Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Vše o brokovnicích
Verca123
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pát 20.5.2011, 20:28

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Verca123 »

Petr1970 píše:ano
http://www.czub.cz/cz/catalog/104-broko ... GNECK.aspx

když jsem u CIDa osahával fabarm tak to tam přítelkyně viděla a chtěla abych si místo kozlice koupil tohle, že s tím by chodila hned :-)
ofiko cena je 13000 na zbrojovce, mělo by to být i nějak s jejich zárukou

tady snad mají skladem i přímo tu 20
http://www.zbraneprokon.cz/index.htm?zb=cczuri2
nevím jestli to má ocelové broky.. atd.. na první pohmat na mě nepůsobila nějak špatně..
ta je teda krásná, no .-))
Verca123
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pát 20.5.2011, 20:28

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Verca123 »

ještě mi poraďte dobré prodejny v praze a okolí .-)
zkusím Detex, kouknu případně i do Zbrojovky v Opletalce a tam ještě v tom jednom obchodu se zbraněmi
víte o něčem dalším? v Detexu mají Baikal
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od mikis »

Asi takhle, jestli se ti líbí dvojky...mě teda jo (ale kvuli sportu mam kozlici) a na střelnici budeš chodit kvuli treninku a ne pro sportovní výkony.... kup si dvojku... je elegantnější ve většině případu lehčí a pro lov myslím idealní jak z hlediska užití tak tradic... pokud budeš mít jen tuto jednu zbrań, dbej ať ma zk. na ocelové broky a pokud možno výměnné choke...

a k tvemu příspěvku někde výše, že z baikalem budeš někde vypadat blbě nebo co... to jsou řeči...zaleží jak se umíš se zbraní chovat a to ne jen umění střelby ale i bezpečnost tradice atd....

Ja chodil na střelnici se starym ZH na trap.... mezi browningy a berettami vypadala vskutku výstavně :D , ale nikdo nic nenamítal proč taky, a během několika minut a par slušných výstřelech se se mnou dal do řeči kolega , že měl taky ZH , každý že nějak začíná a hned mi taky radil jak mam stat a zakládat atd...

a není nic horšího než stát vedle střelce který ma sice nejnovější model o beretty , ale má ho poprvé v ruce (krom prodejny kde ho koupil) a ještě na tebe za současného míření od pasu do ledvin pokřikuje co maš za značku ty....a jaký si tam má teď dat patrony...případně co kde teď poletí
o.r.k.o.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 222
Registrován: ned 15.7.2007, 11:59

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od o.r.k.o. »

Nechce se mi to číst tak napíšu ně co co už bylo řečeno.O zbraních CZ-USA moc nevím ale slyšel jsem že jsou to turci a kvalita nic moc,ale těžko řícz chtělo by to nějakého vlastníka této flinty.Přítelkyně se také věnuje myslivosti a pořídili jsme jí dvojku 20/76 baikal a nechala si upravit pažbu na anglicku a je to krásná, elegantní dámská flintička a i solidně trefuje,na střelbách mě s ní přestřílela :D ale to je rukama.Dřív měla ZP v 16/70 a s tou byla taky velice spokojená.Zpětný ráz byl v pohodě i u té 16tky ale na hlavny se udělala výduť tak proto ta rusanda.Přeju hodně štěstí při výběru.
Tikka T3x varmint 243win, GRS bifrost, Zeiss V6 2-12x50 BT
Blaser R93 profesional 8x57JS, Doscter 3-12x56
CZ452FS 22wmr sightron 4-9x40
Iž26 16/70-16/70
Verca123
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pát 20.5.2011, 20:28

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Verca123 »

Hmm, to je zvláštní, že jste tak moc pro dvojku :) Ale jsem ráda... mně se prostě taky líbí víc a jelikož si myslím, že myslivost je velmi tradiční činnst, proč být za každou cenu moderní? Ok, koukala jsem, ž v Detexu mají Baikala jak kozu, tak dvojku, tak se na ně kouknu taky. A věřím vám, že Turek je špatnej, i když v kombinaci s CZ a USa :)
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Petr1970 »

dvojka je prostě elegantní, koza je proti tomu pádlo... trošku problém u dvojky že se svou velkou pazourou mám prsty až na hlavních, takže míření nic moc - a když nedám prsty až nahoru tak nemám zas pevnej úchop..

je to o vkusu, estetice.. někomu se líbí to, někomu to.. je fakt že dvojky tu byly dřív a podvědomě to máme asi zažitý.. a s vnějšíma kohoutama... nádhera... kolikrát si před spaním jdu zacvakat naprázdno :-)

řeknu to takto: jestl myslivec ženská bude mít dvojku 20, psa a bude trefovat tak 90 procent chlapů bude akorát blbě kecat, na víc se nezmůžou :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
o.r.k.o.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 222
Registrován: ned 15.7.2007, 11:59

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od o.r.k.o. »

Uplně souhlasim s Petrem1970 je to věcí vkusu...I ta rusanda kozlice ve 20tce je krásná a pokud se najde šikovný bažbař tak z ní také udělá krásnou elegantní flintičku!
Tikka T3x varmint 243win, GRS bifrost, Zeiss V6 2-12x50 BT
Blaser R93 profesional 8x57JS, Doscter 3-12x56
CZ452FS 22wmr sightron 4-9x40
Iž26 16/70-16/70
Verca123
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pát 20.5.2011, 20:28

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Verca123 »

no jo, ale proč tu zbraň nechat předělávat - neměla by být ideální už při koupi?
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Petr1970 »

za ty peníze těžko :-) ideální by mohl být za 50 a víc ..případně něco na zakázku, tak za 100 a víc:-)
ruské zbraně jsou spíš "pracovní nástroje".. pažba není priorita..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Radekj
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: stř 15.7.2009, 9:14
Bydliště: Brno

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Radekj »

Rád bych přidal svou zkušenost s Bajkalem. Mám dvojku 12/76, čoky, jednospoušť.Volil jsem dvojku proto, protože se mi líbí víc, než kozlice, i když na střelnici v teplejším počasí se nestačí chladit hlavně a občas to odnesou spálené prsty. Ale na honech toho samozřejmě člověk zdaleka tolik nevystřílí, tam je to v pohodě, včetně bažantnice. Ale: těžká zbraň, možná, že kvůli délce komor a tím i vyšším tlakům soudruzi použili více materiálu na hlavně. To se projevuje při celodenním nošení. Další, a to zásadní potíž u mé zbraně je jednospoušť. Občas se stane, že po prvním výstřelu druhá hlaveň nevystřelí. Anebo naopak, vystřelí obě najednou. U dvouspošťové zbraně se,pokd vím, tento problém nevyskytuje.Taky není zrovna ideální jazýček spouště, při silnějších laboracích - lov kachen - pěkně trpí ukazováček. Proto jsem na spoušť navlíkl bužírku. Žádná elegance to není, ale účel to splní. No a vyhazováky nezachytávají okraje nábojnic od Bellotu,ty zůstanou v hlavni a dost špatně se potom dostávají ven.
Ale jedno plus tato zbraň má: a to chromovaný vývrt hlavní.
Přesto, že se mi dvojka líbí víc, než kozlice, šetřím na kozlici, klidně i staršího Browninga. Měl jsem v ruce i Fabarm Elos. Zbraň mi seděla, líbíla se mi, jen si nejsem u Italů jist kvalitou. Samozřejmě kromě Beretty, ale to jsme v jiné cenové relaci.
Remington 700, Browning Citori
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od xtaup »

Myslím, že chromované hlavně dnes už nejsou nijak výjimečné, ale mnoho lidí si stále mylí, že je to výsada Baikalu. Jinak mám dojku yildiz 20/76/20/76, musím říst, že tahle flinta má přesně parametry dámské zbraně, lehká jako pírko, oproti baikalu mnohem pohlednější, na tuhle cenovou hladinu supr dřevo, má zkoušku na ocelové broky a hlavně mi sedí. Zatím sem s ní prd nastřílel, takže kvalitu nemůžu hodnotit, ale vím, že kvalita není nic moc, ovšem i kdyby vydržela třeba jen 2000 výstřelů, tak do ní půjdu znova :lol:
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od mikis »

Radekj píše:Další, a to zásadní potíž u mé zbraně je jednospoušť. Občas se stane, že po prvním výstřelu druhá hlaveň nevystřelí. Anebo naopak, vystřelí obě najednou. U dvouspošťové zbraně se,pokd vím, tento problém nevyskytuje.Taky není zrovna ideální jazýček spouště, při silnějších laboracích - lov kachen - pěkně trpí ukazováček. Proto jsem na spoušť navlíkl bužírku. Žádná elegance to není, ale účel to splní. No a vyhazováky nezachytávají okraje nábojnic od Bellotu,ty zůstanou v hlavni a dost špatně se potom dostávají ven.
Ale jedno plus tato zbraň má: a to chromovaný vývrt hlavní.
Přesto, že se mi dvojka líbí víc, než kozlice, šetřím na kozlici, klidně i staršího Browninga. Měl jsem v ruce i Fabarm Elos. Zbraň mi seděla, líbíla se mi, jen si nejsem u Italů jist kvalitou. Samozřejmě kromě Beretty, ale to jsme v jiné cenové relaci.
Nenech se mýlit odpalování obou hlavní naráz je výsadou i dvouspoušťového ZH , a právě některých IŽek (i dvouspoušťových) kamarad ma starou ižku se skeet laufy a občas da holubovi "dvě dávky" , i to je duvod proč se jich dost myslivcu bojí.....a ty další problémy co jsi uvedl...jsou v podstatě důvody proč si baikal nekupovat.... když v podstatě nezvládá lovecké funkce...
Každopadně by jsi si to měl nechat puškařem poladit....

těžká zavada- výstřel obou hlavní ! na střelnici sranda ale na honu ??? s brenekem a brokem v druhém laufu?

zásadní zavada-uplná nefunkce nebo částečná nefunkce vyhazováku, o tom jsem psal výše, na střelnici opět sranda, vícekrát opruz... na honu velkej opruz, ve chvíli kdy začne lítat zvěř páčíš nabojnice místo střelby.

atd...proč mít takovou zbraň? sice novou, ale k čemu když se budu bát zmáčknout, případně se budou bát všichni okolo jen mě zahlídnou...i kdyby byla sebekrásnější...ale jak píšeš, ani to není...
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Petr1970 »

co sem se bavils puškařem prodávajícím-upravujícím bajkaly..
vždy vezme flintu (novou produkci), rozebere, zaleští, vyčistí vyzelínu, projde mechanismus.. práce na 2 hodiny..) a nestává se nic z popisovaného (double, vyhazování) vše toto je prý způsobeno nějakou "špínou uvnit", mechanicky prý ro to není důvod..
co vím tak bajkal kozy od něj má spousta lidí v okolí (vím o 6 osobně), za poslední 2 roky a nikdo tyto problémy nemá... a to střílí na myslivecké poměry celkem dost...

jinak co se týče tuhého mechanismu - říkal že se to po 2 000 ranách "zajede".. že to nemá cenu nějak znásilňovat před tím :D
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
o.r.k.o.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 222
Registrován: ned 15.7.2007, 11:59

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od o.r.k.o. »

Mám opět stejné zkušenosti jako Petr.S mojí rusandou byly zezačátku taky nějaké probemy ale i zbrojíř a lidé okolo říkali že jak se rusnada zajede je k nezapacení a je to pravda používám jí jak na lov tak na sportivní střelbu a pár stovek patron ročně vystřílí.Má bohužel nižnší kvalitu brynýru ale mam jí jako pracovní flintu tak to neřeším.Já osobně nemám žádné negativní zkušensoti,občas se stane že vyhodí nevystřelenou nábojnici ale to mi nevadí.Mám kozlici 12/76 a přítelkyně 20/76 a zatím neměla žádný problem,vše funguje jak má.
Tikka T3x varmint 243win, GRS bifrost, Zeiss V6 2-12x50 BT
Blaser R93 profesional 8x57JS, Doscter 3-12x56
CZ452FS 22wmr sightron 4-9x40
Iž26 16/70-16/70
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od TT33 »

Muž nebo žena, brokovnice se nevyrábí v mužském ani ženském provedení. Chce to zajít na střelnici a vyzkoušet si ráži zbraně, která mi bude vyhovovat, potom musím vědět kolik peněz chci do zbraně investovat. Po koupi zbraně bude by bylo vhodné navštívit puškaře a přizpůsobit délku pažby své postavě. Pokud nebudu kupovat zbraň z komise, ale novou, tak nedoporučuju kupovat žádného rusáka, jelikož kvalita porevolučních zbraní je hrozná, s těch levných je dobře zpracovaný GLADIUS, ale na trhu je slušný výběr i od jiných výrobců a na stránkách internetu se dá něco vybrat. Nakonec ještě by měla mít zkoušku na ocelové broky....
Odpovědět