Vymámení čuníků z řepky, kukuřice

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To bude hlavní důvod.I když aroma je podstatné.Řepka v době květu je magicky přitahuje v lese v té době je od houbařů klid.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Vymámení čuníků z řepky

Příspěvek od Rogam »

Na 10m to je hezký myslivecký zážitek, nejlépe brokovnice, velké broky nebo slugy.... :roll:
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Vymámení čuníků z řepky

Příspěvek od Michal S »

to je bohužel zakázaný:(
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Vymámení čuníků z řepky

Příspěvek od Rogam »

To Michal S

to byl pokus o ironii :wink:
MichalD
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pát 16.12.2011, 17:19

Re: Vymámení čuníků z řepky

Příspěvek od MichalD »

Zdravím kolegové, poslední dny přemýšlím o tom, že když nejdou čuníci z kukuřice ven, půjdu já za nima. Zkusil bych s dobrým větrem postupně procházet potichu řádky, samozřejmě přes den. Zkoušel jste někdo takhle lovit?
Marlin XL7 270 win, MeostarR1 7x56 RD
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Vymámení čuníků z řepky

Příspěvek od tonny »

Budou před Tebou uhýbat. Pořád je uslyšíš ale nedostaneš se k nim na ránu. Pokud budou ležet, vyplašíš je a poodběhnou dál. Úspěšnost malá ale můžeš mít štěstí.
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Vymámení čuníků z řepky

Příspěvek od kounek »

Podle toho, jak se běžně chovají při prohánění prosečených pruhů kukuřice bych řekl, že je šance na úspěch. Chce to ale mít štěstí na vítr přímo po řádcích proti tobě, kdy ty prasata před tím než je uvidíš tak ucítíš a sehnutej dolů budeš možná mít šanci vystřelit, protože když už k tomu praseti v kukuřici dojdeš tak blízko abys ho našel jenom pohledem, tak to prase už je v pohybu a mizí. Problém ale bude v obeznání na co vůbec střílíš, protože to bude sakra rychlost a v řádku nepoznáš, jestli je velký, malý, to v tom mžiku nejde, pak budeš akorát koukat, co tam leží, nebo co po tom poli nahání tebe... :D

Něco jinýho je, když v tom poli dojdeš do místa, kde je vylámané kolo s pár stojícími svoly kukuřice, tam máš o chlup větší šanci něco rozpoznat a slušně střelit...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
MichalD
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pát 16.12.2011, 17:19

Re: Vymámení čuníků z řepky

Příspěvek od MichalD »

Právě počítám s tím že budu muset po čtyřech, ať vidím i do boku a opravdu potichu, ikdyž třeba by si prasata nelámaly hlavu s nějakým šustnutím jestli mě nenavětří. Ta kukuřice je taková nudle široká 300 m, dlouhá 700 m, takže prolézt by se to nějak dalo.
Marlin XL7 270 win, MeostarR1 7x56 RD
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymámení čuníků z řepky

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak to je opravdu nudle....
Najít ouvar,čekat u něho ráno okolo 7.Je vidět,že tě ještě hlavní nebo vodící nikdy nevyprovodila.Pak teprv poznáš co je to za nudlí...
Mám uloveno hodně selat přímo v porostu a tak vím o čem píši.Adrealin a dobře a hlavně rychle lovit.Znamená mít přečteno vše dopředu.Nebo je to snad dneska jedno.Co zrovna padne.
MichalD
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pát 16.12.2011, 17:19

Re: Vymámení čuníků z řepky

Příspěvek od MichalD »

Zdeňku vím že v kukuřici to nemusí být sranda, znám to z naháněk, taky jsem měl párkrát na mále, ale takhle přes den jsem to nikdy nevyzkoušel. Mohl byste mi poradit která denní hodina by byla nejvhodnější? Jestli třeba hned z rána, kdy budou ještě v pohybu..? Vím že obeznat bude těžké, ale snad by se mohlo povést.
Marlin XL7 270 win, MeostarR1 7x56 RD
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymámení čuníků z řepky

Příspěvek od Zdenek41 »

Nahánku s inviduálním lovem nemůžeš u černé co se týče bachen srovnávat....Nepíši o sekáčích to je jiná kapitola.Já když mě někdo honí ,jsem taky protivnej :wink:
Nejlepší je to ráno od 6 do 8.Poslouchat lámání a jít rovnou k nim,vítr neni podstatnej v porostu je uplně jiné klima a proudění.Já ještě zalamoval palice tím se vždy nějaké dezorientovaný sele spletlo a přiběhlo.Hlavní je být hodně rychlý.Jsou to sekundy.A selata jsou pořád v pohybu ,málo kdy se zastaví.
Vábničku jsem nezkoušel,ale myslím si že mlaskání bachny by bylo dobrý pokud jsou od ní selata rozběhlá v porostu.Jinak je dobré chodit okolo kukuřice,když jsou slyšet a jít s nimi.Mnohokrát se stane,že se sele na okamžik splete a vyleze.V době kukuřic už chodí v krytu dál od bachyn a při raních mlhách mají tu orientaci holt horší.
Je to adrealin,ale proti večerní čekané v kukuřici jen čajíček :lol:
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Vymámení čuníků z řepky

Příspěvek od Michal S »

Předpokládám že na takovéhle lovy se asi chodí bez puškohledu že?
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymámení čuníků z řepky

Příspěvek od Zdenek41 »

Mám podhled..
Sam60
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: stř 12.6.2013, 6:35

Re: Vymámení čuníků z řepky

Příspěvek od Sam60 »

Kdysi mi jeden starý myslivec radil, že na vylákání černé odkukoliv je sláma politá naftou. Ale myslel tu naftu co byla ještě nafta a né ty sračky co je teď. Je to recept starej asi 80 let. Ale ještě jsem to nezkoušel. Já lovím z lehkých 2,5 metru vysokých sedaček. Tu si postavím kdekoliv podle větru. Pokud budou peníze tak chci vyzkoušet ty hadry se Scent Lok membránou a nebudu vítr řešit.
Filda
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 08.10.2012, 12:16
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Vymámení čuníků z řepky

Příspěvek od Filda »

Já ještě napíši k tomu lovu v kukuřici. Jde to a velmi dobře :-). Chce to jen chodit napříč řádky a postupovat v poli podle větru a v každém řádku se rozhlédnout. Já to dělám až po prvním mrazíku, kdy je kukuřice oschlá a šustí, musí být taky větřík aby šustila sama od sebe a prasátkům se nezdálo nic podezřelé. Navíc po řádku bývá běžně vidět na 50 i více metrů. K prasatům se za těchto podmínek nechá přijít velmi blízko a ani si vás nevšimnou, klidně leží dál a spí. Já to ještě mockrát nedělal, ale na spící prasátka, srnčí i lišky už jsem několikrát narazil. Kamarád to provozuje častěji, občas jich uloví i víc z jednoho rudlu. Pokud je bachyně nezkušená a přijde o jedno sele, tak popoběhne 30 m a protože se cítí v kukuřici v bezpečí, tak stojí a nechá se k nim znova dostat. Kamarád jich jednou takto ulovil i 5. Je dobré to dělat až před sklizní, protože po takovémto procourání pak prasátka odejdou a není pak kde čekat :-)
Howa Hogue 1500, 30-06 Springfield, Docter Unipoint 3-12*56
Odpovědět