Střely Speer

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Ne ne, FF má jasno. Možná se to někomu nemusí líbit, ale jako doplňkovou zbraň budu mít SKS s optikou POSP 4x24. Nicméně jsem zjistil, že u nás nelze sehnat kvalitní střelivo, o samostatných střelách nemluvě. takže mám dvě možnosti, naládovat si ty hot-core Speery nebo se na všechno kolem vykašlat a střílet za pětikačku Barnauly SP. Ty Barnauly mají laborované na v0-745ms. Nejsou s nimi úplně nejhorší zkušenosti. Je otázka, jestli bych se byl schopen dostat na lepší výsledky. S ohledem na omezení nábojovou schránkou toho moc nenadělám. FF
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Z doslechu vím, že asi tak půlka Moravy střílí na divočáky ?pičatými celoplá?ti (Ukrajina a vlastní produkce Kopp - dnes SAA) a jsou prý v mase tak perfektně nestabilní, že i v celku spolehlivě zabíjejí (loni s tím myslím smázli i chlapa), několik střel z divočáků jsem viděl a jsou jako zmáčknuté v kle?tích nebo ve svěráku. Chraň mě pámbů, že bych to propagoval - říkám to jen aby řeč nestála :lol: :lol:

Jinak hodně zdaru s SKS - nebude ta čtyřka slabá? Co pažba, pěkná lovecká pažba z toho udělá úplně jinou pušku.
Martin
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

2 Mokrý pejsek:
To s těmi celoplá?ti je zajímavé, jen mě překvapuje, že u tohodle typu munice bude olověné jádro.
Jinak u toho SKS bylo velice příjemné, že to byla flinta-panna, tzn. 100% nestřílená a ke všemu za 5 tis. Mě ten vzhled nevadí a navíc i tak to dřevo nevypadá špatně. Kdybych si nechal udělat novou pažbu, tak za to dám více, než za pušku i s optikou posp dohromady. Ne že bych chtěl šetřit, ale připadá mi, že se to takhle k sobě bude více hodit. 4x24 vypadá slabě, ale já to budu používat jen za světla a do 100 m. Ty posp jsou i 6x a 8x, ale já to chci jako takovou "polonaháňkovou" optiku, tj. při samostatném lovu si stejně srnčí obeznám normálním binokulárem a kolem těch 100 m se v pohodě trefím. A v případě nátlačky to je tak akorát i na střelbu v pohybu, navíc to má boční montáž, takže je vidět i na mu?ku. Jak jsem říkal, bude to taková doplňková flinta. Hlavní flintu mám Mauser 8x57 JS naládovaný 200 grainovými domlouváky.
Odpovědět