Doporučte něco pro sportovní střelbu

Vše o brokovnicích
masiny
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: pon 06.6.2011, 23:34

Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od masiny »

Takže pánové a dámy pochlubte se s čím chodíte na střelnici,zajímají mě pouze střelby na holuby,takže Skeet a Trap (pochopitelně parkur atd...)
Vaše zbraně,úpravy,finty,včetně příslušenství?
Co doporučujete pro takovou střelbu za zbraně?
masiny
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: pon 06.6.2011, 23:34

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od masiny »

Tak rovnou začnu,protože se tomu začínám věnovat tak jsem prskal z obyč.ZH,výsledky slabé :cry:=nechuť ke střelbě,ale protože jsem palice tvrdá po 3 letech trápení jsem si půjčil skeetový speciál ZH a ejhle výsledek byl okamžitý a už sem se vezl :D .Letos jsem si ho pořídil komplet,po opravě baskule protože jako jediné ZH v ČR začala bouchat po týdnu od koupě 2 střely :lol: jsem nechal udělat pažbu pro leváka a bavím se dále.Včera jsem koupil světlovodné mušky tak jsem musel lepit eprosinem páč je tam závit 4mm,mušky jsou ale jenom 3mm,ještě to schne v trezoru tak uvidím jestli to neuletí :) Před chvílí jsem se tu dočetl o niklu,no takže baskule to má už spočítáno. :wink:
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od cejlon »

Nejlepší je chodit střílet a dobře se dívat, jak lidi střílejí a vybrat si z toho pro sebe to důležité.Důležité jsou zažité návyky a opakovatelnost.Když flinta sedí,tak nemusí být ani drahá a bude trefovat.To všechno stačí pro trénink.
Na závodech je třeba ještě psychická odolnost.
masiny
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: pon 06.6.2011, 23:34

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od masiny »

Dnes jsem byl pro nového IŽ sportinga v obchodě-no pánové konstruktéři STYĎTE SE nechal jsem ho tam,to byla katastrofa.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od zispo »

Tak se taky přidám. Jelikož si chodím střelit z brokovnice 1 za 14 dní tak se počítám mezi sváteční střelce. Dlouho jsem střílel s Kettnerem než jsem ho prodal pak koupil 20 Lugra a ty si nebudu na střelnici ničit. Tak jsem si pořídil opakovací brokovnici na černou zvěř. A je to zážitek střílím normální kolo takže i dvou střeli. Se slušným výsledkem. Je to kolo takoví záživnější když člověk musí přebit. Jen jsem zbraň musel dovivážit jelikož je lehká, ale to už mám zmáklí. Jen doporučím si to alespoň vyzkoušet. Vždy když příjdu na střelnici tak to každej chce zkusit. :D :D :D
masiny
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: pon 06.6.2011, 23:34

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od masiny »

co jsi na tom vyvyžoval?přebíjíš jenom 2 náboje v podstatě jako u kozlice ne?
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od zispo »

Zbraň je plastová tudíž pokud není nacpaná všemi náboji tak v ramenu poskakuje. Tak jsem udělal výplň do trubice a nechal utočit krátkou pružinu do podavače. S kozlicí se to nedá srovnat doporučuji si vyzkoušet a pak napsat dojem
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od mikis »

Jednou jsem střílel kolo s Defendrem s krátkou tedy pistolovou rukojetí, takže to vlastně střílíš jen z ruky... docela legrace ke konci jsem daval i dvoustřely...jen když maš střílet třeba z jedničky druhou ranu na terč co už je skoro u nízké věže je lepší tam mít trapovku....protože ta kráťounká trubka bez zahrdlení to fakticky rozhodí na maximum :lol: , ale osmička se s tim střílí dobře...
masiny
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: pon 06.6.2011, 23:34

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od masiny »

můžete někdo napsat jaké pořadí mají terče u loveckého kola?
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od mikis »

Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od Lotr »

Stanoviště č.1 - pořadí terčů: vysoká, dvojstřel
Stanoviště č.2 - pořadí terčů: vysoká, dvojstřel
Stanoviště č.3 - pořadí terčů: vysoká, nízká
Stanoviště č.4 - pořadí terčů: 2 dvojstřely - vysoká/nízká, nízká/vysoká
Stanoviště č.5 - pořadí terčů: vysoká, nízká
Stanoviště č.6 - pořadí terčů: nízká, dvojstřel
Stanoviště č.7 - pořadí terčů: nízká, dvojstřel
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od Petr1970 »

nechybí tam ještě stanoviště 8?:-) jak říkal jeden děda po LK.. dem na 8... nahrnulo se tam skoro celá skupina (já ne, jsem soudnej) a děda říká.. hele mladý, kam se hrnete, kdo měl pod 18 nemá na 8 nárok :-) a šli jen 3 dědové.. a všichni bravurně dali :D
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
masiny
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: pon 06.6.2011, 23:34

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od masiny »

Lotr píše:Stanoviště č.1 - pořadí terčů: vysoká, dvojstřel
Stanoviště č.2 - pořadí terčů: vysoká, dvojstřel
Stanoviště č.3 - pořadí terčů: vysoká, nízká
Stanoviště č.4 - pořadí terčů: 2 dvojstřely - vysoká/nízká, nízká/vysoká
Stanoviště č.5 - pořadí terčů: vysoká, nízká
Stanoviště č.6 - pořadí terčů: nízká, dvojstřel
Stanoviště č.7 - pořadí terčů: nízká, dvojstřel
Pokud jde o 2 střel ze které věže letí první?Pořád si to nemůžu zapamatovat a ptát se na střelnici je mě trapné.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od fesoj »

to masiny : vylétají současně. První ránu vždy střílíš na terč z bližší věže a podle toho také zaujímáš postoj.Na čtyřce jsi uprostřed. Vysoká-nízká nebo nízká-vysoká určuje pořadí, na který terč musíš střílet první ránu.

to Petr: nechybí - na LK se č. 8 nestřílí, jen na skeetu a tam je i jiné pořadí.
Kritériem pravdy je praxe.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od Petr1970 »

zeptám se blbě
musím střílet u dvojstřelu pořadí? jasně je logicky první co letí od tebe, pak k tobě.. je to nějak penalizované když se to někdo naučí jinak?

add 8 - no mě chlapi říkali "to se střílelo dřív", teď jen 7... těch disciplín a modifikací je celkem dost, já jsem a dlouho ještě budu u 14 kousků - po jednom vysoká-nízká :-)
dokud to nebudu spolehlivě dávat někde na úrovni kolíka tak jsou 2střely akorát vyhozený holuby :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět