Kulovnice Marlin v plastu

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Mr. Fox »

Když by to bylo tak náročný tak bych se na to vyprd.... nevim jak je to problematický vyndavat patrony přes závěr... a tu lištu teda asi taky řešit nebudu uvažuju o 270 win...a když se to nehlo na 308 tak myslim že se neni čeho bát. A nebo pak jak radi rimar77 nechat udělat ocelovou... díky za rady ;)
miki14
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: sob 31.1.2009, 18:18

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od miki14 »

Mám na ní montáž QR a v poho.
bastik
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: úte 28.2.2012, 7:28

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od bastik »

Zdravim nedávno sem si koupil marlina xs7 v .308Win a včera sem ji přivezl od puškaře s namontovanou optikou. A hned sem jí jel vyzkoušet. Dostal sem k tomu krabičku SaB SP 11,7g dal sem tři rány a rozptyl na kovovou padesáti korunu. Všechno ale moje chyba neměl sem na optice danou gumu a bál sem se že dám oko moc blízko a zpětnym rázem si rozbiju kebuli. Jinak jsem mile překvapen chod závěru lehkej a plynulej. Spoušť s namačkávací pojistkou jde z lehoučka doopravdy mi vyhvuje měkej chod spouště jako kdybych střílel s napínáčkem. A ze začátku sem se bál že to bude kopat přece jen je to plastová pažba ale po výstřelu sem byl ještě víc překvapen. A montáž sem nechal lištu která tam byla původní zatim to drží uvidíme časem jestli to bude držet i nadále ;) Moje hodnocení 10 z 10 za ty peníze je to perfektní flinta.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od dalas »

to bastik: mohl bys prosím uvést vzdálenost střelby. Máš to na padesátikačku a píšeš o chybě. :?:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
bastik
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: úte 28.2.2012, 7:28

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od bastik »

Omlouvám se :oops: . Vzdálenost byla 50 m protože u nás neni větší střelnice. Chyba byla v tom že sem se bál a obě sem strhnul. Ráno sem byl znova s gumou na optice a na padesát metrů mi střed díry šel 5mm od středu terče. Pro moji potřebu bohatě stačí střílím max 100m

puškař co flintu nastřeloval měl 4 rány na 100m v rozmezí pětikoruny.... teď sem v práci až budu doma tak sem dám fotku s terčem
Kubajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 210
Registrován: úte 06.5.2008, 11:51
Bydliště: Olomouc

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Kubajs »

Tak konečně jsem se dočkal a od neděle mám doma XS 7mičku. Je v ráži 243 win a osazena puškohledem Bushnell Trophy 3-12x 56 s bodem. Sice jsem původně chtěl 308mičku, ale pro moje potřeby bude 243 win bude bohatě dostačovat. Jenom bych měl dotaz, jak nastavit odpor spouště.
Marlin XS 7 243 win, cz 550 lux 8x57JS, ZP 45 16/65.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od fesoj »

V manuálu, který by měl být u každé nové zbraně, je to velmi podrobně nakresleno i popsáno - bohužel v angličtině, ale podle obrázků jsem to pochopil i já, technický antitalent, který anglicky neumí. Ale budeš potřebovat imbusáky v palcových rozměrech, metrické jsou k ničemu.
Kritériem pravdy je praxe.
Kubajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 210
Registrován: úte 06.5.2008, 11:51
Bydliště: Olomouc

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Kubajs »

to Fosej
No problém je v tom, že jsem druhý majitel a manuál jsem k ní nedostal. Zkusím ho pohledat na netu. Ale i tak mockrát děkuju.
Marlin XS 7 243 win, cz 550 lux 8x57JS, ZP 45 16/65.
bastik
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: úte 28.2.2012, 7:28

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od bastik »

ještě ho možná nejdu tak ti ho kdyžtak naskenuju ;)
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Jiří K. »

Podívej se na net Marlinu manuál na pákovky tam je. Pravděpodobně tam budou manuály i ostatních typů.
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od sided »

Netřeba manuálu, je tam jeden červík s kontramatkou. Vyndat z pažby, povolit kontra, seštelovat a dotáhnout. Jen bych doporučoval před štelováním rozebrat, odmastit a namazat suchou molykou nebo teflonovým mazáním.
Kubajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 210
Registrován: úte 06.5.2008, 11:51
Bydliště: Olomouc

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Kubajs »

Chlapy děkuju za rady. Manuál jsem nikde nenašel, ale to už je tedka jedno. Tak tedka jdu schánět imbusy.
Marlin XS 7 243 win, cz 550 lux 8x57JS, ZP 45 16/65.
Mysho22
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: stř 25.1.2012, 23:41

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Mysho22 »

Páni mali ste niekto možnosť porovnať túto gulovnicu s Remingtonom 770? Klady, zápory, či individualny názor.
bastik
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: úte 28.2.2012, 7:28

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od bastik »

Měl sem v ruce oboje... remington mi osobně příjde jako horší zpracovaní. Bohužel neměl sem možnost si z něj vystřelit. Jak sem psal vejš mám merlina a sem spokojenej ;)
Marwin857
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 23.2.2010, 21:03

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Marwin857 »

Tak jsem minulý týden zakoupil Marlin X7 v ráži 308 Win., osadil jsem ji puškohledem Meopta Artemis 2100 7x50 RD a vyrazil nastřelit. K nastřelení jsem použil střelivo Federal 180 grain soft point a začaly se dít věci. Kulovnici jsem nebyl schopen dvaceti ranami nastřelit na vzdálenost 50m. Nejbližší soustřel jsem dosáhl 8 cm. Taky jsem sebou měl poslední tři náboje Speer 180 grain Gran Slam a zde jsem prvními dvěma ranami udělal dvojstřel a třetí byla 1 cm vlevo. Tak nevím zda této zbrani nechutná střelivo Federal nebo dokonce střela těžká 180 grainů a nebo je to samotnou zbraní. Podotýkám, že zbraň jsem kupoval novou a vývrt byl zřejmě transportem přes moře pěkně zaneřáděn. Poraďte, kdo tuto zbraň máte v uvedené ráři 308 win. jaké střelivo používáte.
Odpovědět