6,5x55SE

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

6,5x55SE

Příspěvek od US OPTICS »

U? se mi povedlo s touto ráží střelit minulý týden dva lončáky. První byl na strnisku po řepce, kdy jsem chytl stéblo řepky, takže se kule svezla na zadní komoru, ale i přes toto zůstal lončák na fleku, pouze po zásahu asi dvě vteřiny kvičel jako by jej vedli na porážku, pak zhasl bez dalšího odkazování. Střílel jsem cca na 50m. Druhý lončák byl střelený v mírném klusu na vzdálenost 80m téměř za světla kdy vytáhl na strnisko s dalšími dvěma kusy (vybral jsem toho nejmenšího) z kukuřice. Střílel jsem těsně za plecka a opět zůstal v ohni, kdy asi třikrát odkázal. Ten už ani nekvikl. Vstřel i výstřel opravdu v poho. Podlitiny nevím, šlo to do výkupu, ale jinak super. Měl jsem z toho strach, jak se to bude chovat na černou, ale teď už jsem v poho. ještě jse zvědavý, jak se to bude chovat na dančí a mufloní a když sv. Hubert a Diana dá, tak Možná nějakou vysokou. Jinak opravdu skvělá ráže. Jo a střílím Nosler Partition 9,1g (140gr) - přebíjené.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

6,5x55SE

Příspěvek od Pavel.K. »

to je to co je vhodné pro 6,5x55SE

8) :wink:

http://album.volny.cz/pavel.kanka/view. ... page=0#img
Brno 502,5 6,5x55SE / 12 ,Meopta 6x42
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Neznáš jejich internetový stránky.
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

stánky lapua

Příspěvek od Pavel.K. »

tady jsou stránky Lapua se střelou Mega

http://www.lapua.com/index.php?id=866
Brno 502,5 6,5x55SE / 12 ,Meopta 6x42
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

6,5x55SE

Příspěvek od US OPTICS »

for Pavel.K. : kde jsou u nás k sehnání ty Lapua 6,5x55SE a to až už s tou Megou a nebo s jejich další střelou Naturalis. máš nějakýho ověřenýho prodejce? Zatím jsem spokojený s tím Noslerem, ale klidně vyzkouším něco nového. Vím, že Lapua má skvělé náboje, takže klidně je zkusím, ale nevím kde shánět. Tak když tak dej vědět. Dík
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.K. »

Jsou k sehnání v Mladé Boleslavi u Lochmana v loveckých potřebách.
:wink:
Naposledy upravil(a) Pavel.K. dne ned 25.11.2007, 17:28, celkem upraveno 2 x.
Brno 502,5 6,5x55SE / 12 ,Meopta 6x42
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

6,5x55SE

Příspěvek od US OPTICS »

for Pavel.K. Dík za rychlou odpověď.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Karel Č.
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: pon 03.9.2007, 18:52
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel Č. »

Nemá někdo zkušenost s našimi náboji PTS v této ráži?
CZ 550 Lux 6,5x55SE, Meopta Artemis 7x50
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

daněk

Příspěvek od US OPTICS »

takže se mi podařilo ulovit daňka s touto ráží na vzdálenost cca 80 metrů. Zadní komora, skoro již na měkko, ale skoro (chyba střelce), kdy daněk odešel z nástřelu pouhých dvacet metrů a pak se složil na strnisko, kde ještě nějakou dobu odkazoval a pak zhasl. Byla to první věkovka, váha po vyvržení a bez hlavy a běhů 46 kg. Přebíjené střelivo se střelou Nosler Partition 9,1g. Myslím, že na dost blbou ránu (to už se mi dlouho nestalo), skvělý zastavovací účinek.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Karel Č.
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: pon 03.9.2007, 18:52
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel Č. »

Dnes jsem viděl náboje SPEER v této ráži jsou 9,1g. Nemá někdo zkušenost s těmito nábojiž
CZ 550 Lux 6,5x55SE, Meopta Artemis 7x50
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Karel Č. píše:Dnes jsem viděl náboje SPEER v této ráži jsou 9,1g. Nemá někdo zkušenost s těmito nábojiž
Moj priatel poluje s prebijanymi nabojmi so strelami SPEER Grand Slam.Pouziva ich od jari az do zaciatku jelenej ruje (vtedy prechadza na 300WM),je s nimi spokojny srncia aj mensie kusy ciernej mu zostavaju na nastrele,prip. par metrov od nastrelu,poskodenie zveriny velmi mierne.Celkovo spokojnost.
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Speer

Příspěvek od US OPTICS »

měl jsem krabičku a musím říct, že opravdu jsou dobré, přesně jak to popisuje lovec. Střelil jsem s tím osm kusů srnčího a všechno zůstalo v ohni. Lončák na cca 15m (vyšel kousek ode mne z kukuřice) a taky zůstal v ohni. Měl jsem strach, že na tak krátkou vzdálenost to nepředá dost energie, ale prostě předalo to dost. Ten speer je dobrý za slušnou pořizovací cenu. příští týden dojdou ty RWSse střelou Doppelkern 9,1g, takže jak dostřílím Noslery, budu zkoušet DK, tak uvidíme. Na strankách RWS je to vhodná na všechny u nás běžné druhy zvěře. Energie ve 300 m ještě 1600J, takže si myslím, že je to na?lapanstřela. Nechám se překvapit.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Karel Č.
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: pon 03.9.2007, 18:52
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel Č. »

A náboje PMC taktéž 9,1g? Ty SPEERY má bohužel jen jednu krabičku. :cry:
CZ 550 Lux 6,5x55SE, Meopta Artemis 7x50
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Speer

Příspěvek od Toma »

US OPTICS píše:měl jsem krabičku a musím říct, že opravdu jsou dobré, přesně jak to popisuje lovec. Střelil jsem s tím osm kusů srnčího a všechno zůstalo v ohni. Lončák na cca 15m (vyšel kousek ode mne z kukuřice) a taky zůstal v ohni. Měl jsem strach, že na tak krátkou vzdálenost to nepředá dost energie, ale prostě předalo to dost. Ten speer je dobrý za slušnou pořizovací cenu. příští týden dojdou ty RWSse střelou Doppelkern 9,1g, takže jak dostřílím Noslery, budu zkoušet DK, tak uvidíme. Na strankách RWS je to vhodná na všechny u nás běžné druhy zvěře. Energie ve 300 m ještě 1600J, takže si myslím, že je to na?lapanstřela. Nechám se překvapit.
RWS dělá 6,5x55SE? Ptal jsem se po obchodech ,a každý prodejce mě řekl že pouze 6,5x57.
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

RWS

Příspěvek od Pavel.K. »

Ahoj tak to ses informoval u nějakých zvláštních a neinformovaných prodejců!

odkaz: http://ww.rws-munition.de/de/jagd_patro ... m?navid=10

RWS v 6,5x55SE vyrábí střely KS 8,2g a DK 9,1g!
Jsou to kvalitní střely,
ale já jsem zastánce tohoto:

http://album.volny.cz/pavel.kanka/brows ... wse_page=0

zkušenosti jsou zkušenosti!
:wink:
Brno 502,5 6,5x55SE / 12 ,Meopta 6x42
Odpovědět