i v řádech. Sehnat se dá u řezníka co dělá jitrnice já ji kupuji u řezníka vždycky objednám kanystr a když ho sežene tak mi zavolá.
CZ 550 american 308win.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Vepřová krev - Litoměřice,Louny

Příspěvek od Petr1970 »

aha, tak to se všem omlouvám, ,bylo mi řečeno že používáme furt vepřovou... i od řezníka... poslední máme navíc od rodičů-zabíjačka jako obvykle před koncem roku

jo, chyba je téměř vždy mezi ušima.... ještě jednou se omlouvám za mystifikaci
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vepřová krev - Litoměřice,Louny

Příspěvek od Zdenek41 »

Jo co vynalezli BSE :wink:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Vepřová krev - Litoměřice,Louny

Příspěvek od Petr1970 »

jo, vtipný v kombinaci "čím krmit psa".. vepřové nebrat, hovězí brát :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
plok
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: sob 10.10.2009, 18:23

Re: Vepřová krev - Litoměřice,Louny

Příspěvek od plok »

Já si jí teď objednal u řezníka. Řekl jsem, že tak 0,5l a nakonec mi připravili 2kg :roll: , ovšem cena směšná 28Kč. Připravil jsem 3 stopy a ze zbytku můžu udělat prdelačku pro půlku města :D .
Nicméně není s krví problém.
Ludek
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: úte 03.6.2008, 11:11

Re: Vepřová krev - Litoměřice,Louny

Příspěvek od Ludek »

Krev objednávám normálně u řezníka (soukromník). Ten ji objedná na jatkách a nejdéle do týdne ji mám doma. Beru cca 10 l kanystr do půllitrových pet lahví namrazím a je vystaráno .
Odpovědět