Remen na kulovnici

Vše o kulovnicích a malorážkách
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od figi »

K černé plastové pažbě Tikky mám kožený tmavě hnědý řemen a ladí to výborně.

figi
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od fesoj »

Moje řeč, u Marlina XS7 taktéž.
Kritériem pravdy je praxe.
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od ČENDA »

Taktéž mohu doporučit řemeny od Zubíčka. Na kuli mám stahovací kvůli sezení na posedech aby se tam nemotal a na ostatních flintách normální. Je to podšité gumou nebo neoprénem nebo co to je.... 8)
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od Bord »

Mám na kulovnici látkový řemen s plastovýma přeskama přes dva roky.Váha zbraně s optikou 4,8 kg zatím žádný problém.Používám na posed i šoulání.Na brokně kožený podšitý neoprénem od Zubíčka taky spokojenost.
8x57JRS,bordík
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od kounek »

Měl bych takový dotaz na místní znalce:

Potřebuji stahovací řemen, který by byl na rameně širší než 3 cm, které dělá Zubíček. Cena není zase tak podstatná, spíš aby se s tím dala dobře nosit těžší zbraň a byl stahovací.

Zkoušel jsem např. stahovací řemen od Niggelohu, ale ten vypadá dobře jen na fotkách a produktových videích, v reálu je to děs a hrůza a ta širší část je pouze na oko, protože uvnitř táhne pouze úzký pruh a zbytek plandá...

Máte někdo nějaký tip na slušný stahovací řemen?
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od fesoj »

Já si myslím, že kdyby ses se Zubíčkem spojil - buď telefonicky nebo osobně, určitě bude na výstavě v Lysé jako každý rok - tak by proň nebyl problém vyrobit řemen přesně dle Tvých představ.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od Ondra »

Pro p. Zubíčka jistě nebude technicky problém ti vyrobit řemen podle tvých představ, ale ta komunikace s ním... Teď jsem s ním řešil obojek na tchýnina vlkodlaka a to bylo teda něco. Porod koncem pánevním hadr :roll: . Ono to nakonec dopadne, ale chce to pevný nervy.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od Choochoo007 »

kounek píše:Potřebuji stahovací řemen, který by byl na rameně širší než 3 cm, které dělá Zubíček. Cena není zase tak podstatná, spíš aby se s tím dala dobře nosit těžší zbraň a byl stahovací.
Tak jestli se nepletu tak od Zubíčka by měl toto splnovat dle katalogu :RZ 38 - řemen na zbraň 4 cm + guma stahovací – 590,- Kč
Zkusenost nemam, jen info dle katalogu
http://files.zubicek.cz/200000020-de60a ... 202015.pdf
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od kounek »

RZ 38 nebrat... :!: :!: :!:

to je něco na zlost a ne na užitek, osobní zkušenost. Když už stahovací, tak něco na styl Zubíčkova vzoru 36

Napsal jsem k Zubíčkovi email se svým požadavkem na vzezření, dokonce si jej podle výpisu už i přečetli, tak jsem zvědav, co přijde za odpověď.

Viděl jsem perfektní stahovací řemen s širokým pevným dílem přes rameno u jednoho hosta na naháňce, ale tenkrát jsem se ho nezeptal, co je to zač a ani nevím, kdo a odkud to byl, zaváděl jsem zrovna druhou půlku, než ve které byl on...

Proto se právě ptám, jestli někdo nemá tu čest s nějakým slušným širokým stahovacím popruhem.
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od Onďa »

Co je s tím R38 špatně? Docela jsem na něj měl zálusk..
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od BwanaHunter »

kounek> souhlasím, Niggeloh je na prd. Jejich barvářský řemen a obojek OK, ale řemeny na flinty jsem taky nějak nepochopil.

Na těžších flintách mám tedy převážně Riservy, ne přesně jako tenhle http://www.riserva.it/en-UK/leather-sho ... -r8016.php ale hodně podobné, už se asi nevyrábí, protože na webu je nemají. Já je tenkrát koupil hodně výhodně v Rakousku ve výprodeji obchodu. A nemám jim co vytknout, slouží velmi dobře, akorát to stahování není tak komfortní, jako asi chceš, ono je to spíš na nastavování délky, než na stahování/natahování pořád dokola.
S čistě stahovacími řemeny pak mám dobrou zkušenost s těmihle http://www.westernsaddlery-mv.cz/W020-G ... 30-010.jpg, po vyzkoušení jsem jich nakoupil vícero, a taky pár lidí kolem mě. Šířka je 5 cm, délky pán dělá různé a asi by neměl být problém se domluvit.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od Myslivec Milda »

BwanaHunter píše: souhlasím, Niggeloh je na prd. Jejich barvářský řemen a obojek OK, ale řemeny na flinty jsem taky nějak nepochopil.
Na těžších flintách mám tedy převážně Riservy, ne přesně jako tenhle http://www.riserva.it/en-UK/leather-sho ... -r8016.php ale hodně podobné, už se asi nevyrábí, protože na webu je nemají. Já je tenkrát koupil hodně výhodně v Rakousku ve výprodeji obchodu.
Mnoooo, já sice ve výprodejích a bazarech nenakupuju, bo to nemám zapotřebí a dávám přednost osvědčené a zavedené solidní značce.

ZDE: http://www.niggeloh.de/index.php/Gewehrgurte.html

Niggeloh Premium a Premium 2 jsou super řemeny. pohotové, lehké, pevné krásné a dokonale vypracované. Niggeloh je vyrábí a dodává taky pro Blaser / Sauer / Mauser s jejich logem. Niggeloh nebývá ve výprodejích a to o něčem taky napovídá.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od kojot »

Mildo super, ale prase by jsi na něm asi netahal, že?

Doporučuji všem milovníkům krásných řemenů sedlářství Hess v Brně. Řemeny dělá na zakázku z pravé kůže, se zdobením dle vlastního výběru. Dostanete vybrat z několika odstínů kůže, různé výšky a barvy protiskluzového neoprenu. Dává na ně doživotní záruku a v ceně 400 - 700,- nevím, jestli je Niggeloh kvalitnější. Mám je na všech flintách a i ten nejstarší, který mám deset let vypadá pořád stejně. http://www.petrhess.cz/
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od Petr1970 »

já mám Hillman a spokojenost (není to teda kožený)..

i když s kulovnicí ted chodím bez.. z auta to nosím přes ruku abych mohl koukat a "cílit".. a bez řemenu se při sezení nemusím bát že mi to někde bimbá:-)
a když zamknu ruku do ruky, tak nemám problém jít pomalu kilák-dva... (občas přehodím z levý ruky do pravý..)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od BwanaHunter »

Mildo ty nezklameš... :lol: :lol: Nevím tedy co dělám blbě, ale Niggelohy jsem koupil a vyzkoušel postupně 3 různé a ani jeden mě nenadchnul, a všechny mi leží někde v krabici, na flintě nemám ani jeden. A čekal jsem od nich, že budou dobré. Zejména když se mi osvědčil dobře jejich barvářský "řemen", obojek a postroj.
Zato ta Riserva mě překvapila obráceně. Měl jsem k tomu apriori nedůvěru, jako prostě k italské kožené produkci - dobře vypadá, kulový vydrží. A i vzhledově na mě nepůsobily důvěryhodně. Takže jsem měl předpojatý pocit, že ta cena nemůže odpovídat kvalitě. No a naopak jsem se spletl. Kvalita zřejmě vynikající, mám je nějakých 10 let, a vše drží, nic se netřepí, přesy fungují atd.
(Pokud jde o ten výprodej, nevyprodávaly se tyhle řemeny, ale prostě všechno zboží, anžto se obchod - Kettner - stěhoval, tak mě zřejmě ta vidina výhodné koupě :lol: donutila potlačit nedůvěru k Riservě, až jsem si řekl, že to zkusím a koupil ty, co tam měli... Ale jinak v pohodě, kupovat věci zbytečně dráž, než je potřeba, není podle mě zrovna chytrost ani známka úrovně, ale snobárna)
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět