Remen na kulovnici

Vše o kulovnicích a malorážkách
Misak
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 04.4.2011, 11:43
Bydliště: Jablonne v podjestedi

Remen na kulovnici

Příspěvek od Misak »

Koupil jsem po internetu remen od f,browning cerny http://www.hermes.sk/e-shop/remene-popr ... 122302325/ a sklamal me.je kratky a protiskluzova strana skoro nefunguje.Musel jsem
si nastavit horni sranu o 10 cm.aby to sedelo jek ma.nevite nekdo o poradnym remenu na tikku t3 lite?
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od lovec »

Tento je dobry. Ciastocne pruzna ta sirsia cast, nesmyka sa. Proste kvalita.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od dalas »

Hlavně nekupuj od Dasta s umělohmotnejma sponama. Jedna mě praskla, a já zaryl Tikku hlavní do oranice. To stejný se mě stalo s IŽ, ale ta nedopadla tak, jak Tikka. Vyměnil jsem spony za kovový a pohoda. Nevím proč to Dasta nedělá s kvalitníma sponama. Cenu by to už tolik nezvýšilo.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od figi »

Používám výhradně řemeny Zubíček, ty mne přežijí, i když moje kulovnice patří k těm velmi těžkým, a na šoulačkách terénem dostává řemen pěkně zabrat.
Zásadně používám hladké, bez podšití, ty jsou pro šoulačku vynikající. A firma Zubíček udělá i řemen podle přání - provedení, šířku i délku, za super cenu.

http://www.zubicek.cz/produkty/remeny-zbrane.html
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od Hans88Vagus »

Potvrzuji, řemeny od Zubíčka jsou skvělé. Používám hladké od malorážky až po brokovnice. Jestli mohu radit, tak nekupujte ty s filcem, jsou k ničemu. Úplně nejlepší řemen, co jsem kdy měl a mám je od firmy B&F, byl na brokovnici, když jsem ji koupil. Používám ho na kulovnici, je kožený ( míval neklouzavou tenkou podšívku, ale v místě ramene je už ošoupaná ), s jemnými motivy srnčí zvěře a lesa. Nemá žádné kovové poutka, řemen se provlíká za oka na zbrani a zpátky přes kožené oko na řemenu, jistí se zapuštěným šroubem. Můžu ho klidně vyfotit..
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od Toma »

Řemeny od Zubíčka mám dva ,jsou moc tvrdé až mám obavy aby se řemen v místě kde se provléká poutkem zbraně jednou nezlomil.Kůže mohla být měkce zpracovaná.Je to na něm vidět když ho přehnete tak se dělají praskliny.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od Leon »

přesně tak vypadali obojky co jsem měl od Zubíčka i barvářský řemen ten zatím drží ale to jsem ho už hodněkrát napoštěl voskem a stejně je plechovej :? tak že asi záleží jakou koupí kůži
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od kojot »

Já používám stahovací řemeny od Zubíčka již přes pět let bez jediného problému. Jediné, co mě trochu vadí je, že se stahovací řemen nošením protáhl a při opětovném stažení již není tak napnutý, jako nový. Problém s tím nicméně nemám, ale tátovi jsem koupil stejný, podšitý filcem a ten nedoporučuji, klouže z ramene a jak tu někdo psal, je i dost tvrdý. Jest pravdou další, že u nás tento typ řemenu (stahovací s neoprenem) vidím na každé druhé zbrani a nikdo proti němu nic nemá, čili bude asi dobrým řešením.
Pak mám ještě na jedné kulovnici splétaný, neoprenem podšitý řemen od sedláře Bližňáka, opravdu velmi, velmi dobrá záležitost. Nicméně tento člověk prodával svoje výrobky přes Aukro a už se s ním nemůžu zkontaktovat. (ten řemen stál i s poštovným cca 300,-)

Každopádně kdybych kupoval nový řemen na jakoukoli svou zbraň, bude rozhodně stahovací.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od Choochoo007 »

Také používám řemen od Zubíčka přes 12 let. Původně byl podšitý gumou s takovými malými 1mm čumbrky. Guma začla minulý rok degradovat, asi díky oleji Balistol, nevím, abych nekřivdil, nebylo to totiž na celém řemenu. Guma se začla matlat jak nezaschlé lepidlo chemopren. Gumu jsem odpáral a řemen vypada OK. Guma fungovala dobře, řemen nesjížděl, byl jsem spokojen. Teď je to o něco horší,ale v porovnání s filcem na brokovnici pořád paráda. Asi bych šel znovu do podšitého gumou.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od kounek »

Já mám na kulovnici i brokovnici od Zubíčka řemeny podšité gumou (neoprenem), s klasickým zapínáním, což je trošku problém, protože ty železné části přezky po čase odřely černění na laufu, ale jinak se nosí výborně, nesjíždí. Na kulové kozlici mám od Zubíčka stahovací řemen podšitý gumou (neoprenem), který má provlékací konce, které se po provlečení poutkem přišroubují k spodní části řemenu šroubem, který je skrytý pod kůží, takže je chráněný proti styku se zbraní a s tímto mám nejlepší zkušenost. Když bych kupoval další, bude to opět tento...
Naposledy upravil(a) kounek dne čtv 16.6.2011, 10:11, celkem upraveno 1 x.
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od kojot »

Ještě jedna vychytávka Zubíčkových stahovacích řemenů - při manipulaci se zbraní při lovu se mi nestalo, že by řemen vydával nějaký zvuk. Drží pouka na zbrani pěkně napnutá a krom toho jistícího šroubku neobsahuje žádné přezky a železné součástky, které by mohly vrzat a pod.

2Kounek: Máš to podšitý spíše neoprenem, než gumou.
Naposledy upravil(a) kojot dne čtv 16.6.2011, 11:00, celkem upraveno 1 x.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od Alda »

kounek píše:..což je trošku problém, protože ty železné části přezky po čase odřely černění na laufu...
mam tento remen na brokovnici, kde mi cerneni neodrely prezky, nybrz rozsirene zakonceni kuze na konci remene, ktere se stale o lauf otira...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od Choochoo007 »

kounek píše:Já mám na kulovnici i brokovnici od Zubíčka řemeny podšité gumou (neoprenem), s klasickým zapínáním, což je trošku problém, protože ty železné části přezky po čase odřely černění na laufu, ...
Co neměl kryté kůží výrobce, polepil jsem kůží sám. Nejvíce mě přímo srali rychloupínací potka dodané na pušce CZ 550 od výrobce, chrastily, klepaly do pažby, to se bez obalení kůží nedalo používat.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od figi »

Jen doplním, že jako zarputilý šoulač používám výhradně jen řemeny se šroubky, žádné přezky nebo něco podobného.Šroubky jsou mírně utopené a nelze s nimi klepnout ani vyloudit jakýkoli zvuk.
S rychloupínacími poutky problém nemám.
Naposledy upravil(a) figi dne čtv 16.6.2011, 13:02, celkem upraveno 1 x.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Misak
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 04.4.2011, 11:43
Bydliště: Jablonne v podjestedi

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od Misak »

Dekuji za odpovedi :) jde o to ze man cernou umelou pazbu a klasicka kuze se na tu zbran nehodi,na 7 mam taky kozeny
remen s pogumovanym spodkem ale ten se po 4 rokach osoupal,ikdyz je fakt ze neklouze a sedi perfektne.CHtel jsem
si remen koupit na vystave ale byli vetsinou vyprodane a nebo nevihovujici.
Odpovědět