Doporučte něco pro sportovní střelbu

Vše o brokovnicích
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od kojot »

Browning je lepší než Beretta, Perazzi je lepší než Browning, tak to prostě je. Je to věcí individuálního přístupu každé zbrojovky a mocnosti její roční produkce. Pomatujete, jak nedávno vyhrál syn Arabského šejka Al Mactoum olympiádu s obyčejnou kozlicí Turecké výroby? Udělal s ní tuším na trapu 150/150. Tohle co se tu řeší mu bylo zjevně ukradené. Mohl mít tu nejlepší zbraň na světě, ale on si vybral tu, co mu prostě seděla. Já jsem vytřídal 4 brokovnice, než jsem našel tu pravou a už mi zase něco vrtá hlavou (za což může zrovna pan Lotr). Ten Browning, na který dal Lotr odkaz, proti staré Cynergy nevapadá tak futuristicky, prostě mě dostal. Ať si každý koupí, co mu do oka padne a buď časem přesedlá a nebo zůstane.

Pokud si někdo chce začít střílet na střelnici a nechce vypadat jako somrák, když už tam přijede zanovním BMW řady 5, nechť si koupí staré, pokud možno orezlé ZH modelové řaady 101. Rozhodně tím přítomné překvapí.......
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od Lotr »

Asi tak, ať si každý střílí tím, co mu vyhovuje a na co dosáhne výše jeho platu. Znám lidi, kteří fantasticky střílejí Sportingem z Iževsku a znám lidi, kteří nic netrefí ani flintou od Renato Gamba. Chci tím říct, že tady je každá rada drahá, když se to dotýká jen jedné konkrétní osoby, která bude střílet jednou konkrétní flintou. Krieghoff, Browning, Beretta, Perazzi, Bentinsoli, Bajkal, Lanber nebo CZ-USA?? Jako milovník českého filmu odpovím citátem "to záleží na vkusu každého soudruha, že soudruzi" :D
Vlastně ani nevíme, co bude gewarosse střílet. Trap, skeet, parcour? Závodně nebo jenom pro radost? Stovky nebo desetitisíce nábojů ročně? Bude s tím chodit i lovit nebo jen čistě sportovat?
Mimochodem ten šejk nevyhrál proto, že střílel běžnou tureckou flintou, ale vyhrál proto, že mu jeho tatíček v poušti za milion $ vybudoval střelnici, kde prostřílel další hromadu U$D. Nikdy to není flintou. Vždycky je to rukama, které tu flintu drží.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od kojot »

Jak říká Lotr, je to v rukou a čase na tréning což se přímo rovná střelecké praxi. Podstatné je nějakou zbraň mít, aby se dotyčný na střelnici mohl vůbec infiltrovat. Pak už jen stačí naslouchat zkušeným střelcům, nechat si poradit kde dělám chybu a snažit se ji napravit. Mraky věcí se dají jen okoukat. V žádném případě nedoporučuji jakým koli způsobem machrovat, protože na to je komunita pravidelných brokových střelců velmi háklivá. No a pak už stačí po očku sledovat, kdo čím střílí, kdo si co pochvaluje a jaké zbraně se kde nejčastěji vyskytují. Lovím téměř po celé Moravě a v části Čech, výskyt Berett či Browningů je lokální dle toho, kde kdo co prodává. U nás Hlaváček V Boskovicích - Beretta, ta je tu vidět nejčastěji. Přijedu li pod Brno, tam zase vládne Browning.
Čili nejlépe v praxi okoukat, pak si udělat vlastní závěr. Výhodou lovu holubů na střelnicích bývá i to, že majitel nechá případného zájemce svou milovanou Berettu, či jinou sportovní zbraň odzkoušet. Pak je rozhodování mnohem snazší.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od cejlon »

Troufám si říct,že obecně platí,že myslivci střílející závody na nejrůznějších úrovních střílejí v převážné většině klasickými Browningy B525, Citori, Ultra XS, GTS a jejich klony.
Totom je veřejnost co střílí myslivecké závody na nejrůznějších úrovních,která má zaplacené členství v ČMMJ a mezi těmi vládne povětšinou Beretta. Berettami střílejí hodně i myslivci,kteří mají nějakou minulost ve střediscích vrcholového sportu.
Myslivecká věřejnost se dělí potom na ty co mají z nějakých důvodů hlouběji do kapsy a nebo to moc neprožívají a ti střílejí rusandama a italskou nižší střední třídou.
Ten pomyslný střed střílí Browning.
Ti,co to prostě chtějí mít střílejí (nej)vyšší řady Beretty, nebo Perazzi a Gambu.

To jsem tak nějak odpozoroval za tu dobu,co se motám po závodech.Samozřejmě,že to není dogma.

Osobně se domnívám,že v poměru cena výkon pro lov a sport jsou nejlepší klony Browningu s klasickým systémem.Nutno dodat,že střílím Browning GTS,ale Berettou jsem střílel jen z rychlíku......
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od Petr1970 »

jen mě napadá ..to že šejk vyhrál nějakou tureckou flintou neznamená že to byla běžná komerce - pochybuju...závodní speciály mají se seriovkou jen logo.. stejné jako z pistolí CZ - s běžnou krabicovkou by žádný cz-ub-reprezentant nenastřílel tolik co vytuněnejma speciálama..

myslím že určité značky -perazzi, browning, beretta mají prostě promakanější know-how a technologie aby měli "všechno" tak nějak dobré a lepší.. ozkoušené technologie, materiály...takže průměrný browning bude asi lepší než průměrný turek...

jako u aut... beru i neojobyčejnější bentley, určitě bude lepší než vytuněný superb :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
johanes1
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 15.4.2010, 23:08

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od johanes1 »

Petr1970 v podstatě trefil "holuba" na hlavičku. Dobrá sportovní kozlice je ta, se kterou jsou dlouhodobě střílené špičkové výsledky. Takže se stačí podívat na výzbroj špičkových sportovních střelců.

Jinak debata jestli je to Beretta, Browning nebo Perazzi atd. je nekonečný příběh, který nemá řešení.

Podle mého jsou v posdtatě 3 hlavní kritéria, která dělají sportovní brokovou flintu dobrou. Její konstrukce daná kompaknostní, vyvážením a egonomií. Použité materiály a z toho vyplývající životnost. A samozřejmě zvládnutí spoušťového a bicího mechanismu. Tady si všichni výše uvedení výrobci více méně nemají co vyčítat a někomu sukjetivně více vyhovuje jeden,jinému jiný.

Já osobně považuji spíše za problém konfekčně dodávané pažby k těmto zbraním, vyrobené na základě "statisticky průměrně rostlého střelce". Možná mám jenom pech, ale já v životě žádného takového nepotkal, takže konfekční pažba pořádně nikomu neseděla. Sice to výrobci kompromisně řeší různými stavitelnými spouštěmi a pažbami, ale nejsem si jistý zda se s tím dá dohnat všechno. Navíc všechna tahle hejblata svádí k tomu, že při neúspěchu se s tím začne hned štelovat (přece je jasné, že ty netrefy nejsou v rukách!) a je z toho spíš starosrt. Takže většina střelců, kteří se tomu skutečně věnují a chtějí věnovat skončí u pažby upravené na míru.

Co se týče alternativních flint a výrobců jako Ceasar, Zoli Kronos, Brno Competition uvěřím tomu, že jsou srovnatelné s Berettou, Browningem nebo Perazzi ve chvíli, kdy přijde jejich majitel a řekne: "vystřílel jsem 300 tisíc ran, párkrát vyměnil úderníky, v čepech to drží a slouží to dobře". Takového jsem ale zatím nepotkal a nejspíš ještě dlouho nepotkám.

Jinak si myslím, že dobře použitelná Beretta na sportovní střílení začíná na modelu 686. U browningu do toho kecat nebudu neb se na to vzhledem ke znalosti modelových řad necítím.

Mezi náma, co ruce pokazí, ani nejlepší flinta nedožene! Ale k dosahování dlouhodobě solidních výsledků může napomoci.
preparator
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 24.12.2009, 9:41

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od preparator »

Zdravím, kolega u nás co má Browninga GTS si při střelbě nahodou všiml že uderník horní hlaně při nataženém bicím nechanizmu narozdil od spodního volně vyjíždí ven a neni napevno schovaný jak spodní. Tet mu to strašně leží v hlavě kdyby se tu našel někdo ochotný kdo ma Browninga a napsal jestli je to v pořadku nebo ne Dekuji.
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od mikis »

No, odborník na Browning nejsem, ale řekl bych že je to jednoznačně chyba...asi prasklá vratná pružinka :?: , každopádně by si to měl nechat prohlednout puškařem, taky by se ten uderník mohl zaseknout ve vytažené poloze a při prudším zavření s novou patronou by pak mohlo dojít k nechtěnému výstřelu ... toť můj laický nazor.V lepším případě už by byla zbraň zamčená, v horším ne... :!:
preparator
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 24.12.2009, 9:41

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od preparator »

Jo rozhodně je to divne ale ta puška je koupená nová minulý týden a žeby pustili do světa pušku s takovou chybou to se nám taky nechce věřit a druhý Browning v okolí na porovnání není a právě ty názory jsou ruzné.
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od mikis »

A když přehodí, pořadí hlavní? Jako že první palí horní? Nějaká změna?
preparator
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 24.12.2009, 9:41

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od preparator »

Ne je to stejne tak i tak.
preparator
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 24.12.2009, 9:41

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od preparator »

Mikis dneska jsem mluvil s technikem od Wlallterovych ten tvuj tip na tu vratnou pružinu byl spravný akorát není prasklá ale žadná se tam nedává takže je to v pořadku ten uderník na horní hlavni se tak chovat má díky
jiprok
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: pát 15.7.2011, 10:20

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od jiprok »

Zdravím. Letos jsem též řešil, co si na sport pořídit. Na parkur, trap, skeet okrajově. Zeptal jsem se kamarádů sportovních střelců na doporučení. Jednoznačně jsem dostal odpověď, že Browning, Beretta a výše. Nicméně říkali, že i s tureckou sportovní brokovnicí se nechá slušně střílet. Hlavně aby to sedělo. Navštívil jsem prodejny a vyzkoušel co mi sedí. Musel jsem vyloučit Berettu, do té jsem se nenapasoval. U Browningu jsem zjistil, že výhradní zástupce pro ČR má ceny cca o 15 až 20% vyšší než je běžné v Evropě. Zvažoval jsem individuální dovoz. Ještě jsem ale vyzkoušel rusandu ( seděla pěkně, ale byla lehce jak liška a to byla nová ), tak tu jsem též vynechal. Protože zastávám názor, že na české pracky musí být zbraň buď ruská nebo česká zašel jsem do prodejny ČZ - UB. Vzal jsem do ruky zbraň řady 80X, seděla slušně, ale zklamalo mě zpracování. Jen tak jsem se kouknul na jejich speciál na parkur, který jim dělá turecká firma. Pěkné zpracování, slušné materiály trošku těžší ( 4 kg ). Zastavil jsem se u kamarádů zbrojířů, co na to říkají. Materiálově mi to doporučili, tak jsem pro ni před čtvrt rokem zajel. Byla ve slevě cca 30 tisíc. Tři roky záruka, dva na dřevo - kavkazský ořech. Vystřílel jsem s ní do minulého týdne cca 5000 patron a když pominu selhače od firmy Sellier a Bellot ( dovezli levné zápalky ) šlape slušně.
Naposledy upravil(a) jiprok dne úte 31.1.2012, 23:44, celkem upraveno 1 x.
johanes1
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 15.4.2010, 23:08

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od johanes1 »

Gratuluji k nové zbrani a přeji s ní hodně úspěchů. Zatím jsem toho o tomhle modelu moc neslyšel. Docela by mne zajímalo, jak to bude pracovat po "zajetí" na nějakých 20.000 patronách. Když si v budoucnu vzpomenete, dejte sem info. Děkuji
ZdenekH6
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 21.11.2011, 20:19

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od ZdenekH6 »

Zdravím všechny ve spolek. Jsem tady na foru nový, ale mám podobný problém. Potřebuji koupit novou brokovnici na sportovní střelbu. Z 80% to bude na trap, zbytek lov. parkur a skeet. Starou IŽ 12 kterou jsem měl do začátku se už nevyplatí opravovat. A tak vybírám mezi Browning Citory (nová), CZ BO 801,2 (nová), a nebo můžu koupit Berettu 686 Gold za velice výhodný peníz.
Ta z Brna mi seděla úplně skvěle, ale nějak nemůžu sehnat zkušenosti s touto zbraní. Pro Browninga mluví kvalita a zkušenosti ostatních střelců. Beretta je cca 5letá tedy použitá a za půlku pořizovací ceny???!!! No a čemu dát přednost? Jo a střílím jen tak pro zábavu, tzv. "pouťáky" asi tak 3tis ran/rok ....ale baví mne to čím dál víc :?: :D
Odpovědět